Справа № 534/478/20
3/534/403/20
30 липня 2020 року м. Горішні Плавні
Суддя Комсомольського міського суду Полтавської області Куц Т.О., розглянувши справу про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , - за ч. 4 ст. 122 КУпАП,
До Комсомольського міського суду Полтавської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.4 ст.122 КУпАП.
Перевіривши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , суддя вважає, що вони підлягають поверненню до ВП №2 Кременчуцького ВП ГУНП України в Полтавській області з наступних підстав.
Статтею 245 КУпАП визначено завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення. Такими, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до вимог ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з'ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №085284 від 28.03.2020 убачається, що 28.03.2020 о 10 год. 50 хв. у м. Горішні Плавні, по вул. Будівельників, ОСОБА_1 керував мотоциклом та здійснюючи обгін не впевнився у безпечності, змусив водія зустрічного руху різко гальмувати та змінювати напрямок для уникнення зіткнення, чим порушив п.14.2в ПДР України.
Крім того в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено місце його скоєння.
З урахуванням того, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено те, що ОСОБА_1 було здійснено перешкоду у русі іншому водію, уповноваженою особою у вказаному протоколі про адміністративне правопорушення не заповнено його графу «Свідки чи потерпілі», їх прізвища, ім'я та по батькові, адреси місця проживання або відсутність таких осіб. Також уповноваженою особою у графі «місце роботи» вказано, що ОСОБА_1 працює механіком, проте не зазначено назву організації чи підприємства та адресу місця знаходження.
Суддя наголошує, що у відповідності до ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Постановою Комсомольського міського суду Полтавської області від 10.04.2020 вказаний адміністративний матеріал було повернуто до ВП № 2 Кременчуцького ВП ГУНП у Полтавській області для належного оформлення у зв'язку із недотримання згаданих вимог .
Проте, зазначений адміністративний матеріал повернувся до Комсомольського міського суду Полтавсьокї області без усунення зазначених в постанові недоліків .
Одночасно суддя вказує, що КУпАП визначено форму і основні елементи протоколу про адміністративні правопорушення та змісту постанови, що приймається в конкретній справі. У них повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення та відомості, необхідні для розгляду справи, зокрема дані про час, місце вчинення адміністративного правопорушення, суть його, дані про свідків і потерпілих, їх пояснення, а якщо правопорушенням спричинено матеріальну шкоду, про це також зазначається у процесуальних документах. У даній категорії справ протокол, який є документом, що офіційно засвідчує факти неправомірних дій і є одним із основних джерел доказів. Якщо протокол не містить даних про місце події, про її учасників та наслідки події, або до нього не додано жодного документа, це є підставою для доопрацювання. Така позиція висловлена у постанові Верховного Суду України від 13.12.2005.Так як зазначені порушення закону є істотними і не можуть бути усуненими в судовому засіданні, то матеріали через неналежне оформлення протоколу про адміністративне правопорушення, підлягають поверненню за місцем складення протоколу для проведення додаткової перевірки та усунення недоліків
Під час направлення матеріалів про адміністративне правопорушення до суду, слід враховувати строки розгляду справ про адміністративні правопорушення, визначені ст.38 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись КУпАП, суддя,
Матеріали справи про адміністративні правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 122 КУпАП повернути до ВП № 2 Кременчуцького ВП ГУНП України в Полтавській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Т.О. Куц