Справа № 2а-6707/09/1770
04 грудня 2009 р. 15год. 06хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Федорук В.Б.
відповідача: представник не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Здолбунівський районний центр зайнятості
до Товариство з обмеженою відповідальністю "Новітні крохмальні технології"
про стягнення коштів , -
Здолбунівський районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Новітні крохмальні технології" коштів по матеріальному забезпеченню в сумі 557,29 гривень.
В судовому засіданні представник позивача надав суду пояснення, що співпадають з позицією, викладеною в позовній заяві, повністю підтримав позовні вимоги, просить позов задовольнити.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, в судове засідання не з'явився повторно, про час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, що підтверджується повідомленнями органу поштового зв'язку. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні, а відтак, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача.
Заслухавши в судовому засіданні поясненя представника позивача, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю.
Відповідно до п.1 ст.1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття" №1533-III від 02.03.2000 року, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Позивач, згідно з ч.2 ст.12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №1533-III від 02.03.2000 року, є робочим органом виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, і на нього, згідно з пунктами 4-5 вказаної частини, покладено, зокрема, функцію з виплати забезпечення, надання передбачених даним Законом соціальних послуг та з контролю щодо обґрунтованості виплати матеріального забезпечення.
Судом встановлено, що громадяни ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 звернулись до Здолбунівського районного центру зайнятості в пошуку роботи. Зазначеним громадянам, на підставі діючого законодавства та поданих ними документів, було надано статус безробітних з виплатою матеріального забезпечення. Останнє місце роботи - Товариство з обмеженою відповідальністю "Новітні крохмальні технології".
24 квітня 2009 року Здолбунівським районним центром зайнятості щодо відповідача проведено перевірку достовірності відомостей зазначених у довідках, поданих безробітними громадянами, про середню заробітну плату та записів у трудових книжках за останнім місцем роботи, за результатами якої складено: акт №544/55 від 24.04.2009 року, акт №558/69 від 24.04.2009 року, акт №559/70 від 24.04.2009 року, акт №557/68 від 24.04.2009 року, акт №556/67 від 24.04.2009 року, акт №548/59 від 24.04.2009 року, якими зафіксовано факт виявлення розбіжностей між відомостями, зазначеними у довідках про середню заробітну плату, які подано до центру зайнятості громадянами ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та даними бухгалтерського обліку ТОВ "Новітні крохмальні технології". А саме: фактично заробітна плата на ТОВ "Новітні крохмальні технології" була нарахована у розмірі 2/3 тарифної ставки, а в довідки включена в повному обсязі.
Таким чином, в результаті недостовірно зазначених відомостей у довідках про середню заробітну плату, виданих ТОВ "Новітні крохмальні технології" громадянам ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, виникла переплата по виплаченому центром зайнятості матеріальному забезпеченню в сумі 557,29 грн.
Наведені обставини стверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: копією Довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, якою підтверджується правовий статус відповідача, як юридичної особи і його місцезнаходження (а.с.10), копією акту №544/55 від 24.04.2009 року (а.с.3), копією акту №558/69 від 24.04.2009 року (а.с.4), копією акту №559/70 від 24.04.2009 року (а.с.5), копією акту №557/68 від 24.04.2009 року (а.с.6), копією акту №556/67 від 24.04.2009 року (а.с.7), копією акту №548/59 від 24.04.2009 року (а.с.8).
В розумінні ч.1 ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення" №803-XII від 01.03.1991 року, безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.
Відповідно до ч.1 статті 22 Закону України "Про зайнятість населення" №803-XII від 01.03.1991, застраховані особи, визнані у встановленому порядку безробітними, які протягом 12 місяців, що передували початку безробіття, працювали на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) не менше 26 календарних тижнів та сплачували страхові внески, мають право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу.
Згідно до ч.1 статті 23 цього Закону, застрахованим особам, зазначеним у частині першій статті 22 цього Закону, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого Кабінетом Міністрів України, залежно від страхового стажу: до 2 років - 50 відсотків; від 2 до 6 років - 55 відсотків; від 6 до 10 років - 60 відсотків; понад 10 років - 70 відсотків.
Відповідно до статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №1533-III від 02.03.2000 року, роботодавець має право: брати участь в управлінні страхуванням на випадок безробіття через своїх представників відповідно до цього Закону і статуту Фонду; на судовий захист своїх прав. Роботодавець зобов'язаний: своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески; надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про: прийняття на роботу працівників; заробітну плату працівників, використання робочого часу тощо; сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.
Згідно ч.3 ст.35 цього Закону, достовірність зазначених у документах даних перевіряється виконавчою дирекцією Фонду. У разі їх недостовірності роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати страховику заподіяну шкоду. Роботодавець несе відповідальність відповідно до законодавства за шкоду, заподіяну застрахованим особам внаслідок невиконання або неналежного виконання обов'язків, визначених частиною другою цієї статті. Роботодавцеві забороняється вчиняти будь-які дії, що можуть призвести до прийняття ним разом із застрахованою особою спільного рішення, яке може в подальшому зашкодити цій особі або членам її сім'ї реалізувати своє право на забезпечення та отримання соціальних послуг відповідно до цього Закону.
А відповідно до ч.4 ст.35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №1533-III від 02.03.2000 року із роботодавця утримуються: сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду; незаконно виплачена безробітному сума забезпечення у разі неповідомлення про його прийняття на роботу; незаконно отримана сума допомоги по частковому безробіттю.
Відповідно до ч.2 пункту 6 "Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним" затвердженого наказом Міністерсва праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13.02.2009 року № 60/62, якщо відомості про доходи особи, на підставі яких призначено матеріальне забезпечення, є недостовірними з вини роботодавця, центри зайнятості проводять перерахунок страхових виплат з дня їх призначення. Суми незаконно виплачених коштів повертаються роботодавцем.
Оскільки судом встановлено, а матеріалами справи доведено, що в результаті недостовірно зазначених відомостей у довідках про середню заробітну плату, виданих ТОВ "Новітні крохмальні технології" громадянам ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, виникла переплата по виплаченому центром зайнятості матеріальному забезпеченню в сумі 557,29 грн., то стягненню з відповідача на користь позивача підлягає вся сума переплаченого матеріального забезпечення.
З огляду на вищевикладене, зважаючи, що на час звернення позивача з даним позовом до суду відповідач доказів добровільної сплати коштів сумі 557,29 гривень суду не надав, позов обґрунтований і підлягає до задоволення.
Судові витрати (державне мито) згідно ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,- ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Новітні крохмальні технології" (вул. Заводська 1, с.Мізоч, Здолбунівський район, Рівненська область, 35740, р/р 26001060232286, в ВГРУ КБ "Приватбанк" м. Луцьк, МФО 305299, код ЄДРПОУ-31511399) на користь Здолбунівського районного центру зайнятості (вул. Кн.Ольги, 10, Здолбунів, Рівненська область, 35705, р/р 37173001000603, в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ - 13980904) 557 (п'ятсот п'ятдесят сім) грн. 29 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 08.12.09р.