Справа № 752/11052/20
Провадження №: 3/752/5419/20
Іменем України
16 липня 2020 року суддяГолосіївського районного суду м. Києва Бойко О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління патрульної поліції в м. Києві ДПП, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130, ст. 124 КУпАП,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , -
ОСОБА_1 о 00 год. 30 хв. 24.05.2020 року, в м. Києві по вул. Саперно-Слобідській 8, керувала транспортним засобом «Skoda», д.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився у встановленому законом порядку приладом «Drager», в присутності двох свідків, результат якого склав 1,99 % проміле. У діях ОСОБА_1 вбачається порушення п. 2.9 а ПДР України, тобто здійснила дії передбачені ч.1 ст.130 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 о 00 год. 30 хв. 24.05.2020 року, в м. Києві по вул. Саперно-Слобідській 8, керувала автомобілем «Skoda», д.н.з. НОМЕР_1 , не дотрималась безпечної дистанції, в результаті чого здійснив зіткнення з транспортним засобом «Mazda» д.н.з. НОМЕР_2 , який зупинився попереду на червоний сигнал світлофора, що призвело до їх механічних пошкоджень. Вказаними діями ОСОБА_1 порушила п. 13.1 ПДР України, тобто вчинила дії передбачені ст. 124 КУпАП.
ОСОБА_1 була належним чином повідомлена про день, час та місце судового розгляду, проте остання в судове засідання не з'явилася. Причини неявки суду не відомі. Клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходило. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу у її відсутність.
Дослідивши матеріали справи, прихожу до висновку про наявність вини ОСОБА_1 у скоєнні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, 124 КУпАП, з огляду на те, що вона підтверджується матеріалами справи в сукупності.
Так, диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Її вина підтверджується зібраними по справі матеріалами в сукупності, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, відеозаписом, письмовими поясненнями, схемою ДТП.
Оскільки ОСОБА_1 вчинила два правопорушення, які розглядаються одночасно, то згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП необхідно накласти адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, характеру поведінки, їй необхідно призначити адміністративне стягнення у штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Крім того, згідно ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.
Отже, судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатнихосіб, а саме 420,4 грн., підлягає стягненню із ОСОБА_1 ..
На підставі ст.ст. 124, ч.1 ст. 130 КУпАП та керуючись ст.ст. 283, 284, 285 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 винною у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 130, ст.124 КУпАП та накласти адміністративне стягнення, у виді штрафу, в розмірі 600 (шестисот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік..
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 (чотирист адвадцять) грн. 40 ( сорок) коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 10 діб з моменту її винесення.
Суддя: О.В.Бойко