Постанова від 23.07.2020 по справі 433/945/20

Троїцький районний суд Луганської області

Справа №: 433/945/20

Провадження № 3/433/311/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.07.2020 року смт Троїцьке

Суддя Троїцького районного суду Луганської області Певна О.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Троїцького відділу поліції ГУ НП в Луганській області у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, освіта - середня загальна, яка не має на утриманні неповнолітніх дітей, має ІІІ групу інвалідності, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

До Троїцького районного суду Луганської області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 .

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №239645 від 04.07.2020, 04 липня 2020 року о 14-00 год. ФОП ОСОБА_1 , яка є власником магазину «Продукти» за адресою: АДРЕСА_2 , здійснювала продаж продовольчих товарів в магазині без захисної маски та печаток, чим порушила вимоги абз. 2 п.п. 8 п. 2 Постанови КМУ від 11.03.2020 № 211.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в адміністративному правопорушенні, передбаченому ст.44-3 КУпАП не визнала, дала пояснення що вона є власницею магазину харчових і господарських продуктів в с.Новоолександрівка Троїцького району, кірм того, в цьому ж магазині вона працює реалізатором. 04 липня 2020 року під час обідньої перерви, вона знаходилась в приміщенні магазину та розкладувала товар. Оскільки їй складно дихати в одягненій масці, а крім неї в магазині нікого не було, вона зняла захисну маску і поклала її до кишені фартуку. В цей час до магазину зайшов покупець і вона прослідувала за прилавок. Згодом в приміщення магазину зайшли співробітники поліції та пояснили, що вони проводять перевірку на предмет дотримання карантинних заходів.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов до таких висновків.

Згідно з ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст.8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (ст.245 КУпАП).

За змістом ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи записів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до п. 15. Розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом МВС України №1376 від 06 листопада 2015 року (далі - Інструкція №1376), до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).

Всупереч вимогам даної Інструкції №1376 в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що до нього додається пояснення, однак не зазначено, пояснення яких саме конкретно осіб додано до протоколу.

Крім того, до матеріалів справи про адміністративне правопорушення не долучено копію свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, оскільки в даному документів мають бути зазначені відомості про дозволені види підприємницької діяльності та інша інформація, необхідна для належного вирішення справи.

Також до суду направлено СД-диск. При цьому протокол про адміністративне правопорушення не містить будь-яких відомостей щодо додавання до нього таких відеозаписів, а також щодо здійснення відеофіксації із зазначенням відомостей, ідентифікуючих прилад, на який вона здійснювалась.

Поряд з цим, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 - ОСОБА_2 порушила вимоги абзацу 2 підпункту 8 пункту 2 ПКМ України від 11.03.2020р. №211.

Відповідно до абз. 2 п.п. 8 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» забороняється робота суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, а також медичної практики, діяльності з виготовлення технічних та інших засобів реабілітації, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з продажу, надання в оренду, технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, періодичних випробувань автотранспортних засобів на предмет дорожньої безпеки, сертифікації транспортних засобів, їх частин та обладнання, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з підключення споживачів до Інтернету, поповнення рахунків мобільного зв'язку, сплати комунальних послуг та послуг доступу до Інтернету, ремонту офісної та комп'ютерної техніки, устаткування, приладдя, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об'єктів поштового зв'язку, кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг за умови забезпечення персоналу (зокрема захист обличчя та очей) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

З огляду на матеріали справи, ОСОБА_1 як фізична особа-підприємець не здійснює діяльності з надання фінансових послуг, а також медичної практики чи іншої діяльності, визначеної в абз.2 пп.8 п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211, за провадження якої без карантинних заходів, визначених в цій нормі, передбачена адміністративна відповідальність за ст.44-3 КУпАП.

За правилами ст. 44-3 КУпАП, настає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Згідно приписів ст. 62 Конституції України, обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, отриманих незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП

Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.156, ст.247, ст.283-284 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП, закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги через Троїцький районний суд Луганської області до Луганського апеляційного суду протягом 10 (десяти) днів з дня отримання її копії.

Суддя О.С. Певна