печерський районний суд міста києва
Справа № 757/56032/19-п
18 червня 2020 року суддя Печерського районного суду м. Києва Бортницька В.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Національного агентства з питань запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керівника політичної партії «Могутня Україна», місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за ст. 212-21 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення керівником політичної партії «Могутня Україна» ОСОБА_1 в порушення ч. 7 ст. 17 Закону України «Про політичні партії в Україні» не подано звіт політичної партії «Могутня Україна» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за II квартал 2019.
Відповідальність за вказане адміністративне правопорушення передбачена ст.212-21 КУпАП.
В судовому засіданні захисника ОСОБА_1. адвокат Винокуров О.В. зазначив, що протокол про адміністративні правопорушення не відповідає фактичним обставинам справи, оскільки звіт політичної партії «Могутня Україна» за II квартал 2019 було подано до Національного агентства з питань запобігання корупції 09.07.2019, що стверджується підписом головного спеціаліста Національного агентства Дунаєвського І.Ф. , який прийняв звіт політичної партії «Могутня Україна».
Суд заслухавши позицію захисника, дослідивши матеріали справи, надавши їм оцінку, приходить до наступного висновку.
Виходячи зі змісту ст.7, 254, 279 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Суб'єктивною стороною правопорушення, є наявність прямого чи непрямого умислу.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Судовим розгляд встановлено, що Звіт політичної партії «Могутня Україна» про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за II квартал 2019 поданий до Національного агентства з питань запобігання корупції, що стверджується відміткою головного спеціаліста Національного агентства Дунаєвського І.Ф. від 09.07.2019.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов'язані з'ясувати зокрема, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.
Пункт 1 частини 1 статті 247 КУпАП передбачає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, як це визначено ст.252 КУпАП.
За таких обставин, оцінивши докази у справі у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням та з точки зору належності, допустимості та достатності для висновку про вчинення особою адміністративного правопорушення, вважаю, що в даному випадку не мало місця адміністративне правопорушення, передбачене ст. 212-21 КУпАП, та, відповідно, у діях ОСОБА_1 склад такого правопорушення відсутній, у зв'язку з чим провадження у справі слід закрити.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 247, ст.ст. 212-21, 283, 284 КУпАП,
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 212-21 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Суддя В. В. Бортницька