29.07.2020 року м. Дніпро Справа № 908/2258/19
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Кощеєва І.М. (доповідач),
суддів: Кузнецової І.Л., Чус О.В.
розглянувши матеріали апеляційної скарги та клопотання про поновлення строку на подання апеляційної скарги Бердянської міської ради на рішення Господарського суду Запорізької області від 10.06.2020р. (головуючий суддя -Топчій О.А., судді - Дроздова С.С., Горохов І.С., м. Запоріжжя, повний текст рішення складено 22.06.2020 р.) у справі
за позовом Бердянської міської ради
(71118, Запорізька область, м. Бердянськ, пл. Єдності, буд.2)
до відповідача Приватного акціонерного товариства "Бердянськбуд"
(71112, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шевченка, буд.13)
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Фонд державного майна України (01133, м. Київ, вул. Генерала Алмазова, 18/9)
про передачу гуртожитку у комунальну власність територіальної громади м. Бердянськ
Бердянська міська рада звернулась до Господарського суду Запорізької області з позовом до Приватного акціонерного товариства “Бердянськбуд”, про передачу на безкомпенсаційній основі без згоди власника у комунальну власність територіальної громади м. Бердянська гуртожиток, включений до статутного капіталу ПрАТ “Бердянськбуд” за адресою: м. Бердянськ, вул. Європейська, 72 у розмірі 10642/21000 частки.
Рішенням Господарського суду Запорізької області від 10.06.2020р. в позові відмовлено.
Не погодившись з вказаним рішенням суду першої інстанції, Бердянська міська рада звернулася з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення Господарського суду повністю та прийняти нове рішення, яким змінити оскаржуване рішення шляхом задоволення позовних вимог, не передаючи справи на новий розгляд.
В апеляційній скарзі позивач просить суд про відновлення строку на апеляційне оскарження. В позивач посилається на те, що оскаржуваний процесуальний документ останнім отримано лише 26.06.2020 р.
Таким чином, скаржник ознайомився з текстом оскаржуваного рішення суду вже поза межами строку на апеляційне оскарження, встановленого процесуальним законом на день ухвалення такого рішення.
Враховуючи доводи позивача, апеляційний господарський суд вважає можливим визнати причину пропуску строку подання апеляційної скарги поважною, клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження задовольнити та поновити строк на апеляційне оскарження.
Автоматизованою системою документообігу Центрального апеляційного господарського суду для розгляду даної справи визначено колегію суддів у складі: головуючий суддя - Кощеєв І.М. ( доповідач ), судді - Кузнецова І.Л., Чус О.В.
Як вбачається з поданих документів, апеляційна скарга оформлена у відповідності до вимог, встановлених ст. 258 ГПК України, з огляду на що судова колегія визначилась про можливість відкриття апеляційного провадження у справі №908/2258/19.
Керуючись ст.ст. 119, 234, 235, 262, 267, 268, 270, 281 ГПК України, апеляційний господарський суд -
Поновити пропущений строк на апеляційне оскарження.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Бердянської міської ради.
Розгляд скарги призначити в судове засідання на 27.08.2020р. о 15:00 год. Засідання відбудеться в приміщенні Центрального апеляційного господарського суду, що розташований за адресою: м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 65, зал засідань № 511.
Повідомити учасників справи про дату, час та місце проведення судового засідання шляхом направлення їм копії цієї ухвали.
Рекомендувати учасникам справи утриматись від безпосередньої присутності в залі суду, прийняти участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, у тому числі, відповідно до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв"язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020р. №196, надати клопотання про розгляд справи за їх відсутності.
У випадку безпосередньої участі учасників справи в судовому засіданні обов"язковою є наявність засобів особистого захисту (масок, рукавичок, тощо).
Звернути увагу учасників справи на необхідність надання cуду в письмовому порядку інформації про засоби зв'язку (електронна адреса, номер телефону, інші можливі засоби) для їх повідомлення щодо розгляду справи.
На період карантину, тимчасово обмежити доступ до приміщення суду осіб, які не є представниками учасників справи (вільних слухачів).
Визнати явку представників в судове засідання не обов"язковою.
Учасникам судового процесу виконати наступні дії:
Відповідачу та Третій особі - протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про відкриття апеляційного провадження надати відзив на апеляційну скаргу.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а Відповідач та Третя особа - заперечення на відповідь протягом п'яти днів з дати отримання цих документів.
Учасники справи протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про відкриття апеляційного провадження мають право подати клопотання та заяви (за наявності), додаткові докази (за наявності) та обґрунтування щодо неможливості надати їх до суду першої інстанції; заперечення на заяви та клопотання подаються протягом п'яти днів з дати отримання відповідного клопотання чи заяви.
До усіх документів, що подаються до суду, додаються докази направлення їх копій та доданих до них документів іншим учасникам справи.
Також, учасники справи при наданні відповіді на відзив, заперечень, пояснень тощо на відповідні документи, отримані від інших учасників справи, повинні надати до суду докази в підтвердження дати отримання таких документів. для перевірки судом встановлених вище строків.
У разі ненадання відзиву, заперечень, пояснень, відповіді на пояснення, клопотань, заяв, додаткових доказів у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Відсутність вказаних документів не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню в касаційному порядку.
Головуючий суддя І.М. Кощеєв
Суддя І.Л. Кузнецова
Суддя О.В. Чус
Виготовлено з автоматизованої системи документообігу суду
Помічник судді __________Т.М. Зеленська
29.07.2020р.
Ухвала набрала чинності 29.07.2020р.