Постанова від 27.07.2020 по справі 719/302/20

Єдиний унікальний номер 719/302/20

Номер провадження 3/719/168/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2020 року м. Новодністровськ

Суддя Новодністровського міського суду Чернівецької області Цицак В.Л., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Новодністровського відділення поліції Кельменецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Республіки Молдова, проживаючого АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. 130 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

В Новодністровський міський суд Чернівецької області надійшли протоколи про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №379167/1117 від 30.06.2020р. та серії ДПР18 №379144/1141 від 04.07.2020р. щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, які об'єднані в одне провадження з № 719/302/20 (№ 3/719/168/20).

Згідно протоколів вбачається, що ОСОБА_1 30.06.2020р. о 01 год. 30хв. в м.Новодністровськ, вул. Подільська, керував автомобілем Мерседес Віто, номерний знак НОМЕР_1 , із явними ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю із порожнини рота, тремтіння рук, почервоніння обличчя. Від проходження медичного огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч.1 ст. 130 КУпАП. А також ОСОБА_1 04.07.2020р. о 18 год. 03 хв. в м. Новодністровськ, вул. Подільська, керував транспортним засобом автомобілем Мерседес Віто, номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, огляд проведений в присутності двох свідків, проба позитивна та склала 0,94 ‰, чим порушив вимоги п.2.9а Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Згідно ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Проаналізувавши зміст ст.ст. 7, 254, 268, 279 КУпАП, приходжу до висновку, що розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення та матеріалів, доданих до нього, які є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення, як підстава для притягнення особи до відповідальності та один із засобів доказування, повинен відповідати вимогам ст. 256 КУпАП.

Так, відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.

А згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до абз. 3 п. 2. Розділу ІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України №1395 від 07.11.2015р., зареєстрованої Міністерством юстиції України 10.11.2015р. за № 1408/27853, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які долучаються до протоколу.

Так, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №379167/1117 від 30.06.2020р. зазначено, що до матеріалів справи додається пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, по суті порушення, проте самі пояснення ОСОБА_1 до матеріалів справи додано не було.

Згідно п. 1 розділу ІІ Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1395 від 07.11.2015р., зареєстрованої Міністерством юстиції України 10.11.2015р. за № 1408/27853 (надалі - Інструкція № 1395), до протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема, долучаються: акт огляду на стан сп'яніння у разі проведення огляду на стан сп'яніння; інші документи та матеріали, які містять інформацію про правопорушення.

Відповідно до п. 10 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я № 1452/735 від 09.11.2015р., зареєстрованої Міністерством юстиції України 11.11.2015р. за № 1413/27858 (надалі - Інструкція № 1452/735), та п.п. 4 розділу Х Інструкції № 1395 результати огляду зазначаються в акті огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів. Акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів складається у двох примірниках, один з яких вручається особі, щодо якої проводився цей огляд. У разі виявлення стану алкогольного сп'яніння в результаті проведення огляду з використанням спеціальних технічних засобів складається протокол про адміністративне правопорушення, до якого долучаються акт огляду на стан сп'яніння та роздруківка із результатом огляду з використанням спеціального технічного засобу (у разі наявності).

Проте, у протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №379144/1141 від 04.07.2020р. хоч і зазначено, що огляд на стан сп'яніння проведений в присутності двох свідків, проба позитивна та склала 0,94 ‰, однак, акт огляду на стан сп'яніння до матеріалів справи не додано.

Окрім того, ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Так, водій згідно п. 1.10. Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10.10.2001р., із змінами та доповненнями, це особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії.

В протоколах серії ДПР18 №379167/1117 від 30.06.2020р. та серії ДПР18 №379144/1141 від 04.07.2020р. зазначено, що в ОСОБА_1 тимчасово жодні документи не вилучались, а в матеріалах відсутня інформації щодо видачі останньому посвідчення водія або іншого документа, що дає право на керування транспортним засобом.

Таким чином, за відсутності вищевказаної інформації неможливо вирішити питання щодо виду адміністративного стягнення, яке підлягатиме застосуванню, у разі, якщо суддя прийде до висновку про наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП.

Згідно ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Враховуючи вищенаведене, матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП не оформлені належним чином, не можуть бути розглянуті в суді і підлягають поверненню до Новодністровського ВП КВП ГУНП в Чернівецькій області для належного оформлення відповідно до вимог чинного законодавства.

Керуючись ст.8, 130, 245, 251, 256, 268, 277, 278, 283-285,КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про адміністративне правопорушення які надійшли з Новодністровського відділення поліції Кельменецького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП повернути для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: