Ухвала від 20.07.2020 по справі 760/15493/20

Провадження № 2/760/6458/20

Справа № 760/15493/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2020 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Балкової-Петренко Таміли Михайлівни про визнання дій протиправними та скасування державної реєстрації, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з даним позовом в якому просить суд визнати дії приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Балкової-Петренко Таміли Михайлівни щодо нотаріального посвідчення договору дарування земельної ділянки від 20.07.2017, серія та номер 1238, договору дарування садового будинку від 20.07.2017, серія та номер 1240 та подальшої реєстрації права власності зазначених об'єктів - неправомірними, а також скасування рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень та записів про право власності.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя приходить до висновку про направлення справи за підсудністю, виходячи з наступного.

Згідно ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов'язані між собою позовні вимоги пред'явлені одночасно щодо декількох об'єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об'єкта, вартість якого є найвищою.

Ст. 181 ЦК України визначено, що до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (ст. 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності, та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності, та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Як вбачається із позовної заяви, позивач просить суд скасувати державну реєстрацію земельної ділянки та садового будинку за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до ч.8 ст.30 ЦПК України вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій розглядаються судом, визначеним за правилами підсудності щодо розгляду спору, похідними від якого є такі вимоги.

Таким чином, відповідно до ст. 30 ЦПК України даний позов не підсудний Солом'янському районному суду м. Києва, оскільки повинен подаватись за правилами виключної підсудності за місцем знаходження нерухомого майна, з приводу якого заявлено похідні вимоги.

З точки зору закону виключна територіальна підсудність встановлюється законодавцем з метою вирішення спору конкретним, прямо передбаченими у законі судами.

У такому випадку можливість застосування інших правил територіальної підсудності виключається.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Частиною 3 даної статті встановлено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

У відповідності до положень ч. ч. 1, 2 статті 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Враховуючи викладене та зважаючи на те, що спір між позивачем та відповідачем виник з приводу реєстрації права власності на нерухоме майно, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , що не відноситься до території Солом'янського району м. Києва, а тому суд приходить до висновку, що матеріали позовної заяви підлягають направленню за територіальною підсудністю до належного суду, а саме до Бориспільського міськрайоннгого суду Київської області (08300, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Героїв Небесної Сотні, 2), за місцем знаходження нерухомого майна.

Керуючись ст.ст. 27, 30, 31, 32, 187, 353-354 ЦПК України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Балкової-Петренко Таміли Михайлівни про визнання дій протиправними та скасування державної реєстрації передати на розгляд до Бориспільського міськрайоннгого суду Київської області (08300, Київська обл., м. Бориспіль, вул. Героїв Небесної Сотні, 2).

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Букіна О.М.

Попередній документ
90639557
Наступний документ
90639559
Інформація про рішення:
№ рішення: 90639558
№ справи: 760/15493/20
Дата рішення: 20.07.2020
Дата публікації: 30.07.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Солом'янський районний суд міста Києва
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них:; про приватну власність, з них:; щодо реєстрації або обліку прав на майно
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (06.12.2023)
Результат розгляду: залишено без розгляду
Дата надходження: 22.12.2020
Предмет позову: про визнання дій протиправми та скасування державної реєстрації
Розклад засідань:
05.06.2026 20:44 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
05.06.2026 20:44 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
05.06.2026 20:44 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
05.06.2026 20:44 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
05.06.2026 20:44 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
05.06.2026 20:44 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
02.03.2021 09:00 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
08.04.2021 09:30 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
12.05.2021 13:45 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
12.07.2021 12:00 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
24.09.2021 12:00 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
01.11.2021 15:30 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
30.11.2021 11:30 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
01.02.2022 15:00 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
06.04.2022 14:00 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
04.10.2022 10:00 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
17.11.2022 14:00 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
22.12.2022 16:00 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
08.11.2023 16:00 Бориспільський міськрайонний суд Київської області
06.12.2023 12:30 Бориспільський міськрайонний суд Київської області