Постанова від 11.06.2020 по справі 401/425/19

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2020 року м. Дніпросправа № 401/425/19

Третій апеляційний адміністративний суд

у складі колегії суддів: головуючого - судді Божко Л.А. (доповідач),

суддів: Дурасової Ю.В., Лукманової О.М.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 23.12.2019 в адміністративній справі, ухвалене суддею Брегеем Р.І., по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Світловодської міської ради Кіровоградської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії та відшкодування матеріальної і моральної шкоди,-

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2019 року до Кіровоградського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 в якому позивач просив визнати протиправним та скасувати рішення від 19 грудня 2018 року, яким відмовлено у наданні житлової субсидії. Крім того просив суд зобов'язати відповідача призначити житлову субсидію та відшкодувати матеріальну шкоду, яка вимірюється сумою недоотриманих коштів.

Рішенням Кіровоградського окружного адміністративного суду від 23.12.2019 у задоволенні позову відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив прийняти нове рішення , в якому задовольнити позовні вимоги .

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що житлова площа індивідуального будинку не перевищує 200 кв.м. і надає право на отримання житлової субсидії.

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , на праві спільної сумісної власності належить житловий будинок, який розташований в АДРЕСА_1 .

Державна реєстрація об'єкту нерухомості відбулась 31 травня 2016 року.

Підстава виникнення права власності - будівельний паспорт.

Згідно даних технічного паспорту від 26 травня 2016 року загальна площа будинку становить 417,2 кв.м., житлова 148,7 кв.м., а допоміжна 268,5 кв.м.

Площа цокольного поверху 167,9 кв.м., першого поверху 122,8 кв.м., а другого 126,5 кв.м.

Особовий рахунок платника послуг з газопостачання оформлено на позивача.

Газопостачальна компанія Світловодське управління по експлуатації газового господарства ВАТ по газопостачанню та газифікації «Кіровоградгаз» НАК «Нафтогаз України» (далі Компанія).

За повідомленням Компанії станом на 19 грудня 2018 року опалювальна площа будинку складала 230 кв.м. на підставі акту обліку від 29 жовтня 2013 року.

У акті обліку зазначено, що будинок не здано в експлуатацію та ОСОБА_1 не надає доступу для обміру його площі.

Позивач повідомив, що площа будинку (без цокольного поверху) становить 230 кв.м.

У нижній частині акту міститься рукописний текст та підпис ОСОБА_1 . Позивач зазначив, що акт обліку складено з його слів правильно.

19 грудня 2018 року Управління прийняло рішення, яким відмовило ОСОБА_1 у наданні житлової субсидії з 01 жовтня 2018 року.

Підстава - опалювальна площа житлового приміщення перевищує 200 кв.м. для індивідуального будинку.

06 червня 2019 року працівниками Компанії під час фактичного заміру опалювальної площі будинку встановлено, що її розмір складає 356,8 кв.м.

По цокольному поверху опалювальна площа становить 117,6 кв.м., по першому поверху 112,7 кв.м., по другому поверху 126,5 кв.м.

ОСОБА_1 пояснив, що газовий котел розміщений на цокольному поверсі, труби від якого піднімаються уверх вздовж стіни.

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції по суті спору, виходячи з наступного.

Так, умови призначення та порядок надання громадянам щомісячної адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот), а також один раз на рік субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива регулюються Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Положення №848).

Відповідно до пункту 2 Положення №848, право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках).

Пунктом 3 Положення №848 встановлено, що призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).

У територіальних громадах (в тому числі об'єднаних), у виконавчих органах яких відсутні структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, прийняття заяв громадян з необхідними документами для призначення житлових субсидій та передачу їх відповідним структурним підрозділам з питань соціального захисту населення безпосередньо або через центри надання адміністративних послуг чи їх фронт-офіси здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад.

Інформація про призначені житлові субсидії вноситься структурним підрозділом з питань соціального захисту населення до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій, держателем якого є Мінсоцполітики.

Житлові субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги та/або скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо, за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, внеску/платежу об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, витрат на управління багатоквартирним будинком (далі - соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування) і розміром обов'язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (пункт 4 Положення №848).

Відповідно до пункту 6 Положення №848 (в редакції чинній на момент призначення субсидії і прийняття спірного повідомлення) житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:1) загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування).

Постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року №2494, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 06 листопада того ж року №1379/27824, затверджено Кодекс газорозподільчих систем (далі Кодекс).

Відповідно до приписів пункту 4 Глави 1 Розділу І Кодексу опалювальний період період з 01 жовтня по 30 квітня включно; опалювальна площа загальна опалювальна площа об'єкта споживача без урахування площі лоджій, балконів, терас, а також площі приміщень, де відсутні тепловіддавальні поверхні (радіатори, регістри, стінки печей, трубопроводи систем опалення тощо), які безпосередньо не з'єднані з опалювальними приміщеннями дверними та іншими отворами.

Згідно з додатком «Б» «Терміни та визначення понять» ДБН В.2.2-15-2005 «Житлові будинки. Основні положення» житлове приміщення опалюване приміщення, розташоване у надземному поверсі, призначене для цілорічного проживання і яке відповідає санітарно-епідеміологічним вимогам щодо мікроклімату і повітряного середовища, природного освітлення, допустимих рівнів нормованих параметрів відносно шуму, вібрації, ультразвуку та інфразвуку, електричних та електромагнітних полів та іонізуючого випромінювання.

Таким чином , опалювальна площа житлового приміщення загальна опалювальна площа, розташована у надземному поверсі, яка призначена для цілорічного проживання, без урахування площі лоджій, балконів, терас, а також площі приміщень, де відсутні тепловіддавальні поверхні (радіатори, регістри, стінки печей, трубопроводи систем опалення тощо), котрі безпосередньо не з'єднані з опалювальними приміщеннями дверними та іншими отворами.

Як встановлено судом першої інстнціцї та підтвержено матеріалами справи, згідно інформації наданої Світловодським управлінням по експлуатації газої господарства ВАТ «Кіровоградгаз», опалювана площа будинку за адресою вул. Ентузіастів,9. смт.Власівка, становить 230 м.кв.

Тому, Управління правомірно відмовило у призначенні житлової субсидії.

З урахуванням доводів і заперечень сторін, наданих ними доказів, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. 243, ст. 308, ст. 311, ст. 315, ст. 316 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду від 23.12.2019 р. - залишити без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, за винятком наявності підстав передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий - суддя Л.А. Божко

суддя Ю. В. Дурасова

суддя О.М. Лукманова