Справа № 686/14840/20
Провадження № 3/686/4855/20
31 липня 2020 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Піндрак О.О., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , стрільця взводу охорони роти охорони військової частини НОМЕР_1 ,
за ч. 3 ст. 17215 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановив:
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 ставиться у вину те, що він «26.05.2020 року в умовах особливого періоду, з'явився на територію військової частини НОМЕР_1 ( АДРЕСА_2 ) о 10 год. 30 хв. Свою відсутність пояснив тим, що під час слідування на військову службу о 7 год. 30 хв. його особистий транспорт мотоцикл «Мінськ 31772» зламався».
Справа підлягає поверненню для доопрацювання (належного оформлення), оскільки протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Так, протокол відносно ОСОБА_1 складений за частиною 3, якої стаття 17215 Кодексу України про адміністративні правопорушення не містить, тобто фактично у протоколі не зазначено нормативний акт, який передбачає відповідальність за адміністративне правопорушення.
Разом з тим, у протоколі не зазначено (не розкрито) суть правопорушення, виходячи із диспозицій ст. 17215 КУпАП, а саме не зазначено який саме обов'язок не виконав або неналежно виконав ОСОБА_1 , яким нормативним актом (законом, військовим статутом, положенням, наказом, тощо) передбачений такий обов'язок та чи входить він у коло службових обов'язків ОСОБА_1 (фактично не викладено об'єктивну сторону правопорушення, передбаченого ст. 17215 КУпАП).
Формулювання обвинувачення у викладеній в протоколі формі не відображає усіх ознак правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 17215 КУпАП, що позбавляє особу, щодо якої складено протокол, можливості ефективно захищатися від пред'явленого обвинувачення (порушено право на захист) і робить неможливим об'єктивний розгляд справи.
Наведені вище порушення закону є істотними і не можуть бути усунуті в суді.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Згідно з положеннями ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення - це офіційний документ, відповідним чином оформлений уповноваженою особою про вчинення діяння, яке містить ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого КУпАП, є найважливішим джерелом доказів у справах про адміністративні правопорушення.
Приписами ст. 278 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення повинен вирішити, у тому числі й питання про те, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення (п. 2), а в разі неправильного його складення повернути матеріали справи органу, який його склав, для доопрацювання (належного оформлення).
З урахуванням наведеного матеріали справи відносно ОСОБА_1 на підставі п. 2 ст. 278 КУпАП слід повернути до Військової частини НОМЕР_1 для доопрацювання (належного оформлення), під час якого необхідно правильно (у відповідності до вимог ст. 256 КУпАП) скласти протокол про адміністративне правопорушення та у разі пред'явлення ОСОБА_1 нового (конкретного) обвинувачення слід виконати вимоги ст.ст. 254, 256 КУпАП.
При цьому слід звернути увагу, що незаконна відсутність тривалістю до десяти діб, вчинена вперше військовослужбовцем за контрактом, з огляду на передбачену ст. 407 КК України кримінальну відповідальність за незаконну відсутність понад десять діб, або хоч і менше десяти діб, але більше трьох діб, вчинену повторно протягом року зокрема військовослужбовцем за контрактом, розглядається згідно з чинним законодавством як дисциплінарний проступок.
Керуючись ст.ст. 7, 245, 256, 278 КУпАП,
постановив:
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 17215 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Військової частини НОМЕР_1 для доопрацювання (належного оформлення).
Суддя: