вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
29.07.2020м. ДніпроСправа № 904/3940/19
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Суховаров А.В.
при секретарі судового засідання Загребі В.С.
розглянувши заяву Головного управління ДПС у Дніпропетровської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСАХІНВЕСТ-2002", 49054, м.Дніпро, Кіровський район, проспект Олександра Поля, буд.101, ідентифікаційний номер юридичної особи 31870837
про визнання грошових вимог на суму 22 154,15грн. та судового збору у розмірі 4 204,00грн., -
Представники сторін:
від кредитора: Горбань Р.С., дов. №б/н від 23.10.2019, ГУ ДПС у Дніпропетровській області
від боржника: Цифра Г.М., посв. №1824 від 26.06.2017, ліквідатор
Справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСАХІНВЕСТ-2002", 49054, м.Дніпро, Кіровський район, проспект Олександра Поля, буд.101, ідентифікаційний номер юридичної особи 31870837 перебуває на стадії ліквідації.
30.03.2020 Головне управління ДПС у Дніпропетровської області звернулось до господарського суду Дніпропетровської області із заявою про визнання грошових вимог на суму 26 358, 15грн. та витрат по сплаті судового збору на суму 4 204, 00 грн. у справі №904/3940/19.
Ухвалою від 01.04.2020 господарським судом відкладено вирішення питання щодо прийняття до розгляду заяви ГУ ДПС у Дніпропетровської області до повернення матеріалів справи №904/3940/19 до господарського суду Дніпропетровської області.
26.06.2020 справа №904/3940/19 повернулась до господарського суду Дніпропетровської області.
Ухвалою суду від 13.07.2020 прийнято заяву Головного управління ДПС у Дніпропетровської області до розгляду, призначено розгляд заяви на 29.07.2020 о 10:45год., зобов'язано ліквідатору Цифрі Г.М. надати господарському суду відомості про результати розгляду грошових вимог Головного управління ДПС у Дніпропетровської області.
28.07.2020 до господарського суду Дніпропетровської області електронною поштою надійшло повідомлення ліквідатора Цифри Г.М. про результати розгляду грошових вимог Головного управління ДПС у Дніпропетровської області. Відповідно до зазначеного повідомлення, вимоги кредитора визнані у повному обсязі з віднесенням суми 22 154,15грн. до 6-ї черги задоволення, судовий збір у розмірі 4 204,00грн. - до 1-ї черги.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши присутніх в судовому засіданні учасників справи, суд встановив.
Розглянувши заяву Головного управління ДПС у Дніпропетровської області, за результатом дослідження поданих заявником акту камеральної перевірки та податкових повідомлень-рішень, розрахунку донарахованих штрафних санкцій, судом встановлено факт наявності податкового боргу боржника на загальну суму 22 154,15грн.
Так, відповідно до акту перевірки від 05.09.2018 №49997/04-36-12-05/31870837 (а.с.9-23), загальна сума штрафу за порушення п.201.10 ст.201 Розділу 5 Податкового кодексу України, а саме - порушення суб'єктом господарювання своєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстру податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСАХІНВЕСТ-2002" складала суму 21 669,25грн., про що зазначено в податковому повідомленні-рішенні №0018445041 від 12.12.2018 (а.с.41).
Однак, за результатами розгляду скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСАХІНВЕСТ-2002" були переглянуто акт перевірки від 05.09.2018 №49997/04-36-12-05/31870837 з додатками та прийнято рішення про зменшення розміру штрафу на 25,10грн., у зв'язку з чим, сума податкового боргу за актом перевірки від 05.09.2018 №49997/04-36-12-05/31870837 склала суму 21 644,15грн., про що зазначено в повідомленні-рішенні №002115 від 12.04.2019 (а.с. 54).
Окрім викладеного за боржником обліковується заборгованість за порушення вимог валютного законодавства, згідно податкового повідомлення-рішення (форма "ПС") від 15.08.2019 №0023811421 по терміну сплати 17.09.2019 у розмірі 510,00грн (а.с.56).
Згідно п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковим боргом є сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до положень п.п. 41.1, 41.2 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.
Згідно з п.п.19.3 ст.19 Податкового кодексу України державні податкові інспекції здійснюють сервісне обслуговування платників податків; здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.
Відповідно до пп.20.1.34 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Положеннями пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України визначено, що при нарахуванні суми грошового зобов'язання, визначеного контролюючим органом за результатами податкової перевірки, нарахування пені розпочинається починаючи з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати платником податків податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом (у тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
За результатами дослідження доданих до заяви документів, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості вимог заявника про визнання грошових вимог Головного управління ДПС у у Дніпропетровської області на суму 22 154,15грн. штрафу .
Разом з тим, заявником сплачено судовий збір за подання заяви з грошовими вимогами до боржника у розмірі 4 204,00грн., який підлягає включенню до реєстру вимог кредиторів до першої черги задоволення.
За змістом положень статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника
Згідно ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Частиною 4 ст.45 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов'язковими так само, як вони є обов'язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом.
За змістом частини 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому:
1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов'язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів;
2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників);
3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом;
4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою;
5) у п'яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства;
6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
З огляду на обґрунтованість вимог заяви Головного управління ДПС у Дніпропетровської області, господарський суд, дійшов висновку щодо наявності підстав для визнання кредитором Головного управління ДПС у Дніпропетровської області з грошовими вимогами до Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСАХІНВЕСТ-2002" на загальну суму 26 358,15грн., яка підлягає погашенню у наступному порядку:
- 1 черга - 4 204, 00 грн. (витрати по сплаті судового збору);
- 6 черга - 22 154,15грн. (штраф).
Керуючись ст.ст. 2, 73-74, 76-79, 86, 91, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 45, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, суд -
Визнати грошові вимоги Головного управління ДПС у Дніпропетровської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "АГРОСАХІНВЕСТ-2002", 49054, м.Дніпро, Кіровський район, проспект Олександра Поля, буд.101, ідентифікаційний номер юридичної особи 31870837 на суму 4 204,00грн. (судовий збір) - 1 черга задоволення вимог кредиторів, на суму 22 154,15грн. (штраф) - 6 черга задоволення вимог кредиторів.
Зобов'язати ліквідатора Цифру Г.М. внести відповідні зміни до реєстру вимог кредиторів.
Ухвала набирає законної сили 29.07.2020.
Ухвала може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI Перехідних положень ГПК України, та положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" (№540-IX) від 30.03.2020 до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги.
Повний текст ухвали складено 30.07.2020.
Суддя А.В. Суховаров