Ухвала від 04.08.2020 по справі 461/5865/20

Справа № 461/5865/20

Провадження № 1-кс/461/4997/20

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

04.08.2020 слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Львівської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів, -

ВСТАНОВИВ:

Галицьким відділом поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12020145050000147, відомості про яке 28.07.2020 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Прокурор Львівської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 звернувся в суд з клопотанням про звернувся в суд з клопотанням про тимчасовий доступ до комп'ютерної роздруківки руху коштів, з повною щохвилинною розшифровкою платежів (дата, сума платежу, призначення платежу, відправник платежу, отримувач платежу, банківські установи отримувача та відправника), по рахунку « НОМЕР_1 », відкритому у банківській установі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період часу з 25.07.2020 станом на момент винесення ухвали, а також КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № « НОМЕР_1 », (заяви-анкети на відкриття рахунку, копій інших документів), з одночасним наданням можливості вилучити копії вищезазначеної інформації та відеоспостереження шляхом їх копіювання на електронний носій (СD/DVD-диск), з можливістю подальшого вилучення, за місцем знаходження, або ж за адресами філій, які знаходяться у місті Львові, а саме: АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - АДРЕСА_1 .

Клопотання вмотивоване тим, що 27.07.2020 до Галицького ВП надійшла заява від ОСОБА_4 про те, що 25.07.2020, близько 16:15 год., невідома особа, перебуваючи у невстановленому місці, шляхом обману, під приводом працівника служби безпеки банку заволоділа грошовими коштами ОСОБА_4 , чим завдала останній матеріальної шкоди на загальну суму в розмірі 23 000 грн. Так потерпілою ОСОБА_5 до матеріалів кримінального провадження було долучено виписку із банку, де вказано, що нею було перераховано кошти на рахунок № НОМЕР_1 , АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Враховуючи вищевикладене, в ході проведення досудового розслідування в сторони обвинувачення, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, з можливістю подальшого вилучення їх оригіналів на паперовому та електронному носіях, зокрема комп'ютерної роздруківки руху коштів, з повною щохвилинною розшифруванням платежів (дата, сума платежу, призначення платежу, відправник платежу, отримувач платежу, банківські установи отримувача та відправника), по рахунку « НОМЕР_1 », відкритому у банківській установі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за період часу з 25.07.2020 станом на момент винесення ухвали. Відомості щодо перерахування грошових коштів підтверджуються квитанціями із терміналу банку наданими ОСОБА_4 , та долученими до кримінального провадження.

Слідчий в судове засідання не прибув, проте просив розгляд даного клопотання проводити у його відсутності, клопотання підтримує у повному обсязі та просять таке задоволити.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглядати клопотання без виклику представника особи, у володінні якої знаходиться вищевказані речі.

Слідчий суддя перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах.

Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно п. 5 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» від 07.12.2000 року інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку в процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку, і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею, а згідно із ст. 61 цього ж Закону банки зобов'язані забезпечувати збереження банківської таємниці.

Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що матеріалами клопотання та долучених до нього документів встановлено, що наведені слідчим документи можуть знаходитись у зазначеного володільця, вищезазначені документи самі по собі та в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, іншим способом отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні неможливо, приходжу до висновку, що доводи слідчого належним чином обґрунтовані та підтверджені відповідними доказами, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів неможливо, а тому клопотання є підставним, підлягає до задоволення.

Керуючись ст.159, 163,164,165 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

клопотання прокурора Львівської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 - задовольнити.

Надати дозвіл на тимчасовий доступ до комп'ютерної роздруківки руху коштів, з повною щохвилинною розшифровкою платежів (дата, сума платежу, призначення платежу, відправник платежу, отримувач платежу, банківські установи отримувача та відправника), по рахунку « НОМЕР_1 », відкритому у банківській установі АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період часу з 25.07.2020 станом на момент винесення ухвали, а також КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № « НОМЕР_1 », (заяви-анкети на відкриття рахунку, копій інших документів), з одночасним наданням можливості вилучити копії вищезазначеної інформації та відеоспостереження шляхом їх копіювання на електронний носій (СD/DVD-диск), з можливістю подальшого вилучення, за місцем знаходження, або ж за адресами філій, які знаходяться у місті Львові, а саме: АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - АДРЕСА_1 .

Виконання ухвали покласти на прокурора Львівської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 , дізнавача СД Галицького ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_6 ..

Строк дії ухвали - два місяці з дня її постановлення.

Роз'яснити наслідки невиконання ухвали, передбачені ст.166 КПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
90761536
Наступний документ
90761538
Інформація про рішення:
№ рішення: 90761537
№ справи: 461/5865/20
Дата рішення: 04.08.2020
Дата публікації: 04.06.2024
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Галицький районний суд м. Львова
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про; тимчасовий доступ до речей і документів