Справа № 676/3268/20
Номер провадження 2-а/676/87/20
30 липня 2020 року м. Кам'янець - Подільський
Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
в складі головуючого судді Бондаря О.О.
за участю секретаря судового засідання Маневич І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Хмельницькій області про скасування постанови в справі про притягнення до адміністративної відповідальності, -
Позивач звернувся до суду з позовом до Управління патрульної поліції в Хмельницькій області про скасування постанови в справі про притягнення до адміністративної відповідальності.
Позовні вимоги обґрунтовує тими обставинами, що 20 червня 2020 року інспектором роти №4 батальйону №1 УПП в Хмельницькій області ДПП поліцейським капралом поліції Лободою Д.А. винесено постанову про накладення на позивача адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, серія РАМ № 2711637. Просить скасувати вищевказану постанову у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Позивач в судове засідання не з'явився, подав заяву про слухання справи у його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надіслав суду відзив на позовну заяву в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи в повному об'ємі, суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити.
Судом встановлено, що інспектором роти №4 батальйону №1 УПП в Хмельницькій області ДПП поліцейським капралом поліції Лободою Д.А. винесено постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії РАМ №2711637, відповідно якої на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП в розмірі 255 гривень, в зв'язку з тим, що позивач 20.06.2020 року о 09 годині 30 хвилин на автодорозі Н03 «Житомиро-Чернівці» в межах населенного пункту с.Шатава, керуючи транспортним засобом « PEUGEOT 207» номерний знак НОМЕР_1 , перевищив дозволену швидкість руху на 26 км/год., рухаючись зі швидкістю 76 км/год. чим порушив п. 12.4 Правил дорожнього руху.
Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:визнання протиправним та нечиним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
Згідно зі ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Європейським судом з прав людини у п. 36 рішення в справі «Суомінен проти Фінляндії» (Suominen v. Finland), від 1 липня 2003 року № 37801/97, зазначив, що хоча національний суд має певну свободу розсуду щодо вибору аргументів у тій чи іншій справі та прийняття доказів на підтвердження позицій сторін, орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень (рішення).
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
З поданих відповідачем запереченнях та доданих до відзиву відеозаписах вбачається, що позивачем під час керування автомобілем « PEUGEOT 207» номерний знак НОМЕР_1 , перевищив дозволену швидкість руху в населеному пункті на 26 км/год., рухаючись зі швидкістю 76 км/год.
Відповідно до ч.ч.1,2,3 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин. Докази суду надають учасники справи.
Відповідно до ст.293 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді скарги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень: залишає постанову без зміни, а скаргу без задоволення.
Керуючись ст.. ст. 2, 5, 6, 7, 19, 132, 139, 241, 242, 243, 244, 245, 286 КАС України, суд ,-
Вирішив :
У задоволені позову ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Хмельницькій області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії РАМ №2711637 від 20.06.2020 року, винесену інспектором роти №4 батальйону №1 УПП в Хмельницькій області ДПП поліцейським капралом поліції Лободою Д.А. про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122 КУпАП в розмірі 255 гривень , відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 10 днів в порядку встановленому ст.ст.295-297 КАС України.
Суддя Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Бондар О.О