Постанова від 29.07.2020 по справі 500/379/20

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 липня 2020 рокуЛьвівСправа № 500/379/20 пров. № А/857/4038/20

Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді: Кухтея Р.В.

суддів: Носа С.П., Сеника Р.П.

розглянувши в порядку письмового провадження у м. Львові апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 17 березня 2020 року (ухвалене головуючим-суддею Чепенюком О.В. в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження у м. Тернополі) за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кременецького районного сектору Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2020 року ОСОБА_1 звернувся в суд із зазначеним позовом, в якому просив визнати протиправною відмову Кременецького районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Тернопільській області (далі - Кременецький РВ УДМС, відповідач) у видачі йому паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України №2503-XII від 26.06.1992 (далі - Положення №2503-XII) та зобов'язати відповідача видати паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до цього Положення.

Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 17.03.2020 у задоволенні позову було відмолено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій через неправильне застосування норм матеріального та порушення норм процесуального права просить його скасувати та прийняти постанову, якою задовольнити його адміністративний позов.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що право громадянина України на оформлення паспорта у формі книжечки зразка 1994 року чітко передбачено Положенням №2503. Подана ним заява від 20.12.2019 з проханням оформити та видати паспорт громадянина України у формі книжечки взамін втраченого є належним повідомленням про його втрату.

Відповідач подав відзив на апеляційну скаргу, суть якого зводиться до того, що суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку, що сама по собі незгода позивача зі змістом відповіді не спростовує факту неподання ним відповідного пакету документів та не може бути підставою для визнання протиправними дій відповідача, оскільки позивачем при зверненні із заявою про видачу паспорта у форті книжечки не було подано обов'язкової у такому випадку окремої заяви про втрату паспорта та документу про сплату державного мита або оригіналу документа про звільнення від його сплати (у разі втрати паспорта) та інші, тобто, саме позивачем не дотримано встановленої законодавством процедури заміни втраченого паспорта на новий. Тому просять апеляційну скаргу залишити без задоволення, а оскаржуване рішення без змін.

Згідно п.3 ч.1 ст.311 КАС України, суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, ухвалене в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши наявні по справі матеріали та доводи апеляційної скарги в їх сукупності, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін, виходячи з наступного.

З матеріалів справи видно, що ОСОБА_1 20.12.2019 цінним листом із описом вкладення надіслав до відповідача заяву довільної форми про видачу йому паспорта у формі книжечки, у зв'язку з втратою раніше виданого, до якої долучив заяву про видачу паспорта громадянина України за формою додатка 1 до Тимчасового порядку, заяву про втрату/викрадення паспорта за формою додатка 5 до Тимчасового порядку, копію свідоцтва про народження, довідку про реєстрацію місця проживання особи, дві фотокартки розміром 3,5х4,5 см для оформлення бланку паспорта.

Листом №Ж-63/6/6119-19/6119/828/20 від 23.01.2019 відповідачем роз'яснено позивачу про необхідність особистого подання документів при відповідному зверненні щодо оформлення паспорта у разі його втрати.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що з відповіді Кременецького РВ УДМС, яку позивач вважає відмовою у видачі йому паспорта у формі книжечки, не вбачається саме відмови ОСОБА_1 в оформленні та видачі паспорта громадянина України у формі книжечки, така відповідь містила роз'яснення положень Тимчасового порядку та необхідність заявнику особисто звернутися до органу ДМС та надати визначені Тимчасовим порядком документи. При цьому, з огляду на те, що заява позивача фактично по суті відповідачем не розглянута через недотримання вимог Тимчасового порядку щодо особистого звернення і відповідно не прийнято жодного з рішень чи то про оформлення паспорта за заявою ОСОБА_1 , чи то про відмову в оформленні чи видачі паспорта, тому у суду відсутні підстави вважати, що відповідачем прийнято рішення про відмову у видачі позивачу паспорту у формі книжечки, на чому наполягає позивач.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, вважає їх вірними та такими, що відповідають нормам матеріального та процесуального права, а також фактичним обставинам справи, з огляду на наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.1 ст.5 Закону України «Про громадянство України», документом, що підтверджує громадянство України, є, зокрема, паспорт громадянина України.

Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» визначено правові та організаційні засади створення та функціонування Єдиного демографічного реєстру та видачі документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також права та обов'язки осіб, на ім'я яких видані такі документи.

Згідно ч.1 ст.13 цього Закону, до документів, оформлення яких передбачається цим Законом із застосуванням засобів Реєстру, та що посвідчує особу і підтверджує громадянство України відноситься, зокрема, паспорт громадянина України.

Частинами 1, 2, 4, 5 статті 14 цього ж Закону передбачено, що форма кожного документа встановлюється цим Законом. Документи залежно від змісту та обсягу інформації, яка вноситься до них, виготовляються у формі книжечки або картки, крім посвідчення на повернення в Україну, що виготовляється у формі буклета. Документи у формі книжечки на всіх паперових сторінках та на верхній частині обкладинки повинні мати серію та номер документа, виконані за технологією лазерної перфорації. Персоналізація документів у формі книжечки здійснюється за технологією лазерного гравіювання та лазерної перфорації. Персоналізація документів у формі картки виконується за технологією термодруку або лазерного гравіювання. Персоналізація документів здійснюється централізовано у Державному центрі персоналізації документів.

Відповідно до ч.1, 2 ст.21 цього ж Закону, паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктами 2, 3, 19 Положення №2503-XII передбачено, що паспорт громадянина України видається кожному громадянинові України центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, після досягнення 16-річного віку. Бланки паспортів виготовляються у вигляді паспортної книжечки або паспортної картки за єдиними зразками, що затверджуються Кабінетом Міністрів України. Громадянин повинен надійно зберігати паспорт. Про втрату паспорта громадянин зобов'язаний терміново повідомити центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері громадянства, який видає тимчасове посвідчення, що підтверджує його особу. Форма тимчасового посвідчення та порядок його видачі встановлюються Міністерством внутрішніх справ України.

Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України затверджено постановою Кабінету Міністрів України №302 від 25.03.2015 (далі - Порядок №302).

Згідно п.3 Порядку №302, паспорт громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія (тобто у формі паспортної книжечки), оформлений та виданий на підставі документів, поданих до 01.11.2016, є чинним протягом строку, на який його було видано.

У разі втрати або викрадення паспорта особі замість втраченого або викраденого оформляється та видається новий паспорт (п.5 Порядку №302).

За змістом п.п.1 п.7 Порядку №302, оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін та видача паспорта здійснюються особі, яка досягла 14-річного віку, - на підставі заяви-анкети, поданої нею особисто.

Пунктом 9 Порядку №302 передбачено, що за оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обмін паспорта справляється адміністративний збір у порядку та розмірах, установлених законодавством. Адміністративний збір справляється у разі оформлення замість втраченого або викраденого, обміну паспорта зразка 1994 року. За оформлення паспорта вперше адміністративний збір не справляється.

Перелік документів, які необхідно подати заявнику для оформлення паспорта замість втраченого або викраденого, визначено п.35 Порядку №302.

Працівник територіального органу/територіального підрозділу ДМС, на якого згідно з його службовими обов'язками покладаються функції з оформлення паспорта, вчиняє дії, передбачені пунктами 24-29, 32 і 33 цього Порядку, і приймає до розгляду заяву-анкету та додані до неї документи (п.48 Порядку №302).

Таким чином, передумовою оформлення та видачі паспорта громадянина України є подання відповідної заяви з відповідними документами та сплатою адміністративного збору.

З матеріалів справи видно, що ОСОБА_1 звернувся до Кременецького РВ УДМС із заявою оформити та видати паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення №2503-ХІІ, взамін виданого.

Постановою Кабінету Міністрів України №398 від 03.04.2019 «Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України №302 від 25.03.2015» передбачено, що Державна міграційна служба до законодавчого врегулювання питання завершення оформлення та видачі паспорта громадянина України зразка 1994 року здійснює оформлення та видачу таких паспортів у порядку, встановленому Міністерством внутрішніх справ, громадянам України, щодо яких прийнято рішення суду, що набрало законної сили, про зобов'язання Державної міграційної служби оформити та видати паспорт громадянина України зразка 1994 року.

З 21.06.2019 набрав чинності Тимчасовий порядок, пунктом 1 розділу VІ якого передбачено, що для оформлення паспорта замість втраченого або викраденого заявник подає : 1) заяву про втрату/викрадення паспорта (далі - заява про втрату паспорта) за зразком, наведеним у додатку 5 до цього Тимчасового порядку; 2) рішення суду; 3) заяву; 4) дві (три - у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі ДМС) фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см; 5) платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або оригінал документа про звільнення від його сплати (у разі втрати паспорта); 6) витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України); 7) довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб); 8) посвідчення про взяття на облік бездомної особи, видане відповідним центром обліку бездомних осіб (для бездомних осіб).

Згідно п.2 розділу І Тимчасового порядку, паспорт оформлюється з використанням бланка паспорта громадянина України зразка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №353 від 04.06.1994 «Про затвердження зразка бланка паспорта громадянина України».

Відповідно до п.3 розділу І Тимчасового порядку, оформлення і видачу паспорта здійснюють територіальні підрозділи ДМС України : 1) особі, яка досягла 16-річного віку, - на підставі заяви про видачу паспорта громадянина України (далі - заява) за зразком, наведеним у додатку 1 до цього Тимчасового порядку, поданої нею особисто; 2) особі, яка досягла 16-річного віку та яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників.

Згідно п.п.4, 5 розділу І Тимчасового порядку, оформлення і видача паспорта здійснюються протягом 30 календарних днів з дня подання особою до територіального підрозділу ДМС заяви та документів для оформлення і видачі паспорта.

Заява та документи для оформлення і видачі паспорта (у тому числі для вклеювання фотокартки) подаються заявником до територіального підрозділу ДМС за зареєстрованим місцем проживання особи.

Заяву заповнює особисто заявник від руки розбірливим почерком без скорочень та виправлень та власним підписом підтверджує правильність внесених до неї відомостей, а також надання згоди на обробку персональних даних згідно із Законом України «Про захист персональних даних». Якщо заявник через фізичні вади не може підтвердити власним підписом правильність таких відомостей, працівник територіального підрозділу ДМС робить відмітку про неможливість такого підтвердження (п.7 розділу І Тимчасового порядку).

Після заповнення заявником заяви працівник територіального підрозділу ДМС перевіряє правильність заповнення заяви та її відповідність наданим документам, про що вчиняє відповідний запис у графі 9 заяви (п.8 розділу І Тимчасового порядку).

У графі 9 заяви працівник територіального підрозділу ДМС зазначає реквізити документів, що є підставою для оформлення паспорта (свідоцтва про народження/документа, що підтверджує обставини, на підставі яких паспорт підлягає обміну/втраченого/викраденого паспорта/довідки про реєстрацію особи громадянином України та рішення суду). У разі подання довідки про реєстрацію особи громадянином України у графі «Службові відмітки» зазначаються номер і дата рішення про набуття особою громадянства України та країна попереднього громадянства (п.9 розділу І Тимчасового порядку).

Оригінали документів (крім довідки про реєстрацію особи громадянином України, паспорта, що підлягає обміну (у разі обміну паспорта), документів, що підтверджують сплату державного мита, рішення суду) повертаються заявнику після прийняття заяви, їх копії, завірені працівником територіального підрозділу ДМС, долучаються до заяви (п.10 розділу І Тимчасового порядку).

Відповідно до п.11, 12 розділу І Тимчасового порядку, після проведення перевірок та прийняття рішення про оформлення паспорта за заявою особи територіальний підрозділ ДМС отримує від територіального органу ДМС бланк паспорта громадянина України для його заповнення та подальшої видачі.

Після оформлення та видачі паспорта заява та подані документи зберігаються в алфавітному порядку у формі картотеки в територіальному підрозділі ДМС або у визначеному ДМС територіальному органі ДМС/структурному підрозділі апарату ДМС. Строки зберігання таких документів та матеріалів перевірки визначаються відповідно до вимог законодавства у сфері архівної справи і діловодства.

Розділом VI Тимчасового порядку регламентована процедура видачі паспортів замість утрачених або викрадених.

Строк розгляду заяви про втрату паспорта становить 30 календарних днів з дня подання заяви. За потреби проведення додаткової перевірки за матеріалами справи про втрату паспорта або у разі несвоєчасного надходження відповіді на направлені запити строк розгляду продовжується не більше ніж на 30 календарних днів (п.2 розділу VI Тимчасового порядку).

Крім того, процедурою передбачено проведення під час розгляду заяви перевірки інформації за даними відомчої інформаційної системи ДМС, а відомостей про реєстрацію місця проживання, які подані заявником, - за даними обліку територіального органу ДМС. У разі, якщо особа зазначила у заяві, що її місце проживання зняте з реєстрації та/або не зареєстроване, така перевірка здійснюється за обліками всіх територіальних органів ДМС (п.3 розділу VI Тимчасового порядку).

Якщо втрачений/викрадений паспорт був отриманий у територіальному підрозділі ДМС, до якого подано заяву про втрату паспорта, здійснюється звірка даних особи та її фотозображення з даними і фотокарткою, уклеєною до заяви про видачу цього втраченого/викраденого паспорта. У разі отримання паспорта, який було втрачено/викрадено, в іншому територіальному підрозділі ДМС для підтвердження видачі цього паспорта саме тій особі, яка його втратила/у якої викрадено паспорт, не пізніше наступного дня після надходження заяви про втрату/викрадення паспорта до територіального підрозділу ДМС, який здійснював оформлення паспорта, який було втрачено/викрадено, засобами поштового або фельд'єгерського зв'язку надсилається запит за формою, наведеною в додатку 9 до цього Тимчасового порядку, з долученою фотокарткою цієї особи. У разі якщо втрачений/викрадений паспорт був оформлений територіальним підрозділом ДМС, який припинив діяльність або тимчасово не здійснює свої повноваження, територіальний підрозділ ДМС надсилає такі запити до всіх територіальних органів ДМС. Під час перевірки працівник територіального підрозділу ДМС перевіряє відповідність відомостей, наведених у запиті, та долученої до нього фотокартки даним заяви про видачу паспорта, який було втрачено/викрадено, та фотокартці, що міститься на ній. Одночасно в графі «Службові відмітки» заяви проставляється відмітка про дату надходження запиту й орган, який оформлює паспорт замість втраченого, після чого заява поміщається до архівної картотеки. За результатами перевірки складається відповідь за формою, наведеною в додатку 10 до цього Тимчасового порядку, до якої долучається завірена керівником територіального підрозділу ДМС копія заяви про видачу паспорта, який було втрачено/викрадено (п.4 розділу VI Тимчасового порядку).

У разі якщо під час порівняння фотокарток не встановлено тотожність зображеної на них особи або виявлено невідповідність відомостей, зазначених у запиті, даним заяви про видачу паспорта, який було втрачено/викрадено, про це повідомляється територіальний підрозділ ДМС, який надіслав запит, для вжиття додаткових заходів з установлення особи заявника та обставин виникнення розбіжностей (п.5 розділу VI Тимчасового порядку).

У разі якщо картотеки заяв про видачу паспорта, який було втрачено/викрадено, територіального підрозділу ДМС не збереглися, відсутня будь-яка інформація у наявних даних обліку територіального органу ДМС, проводиться процедура встановлення особи відповідно до розділу VIII цього Тимчасового порядку (п.6 розділу VI Тимчасового порядку).

Після проведення необхідних перевірок за заявою про втрату паспорта працівник територіального підрозділу ДМС складає висновок за заявою про втрату паспорта за формою згідно з додатком 11 до цього Тимчасового порядку, який затверджується керівником цього підрозділу. У висновку зазначаються результати перевірки і прийняте рішення про видачу паспорта (п.8 розділу VI Тимчасового порядку).

Отже, Тимчасовий порядок передбачає у разі втрати паспорта громадянина України у формі книжечки подання заявником особисто до органу ДМС заяви про втрату паспорта за зразком, наведеним у додатку 5 до цього Тимчасового порядку (п.п.1 п.1 розділу VI Тимчасового порядку), та заяви про видачу паспорта громадянина України, за зразком, наведеним у додатку 1 до цього Тимчасового порядку (п.п.1 п.3 розділу I, п.п.1 п.1 розділу VI Тимчасового порядку), дві (три - у разі одержання втраченого паспорта в іншому територіальному підрозділі ДМС) фотокартки розміром 3,5х4,5 см та платіжного документа з відміткою банку про сплату державного мита або оригінал документа про звільнення від його сплати (у разі втрати паспорта).

Відповідно до п.1, 2 розділу IX Тимчасового порядку, територіальний підрозділ ДМС відмовляє особі в оформленні або видачі паспорта (у тому числі вклеюванні фотокартки), якщо : 1) особа не є громадянином України; 2) особа вже отримала паспорт, який є дійсним на день звернення (крім випадків обміну паспорта у зв'язку з виявленням помилки в інформації, внесеній до нього, непридатності для подальшого використання); 3) дані, отримані з баз даних Єдиного державного демографічного реєстру, картотек, не підтверджують надану заявником інформацію; 4) за видачею паспорта звернувся законний представник, який не має документально підтверджених повноважень на отримання паспорта; 5) особа подала не в повному обсязі документи та інформацію, необхідні для оформлення й видачі паспорта; 6) особу не встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи.

У рішенні про відмову в оформленні чи видачі паспорта (у тому числі вклеюванні фотокартки), яке доводиться до відома заявника протягом п'яти робочих днів з дня його прийняття, зазначаються підстави відмови. Заявник має право повторно звернутися до територіального підрозділу ДМС в разі зміни або усунення обставин, через які йому було відмовлено в оформленні чи видачі паспорта (у тому числі вклеюванні фотокартки).

Як видно з матеріалів справи, до заяви від 26.07.2019 позивачем було додано заяву про втрату/викрадення паспорта за формою додатка 5 до Тимчасового порядку, копію свідоцтва про народження, довідку про реєстрацію місця проживання особи та дві фотокартки розміром 3,5х4,5 см для оформлення бланку паспорта.

Як вірно встановлено судом першої інстанції, з чим погоджується колегія суддів, позивачем подано не всі, передбачені Тимчасовим порядком документи, зокрема, не подано платіжний документ з відміткою банку про сплату державного мита або оригінал документа про звільнення від його сплати у зв'язку видачею паспорта замість втраченого.

Крім того, відповідь відповідача про відмову позивачу у видачі паспорта громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення №2503-XII не є рішенням в контексті положень Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» та Тимчасового порядку, а містить лише роз'яснення з приводу порядку отримання паспорта громадянина України у формі книжечки у разі його втрати та вказує на необхідність особистого звернення заявника, а не подання документів засобами поштового зв'язку.

Відтак, відповідач правомірно повідомив у відповіді №Ж-63/6/6119-19/6119/828-20 від 23.01.2020 на заяву ОСОБА_1 про необхідність заявнику особисто прибути до органу ДМС.

Крім того, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції, що з оспорюваної відповіді Кременецького РВ УДМС, яку позивач вважає відмовою у видачі йому паспорта у формі книжечки, не вбачається саме відмови в оформленні та видачі паспорта громадянина України у формі книжечки, така відповідь містила роз'яснення положень Тимчасового порядку та необхідність заявнику особисто звернутися до органу ДМС та надати визначені Тимчасовим порядком документи.

Також, вірним є висновок суду першої інстанції про те, що відповідь Кременецького РВ УДМС від 23.01.2020 про розгляд звернення позивача жодним чином не ґрунтувалась на висловленні відповідачем позиції щодо необхідності отримання позивачем ID-паспорту та неможливості видачі паспорта у формі книжечки без електронної обробки персональних даних за відсутності такої згоди, яка б свідчила про порушення з боку відповідача права позивача на повагу до його приватного життя.

Сама по собі незгода позивача зі змістом відповіді Кременецького РВ УДМС від 23.01.2020 не спростовує факту неподання ним особисто відповідного пакету документів та не може бути підставою для визнання протиправними дій відповідача, оскільки позивачем при зверненні із заявою про видачу паспорта у формі книжечки не було забезпечено особисте подання відповідних заяв про втрату паспорта, про видачу паспорта громадянина України та документу про сплату державного мита або оригіналу документа про звільнення від його сплати (у разі втрати паспорта), тобто, саме позивачем не дотримано встановленої законодавством процедури заміни втраченого паспорта на новий.

Встановлені судом обставини та системний аналіз наведених вище положень законодавства свідчать, що за відсутності пакета документів, визначеного п.1 розділу VІ Тимчасового порядку, у Кременецького РВ УДМС були відсутні правові підстави для оформлення та видачі позивачу паспорта громадянина України взамін втраченого, про що роз'яснено у листі №Ж-63/6/6119-19/6119/828-20 від 23.01.2020.

Крім того, безпідставними є доводи апелянта з покликанням на висновки Великої Палати Верховного Суду, викладені у постанові від 19.09.2018 у зразковій справі №806/3265/17, оскільки Великою Палатою Верховного Суду були визначені наступні ознаки типової справи, за наявності яких адміністративна справа відноситься до вказаної зразкової справи, а саме: а) позивач - фізична особа, якій територіальним органом ДМС України відмовлено у видачі паспорту у формі книжечки, у відповідності до Положення №2503-ХІІ; б) відповідач - територіальні органи ДМС України; в) предмет спору - вимоги щодо неправомірної відмови відповідача у видачі паспорта громадянина України у формі книжечки у зв'язку з ненаданням особою згоди на обробку персональних даних, та зобов'язання відповідача видати позивачеві паспорт у формі книжечки, у відповідності до Положення №2503-ХІІ.

Висновки Великої Палати Верховного Суду у вказаній зразковій справі належить застосовувати в адміністративних справах щодо звернення осіб до суду з позовом до територіальних органів ДМС України з вимогами видати паспорт громадянина України у формі книжечки, у зв'язку з ненаданням особою згоди на обробку персональних даних, відповідно до Положення №2503-ХІІ, в той час як спірні правовідносини у даній справі виникли у зв'язку із зверненням позивача до територіального підрозділу без подання відповідного пакету документів для заміни втраченого паспорта на новий.

Згідно ч.1 ст.316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що рішення суду першої інстанції ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному з'ясуванні всіх обставин, що мають значення для справи, прийняте відповідно до норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому відсутні підстави для її задоволення.

Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 17 березня 2020 року по справі №500/379/20 - без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Головуючий суддя Р. В. Кухтей

судді С. П. Нос

Р. П. Сеник