Ічнянський районний суд Чернігівської області
Провадження № 3/733/219/20
Єдиний унікальний №733/653/20
31 липня 2020 року м. Ічня
Ічнянський районний суд Чернігівської області
у складі судді Овчарика В.М.,
за участю секретаря Ткаченко В.М.,
особи, яка притягається до адміністративної
відповідальності - ОСОБА_1 та
захисника Сакун І.А.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Ічнянського районного управління Головного управління Держспоживслужби в Чернігівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
установив:
У провадженні Ічнянського районного суду Чернігівської області знаходяться матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП.
У судовому засіданні захисник Сакун І.А. заявила клопотання, яке підтримала ОСОБА_1 , про повернення протоколу про адміністративне правопорушення для дооформлення, оскільки до останнього були внесені зміни з якими ОСОБА_1 не ознайомлювалася і за які не підписувалася у протоколі. До того ж копія протоколу, яка була їй вручена, взагалі не містить фабули правопорушення, яке вчинила ОСОБА_1 , хоча така фабула міститься у протоколі, який був наданий суду. Крім того, у супровідному листі зазначено, що до матеріалів додається CD диск, який взагалі відсутній.
Заслухавши ОСОБА_1 та її захисника, суд дійшов наступного висновку.
Статтею 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
06 липня 2020 року до Ічнянського районного суду Чернігівської області від Ічнянського районного управління Головного управління Держспоживслужби в Чернігівській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, відповідно до якого 28 червня 2020 року о 15-00 год паб «Брістоль» ФОП ОСОБА_1 відсутня посудомийна машина, працівники не одягнені в ЗІЗ. Порушено пункти 3, 7 Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (COVID 19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України № 32 від 02.06.2020 року.
Останній був повернутий Ічнянському районному управлінню Головного управління Держспоживслужби в Чернігівській області для дооформлення, так як у ньому не було зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення (адреса розташування паб «Брістоль). Окрім того, адміністративні матеріали не містили відомостей та належних доказів того, що ФОП ОСОБА_1 є суб'єктом господарювання та власником закладу, про який йдеться у протоколі.
Зазначений протокол після дооформлення повторно надійшов до суду 13 липня 2020 року, де було дописано місце вчинення адміністративного правопорушення, а саме АДРЕСА_1 , при цьому це було не застережене (не завірене) відповідною посадовою особою, тобто незрозумілим є те, ким були внесені такі виправлення в офіційний документ, що має суттєве значення для розгляду справи.
Крім того, як убачається з наданої ОСОБА_1 копії протоколу, яку вона отримала від особи, яка складала протокол, в ньому взагалі відсутня фабула правопорушення, тобто також незрозумілим є те, з яким змістом протоколу остання ознайомлювала ОСОБА_1 .
Разом із тим відповідно до супровідного листа Ічнянського районного управління Головного управління Держспоживслужби в Чернігівській області, останнє до матеріалів додавало також CD диск, який відсутній.
За таких обставин протокол про адміністративне правопорушення необхідно повернути до Ічнянського районного управління Головного управління Держспоживслужби в Чернігівській області для дооформлення у частині застереження відповідною посадовою особою виправлення, які були внесені ним до протоколу про адміністративне правопорушення, складеного на ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП, ознайомлення останньої з даним протоколом та надання додаткових матеріалів, а саме CD диску.
Керуючись ст. 256, 278 КУпАП, суддя
постановив:
Протокол про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Ічнянського районного управління Головного управління Держспоживслужби в Чернігівській області для дооформлення та надання додаткових матеріалів.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.М.Овчарик