Справа № 560/3260/20
27 липня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М., розглянувши в письмовому провадженні клопотання представника відповідача в адміністративній справі за позовом Головного управління ДПС у Хмельницькій області до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу,
Головне управління Державної податкової служби у Хмельницькій області звернулось до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи ОСОБА_1 , в якій просить суд стягнути з відповідача податковий борг в сумі 11536,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що за відповідачем рахується податковий борг по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в розмірі 11536,00 грн. Враховуючи викладене, просить суд стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 податковий борг в сумі 11536,00 грн.
На підставі вимог статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалою суду від 03.07.2020 року вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
24.07.2020 на адресу суду надійшло клопотання від представника відповідача, в якому останній просить надати позовну заяву з додатками, процесуальні документи в справі викладені абеткою Брайля .
Дослідивши клопотання, суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог ст.2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Відповідно до ст.44 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники справи мають рівні процесуальні права та обов'язки. Учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Учасники справи мають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.
Суд зазначає, що документи, які містяться в матеріалах справи, викласти у формі абетки Брайля чи в електронному вигляді у форматах *.ТХТ, *.RTF або DOC є технічно неможливим.
Водночас, враховуючи, що відповідач є інвалідом першої "Б" групи по зору, суд роз'яснює адвокату відповідача - Ярмольчуку Віталію Сергійовичу , що за його бажанням, допомогу в ознайомленні з матеріалами справи в приміщенні Хмельницького окружного адміністративного суду, буде надано відповідальним працівником суду.
Крім того, задля забезпечення представника відповідача можливістю ознайомлення зі справою, на його електронну адресу буде направлено всі документи, які можливо надати та які містяться в автоматизованій системі "Діловодство спеціалізованого суду" в електронному вигляді, переведені у належний формат.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення клопотання представника відповідача.
Керуючись 44, статтями 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Клопотання представника відповідача задовольнити частково.
Надати адвокату відповідача - Ярмольчуку Віталію Сергійовичу можливість ознайомитись із матеріалами справи №560/3260/20 в приміщені суду та зняти з них фотокопії.
Направити на електронну адресу адвоката відповідача - Ярмольчука Віталія Сергійовича матеріалами справи №560/3260/20, та продовжити розгляд справи до 21.09.2020.
У задоволенні решти вимог клопотання відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяП.М. Майстер