Постанова від 28.07.2020 по справі 592/8780/20

Справа № 592/8780/20

Провадження № 3/592/1566/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 липня 2020 року м.Суми

Суддя Ковпаківського районного суду міста Суми Косолап М.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, паспорт № НОМЕР_1 виданий 14.06.2017

за частиною 1 статті 173 - 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ВСТАНОВИВ:

28.07.2020 до Ковпаківського районного суду м. Суми надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення АПР18 № 659179 складеного 17.07.2020 ДОП Сумського ВП ст. лейтенантом поліції Глазун О.С., ОСОБА_1 притягається до адміністративної відповідальності за те, що 17.07.2020 близько 13 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_1 , вчинив діяння передбачене частиною 1 статті 14 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», а саме умисні дії психологічного характеру.

Відповідно до статті 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішуються питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (стаття 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (частина друга статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Відповідно до статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Вимоги до оформлення протоколів про адміністративні правопорушення встановлені Інструкцією з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.11.2015 № 1376 зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за № 1496/27941 (далі - Інструкція).

Згідно пункту 9 розділу ІІ Інструкції у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол); у графі «до протоколу додається» - пояснення особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, викладені на окремому аркуші, рапорти посадових осіб органів поліції, довідки, акти тощо (у разі складення).

Відповідно до пункту 6 Розділу ІІ Інструкції усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою.

У даному випадку протокол про адміністративне правопорушення наведеним вимогам Інструкції не відповідає.

У протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 вчинив діяння передбачене частиною 1 статті 14 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Стаття 14 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», на яку йде посилання у протоколі про адміністративне правопорушення, визначає повноваження загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб, однак які ознаки об'єктивної сторони правопорушення передбаченого частиною 1 статті 173 - 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення містить зазначена норма закону у протоколі не зазначено.

Графа «до протоколу додається» містить напис «матеріали справи», однак не містить зазначення про долучення до протоколу конкретних матеріалів (пояснень особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, викладених на окремому аркуші, рапортів посадових осіб органів поліції, довідок, актів тощо (у разі складення)).

В порушення пункту 6 Розділу ІІ Інструкції протокол про адміністративне правопорушення заповнений нерозбірливим почерком.

Долучені до протоколу світлокопії є неналежної якості (неможливо читати).

За змістом статей 279, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення справа про адміністративне правопорушення повинна розглядатись у межах тих обставин, які зазначені у протоколі про таке порушення. Суддя не має права у постанові за наслідками розгляду вказувати на кваліфікуючі ознаки правопорушення, які не зазначались у протоколі про адміністративне правопорушення, або їх виключати.

Зазначені недоліки, у даному випадку унеможливлюють в повному обсязі встановити усі обставини необхідні для вирішення справи.

Враховуючи те, що зазначені недоліки позбавляють суд можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу та винести рішення, справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за частиною 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення підлягає поверненню до Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області для належного оформлення з урахуванням строків передбачених частиною 2 статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Керуючись статтею 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути до Сумського відділу поліції ГУНП в Сумській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя М.М. Косолап