про залишення позовної заяви без руху
20 липня 2020 року м. Рівне№460/5068/20
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Щербаков В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ФОП ОСОБА_1
доДержавної податкової служби України
про визнання відмови протиправною, зобов'язання вчинення певних дій,
та перевіривши на предмет відповідності позовної заяви вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України,
Пунктами 1-3 та 6 частини 1 статті 171 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху.
Так, перевіряючи на виконання положень ч. 1 ст. 171 КАС України даний позов, суддею встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам ст. ст.160 - 161 КАС України з огляду на наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається ціна позову.
Також, відповідно до ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" № 3674-VI від 08.07.2011 (далі - Закон №3674-VI).
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" установлено з 01.01.2020 прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 2102,00 грн. на одну особу.
Статтею 4 Закону №3674-VI встановлено, що розмір судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру фізичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Судом встановлено, що позивачем заявлена вимога майнового характеру щодо зобов'язання повернути сплачену суму єдиного соціального внеску, оскільки наслідком задоволення такої вимоги буде збільшення обсягу майна позивача.
При цьому, загальна оспорювана сума (ціна позову) за майнову вимогу у справі позивачем не зазначена, чим порушено вимоги п. 3 ч. 5 ст. 160 КАС України.
Крім того, всупереч ч. 3 ст. 161 КАС України позивачем не додано до адміністративного позову документу про сплату судового збору або доказів звільнення від його сплати.
Разом з тим, у зв'язку з недотриманням позивачем вимог щодо зазначення ціни позову, - передчасним є зазначення судом належного до сплату розміру судового збору за пред'явлення позовної вимоги майнового характеру, оскільки такий судовий збір визначається у відсотковому співвідношенні саме до ціни позову.
Відтак, позивачу належить сплатити судовий збір за позовні вимоги майнового характеру у відповідності до діючих ставок, які передбачені статтею 4 Закону №3674-VI та з урахуванням статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік".
Згідно з пунктом 5 частини п'ятої статті 160 КАС України, у позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Частиною четвертою статті 161 КАС України встановлено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Одночасно, суд зауважує, що згідно з частиною другою статті 94 КАС України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
За приписами частини четвертої статті 94 КАС України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Частиною п'ятою статті 94 КАС України встановлено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Проте, по-перше, всупереч вимогам частини п'ятої статті 94 КАС України додані до позовної заяви копії письмових доказів не засвідчені належним чином, по-друге, позивачем всупереч ч. 4 ст. 161 КАС України не додано доказів, що підтверджують обставини сплати єдиного соціального внеску за період з 01.01.2017 по даний час, та, по-третє, всупереч п. 5 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві не зазначено відповідних доказів.
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху та запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом подання нового примірнику адміністративного позову (для суду та для відповідача), який відповідає вимогам ст. ст.160, 161 КАС України, із зазначенням у ньому, в тому числі, ціни позову, доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а також надання суду відповідних доказів (щодо сплати єдиного соціального внеску за період з 01.01.2017 по даний час), належним чином засвідчених копій письмових доказів, що були додані до позовної заяви, оригінали яких знаходяться у позивача (у відповідній кількості до учасників справи), а також докази сплати судового збору за позовну вимогу майнового характеру з урахуванням викладеного в цій ухвалі або доказів звільнення від його сплати.
Враховуючи наведене та керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ФОП ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Державної податкової служби України ( Львівська площа, 8,Київ,04053 ) про визнання відмови пртиправною, зобов'язання вчинення певних дій - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної зави протягом десяти днів з дня вручення (отримання) ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до пункту першого частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Копію даної ухвали надіслати позивачу.
Судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Суддя В.В. Щербаков