ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
23 липня 2020 року м. Київ № 640/12814/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Добрянської Я.І., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ГІППО» (пров. Новопечерський, буд. 19/3, корп. 2, каб. 33, м. Київ, 01042, код ЄДРПОУ 326650231)
до Головного управління ДПС у м.Києві (вул.Шолуденка 33/19,Київ 116,04116, код ЄДРПОУ43141267)
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0218581206,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «ГІППО» (далі - позивач) з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (далі - відповідач), у якому просить суд:
- визнати протиправним та скасувати повністю податкове повідомлення-рішення від 14 березня 2019 року №0218581206, прийнятого ГУ ДФС у м. Києві та згідно якого до ТОВ «ГІППО» застосовано загальну суму штрафу у розмірі 386 725,40 грн.;
- стягнути з Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19, код ЄДРПОУ 39439980) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ГІППО» (пров. Новопечерський, буд. 19/3, корп. 2, каб. 33, м. Київ, 01042, код ЄДРПОУ 326650231) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 5800,88 грн. (п'ять тисяч вісімсот грн., 88 коп.).
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що на підставі Акту перевірки №910/26-15-12-06-16/32650231 від 06.02.2019 року Головним управлінням Державної фіскальної служби у м. Києві прийнято податкове повідомлення-рішення від 14 березня 2019 року №0218581206, яким до Товариства з обмеженою відповідальністю «ГІППО» застосовано штраф в розмірі 10 % у сумі 386 725,40 грн. (30 14010100) за порушення позивачем граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, визначених пунктом 201.10 статті 201 та пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних на 15 і менше календарних днів на суму ПДВ 3 867 254,04 грн.
Також, позивач зазначає, що ним своєчасно було направлено на реєстрацію в Єдиний реєстр податкових накладних податкові накладні на суму ПДВ 3 867 254,40 грн., а податковим органом несвоєчасно надіслано квитанції. Відтак, податкові накладні згідно вимог чинного законодавства вважаються зареєстрованими, а позивач не може бути притягнутий до відповідальності за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23.07.2019 року адміністративний позов залишено без руху та надано строк для усунення недоліків.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.08.2019 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
ГУ ДФС у м. Києві подано відзив на адміністративний позов, в якому відповідач не погоджується з позовними вимогами та вважає їх безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню з підстав, викладених у відзиві.
При цьому, відповідач у відзиві також вказує на те, що з таблиць наданих листом ТОВ «М.Е.ДОК» від 01.07.2019 року №0107/1 вбачається, що позивач направляв податкові накладні в Єдиний реєстр податкових накладних, зокрема, після операційного дня або в кінці операційного дня. Після надходження податкових накладних до ДФС в автоматизованому режимі здійснювалось їх розшифрування та проводилась перевірка питань, перелік яких наведений у пункті 12 Порядку введення Єдиного реєстру податкових накладних затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1246 від 29.12.2010 року, за результатами якої «документ не прийнято».
У зв'язку з чим, позивач з 18.01.2019 по 23.01.2019 року з порушенням граничного терміну реєстрації повторно надсилав податкові накладні на реєстрацію в ЄРПН, за результатами автоматизованої перевірки «документ прийнято».
Відповідач у відзиві також зазначає, що податкові накладні, зазначені в акті камеральної перевірки та розрахунку штрафу, зареєстровані позивачем з порушенням граничного терміну, передбаченого статтею 201 Податкового кодексу України.
Вказує на те, що оскільки пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції, додані позивачем докази не відповідають критеріям доведення поза розумним сумнівом, тобто, не є достатньо вагомими, чіткими та узгодженими.
Розглянувши адміністративний позов та додані до нього матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.
Головним управлінням Державної фіскальної служби у місті Києві на підставі підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 75..1 статті 75, в порядку пункту 76.3 статті 76 Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних Товариством з обмеженою відповідальністю "ГІППО" (ПН 32650231) за 2018 року, за результатом якої складений акт від 06 лютого 2019 року №910/26-15-12-06-16/32650231 (далі - акт перевірки).
Так, при перевірці відповідачем використано бази даних ДФС України, ІС «Податковий блок», Єдиний реєстр податкових накладних.
Як вбачається із акту перевірки, в ході перевірки встановлено порушення позивачем граничних строків реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних за 2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначених пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України.
Даний акт перевірки було направлено позивачу засобами поштового зв'язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення №0410711468327 за адресою: 01042, м. Київ, пров. Новопечерський, 19/3, корп. 2, каб.33. Однак, вказане поштове відправлення було повернуто відповідачу з підстав, що «організація не зареєстрована».
На підставі акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 14 березня 2019 року №0218581206, яким до позивача застосовано штрафні санкції в сумі 386 725,40 грн.
Не погоджуючись із названим податковим повідомленням-рішенням, позивач подав до Державної фіскальної служби України скаргу від 03.04.2019 року №01-05/5, в якій просив скасувати податкове повідомлення-рішення від 14 березня 2019 року №0218581206.
Рішенням Державної фіскальної служби України від 26 квітня 2019 року №20209/6/99-99-11-06-01-25 продовжено строк розгляду скарги, поданої позивачем.
В подальшому, рішенням Державної фіскальної служби України від 04 червня 2019 року №25675/6/99-99-11-06-01-25 податкове повідомлення-рішення №0218581206 від 14 березня 2019 року залишено без змін, а скаргу - без задоволення.
Незгода позивача із вказаним податковим повідомленням-рішенням зумовила його звернення до суду з даним позовом, при вирішенні якого суд виходить з наступного.
Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
За умовами, визначеними пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1246 затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних (далі Порядок №1246), який визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних (далі - Реєстр).
Як визначено пунктами 2, 3 Порядку № 1246, операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації. Операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
Згідно з пунктом 4 Порядку №1246 до Реєстру вносяться відомості щодо податкових накладних та/або розрахунків коригування, які прийняті до Реєстру та підлягають реєстрації, реєстрацію яких зупинено, а також щодо яких у встановленому порядку прийнято рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації.
Відповідно до пункту 5 Порядку № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України "Про електронний цифровий підпис", ";Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Пунктом 11 Порядку №1246 обумовлено, що після накладення електронного цифрового підпису платник податку здійснює шифрування податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі та надсилає їх ДФС за допомогою засобів інформаційних, телекомунікаційних, інформаційно-телекомунікаційних систем з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Примірник податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі зберігається у платника податку.
Згідно з пунктами 12-16 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
У квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
Якщо платником податку надіслано для реєстрації кілька примірників однієї податкової накладної та/або розрахунку коригування, зареєстрованими вважаються податкова накладна та/або розрахунок коригування, відомості яких внесені до Реєстру, та платнику податку надіслана відповідна квитанція.
З аналізу вказаних норм слідує, що строки, визначені для реєстрації податкових накладних, встановлені у календарних днях, при цьому право платника податку для реєстрації податкових накладних пов'язане виключно з операційним днем, який відповідно до Порядку № 1246 триває з 8-ї до 20-ї години. Разом з тим, податковий орган в будь-якому випадку зобов'язаний протягом операційного дня надіслати платнику податку одну з квитанцій: або про прийняття податкової накладної, або про її неприйняття із зазначенням відповідних причин, або зупинення реєстрації податкової накладної.
Оскільки законодавством встановлено чіткі та обмежені строки для реєстрації податкових накладних, задля уникнення порушення платником податків граничних строків для реєстрації податкових накладних у випадку коли гранична дата припадає на вихідний чи святковий день, положеннями Порядку №1246 та пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу встановлено, що якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Виходячи з вимог пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, граничним днем реєстрації податкових накладних позивача є 15.01.2019 року.
Як вбачається із матеріалів справи, позивачем було складено в період з 16.12.2018 року по 31.12.2018 року 25 податкових накладних на загальну суму ПДВ 3 867 254,40грн. та відправлено відповідачу на реєстрацію в ЄРПН через програму «М.Е.Doc», що підтверджується роздрукованими з вказаної програми Протоколи руху документа/звіта та пов'язаних з ним повідомлень/квитанцій.
Судом встановлено та не заперечується сторонами, позивач направив на реєстрацію в ЄРПН наступні податкові накладні, а саме:
1)№37 від 27.12.2018 року на суму ПДВ 676,80 грн. (дата та час відправлення - 14.01.2019 23:42);
2)№100 від 16.12.2018 року на суму ПДВ 48311,01 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:47);
3)№109 від 18.12.2018 року на суму ПДВ 72860,55 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:48);
4)№114 від 19.12.2018 року на суму ПДВ 52821,48 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:48);
5)№119 від 20.12.2018 року на суму ПДВ 164871,05 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:48);
6)№182 від 21.12.2018 року на суму ПДВ 238989,84 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:48);
7)№187 від 22.12.2018 року на суму ПДВ 359082,65 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:47);
8)№223 від 29.12.2018 року на суму ПДВ 817855,21 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:37);
9)№228 від 30.12.2018 року на суму ПДВ 1000061,92 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:37);
10)№233 від 31.12.2018 року на суму ПДВ 1090729,98 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:37);
11)№28 від 21.12.2018 року на суму ПДВ 463,34 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:12);
12)№22 від 21.12.2018 року на суму ПДВ 1047,34 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:41);
13)№24 від 21.12.2018 року на суму ПДВ 9000,00 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:12);
14)№35 від 21.12.2018 року на суму ПДВ 1359,64 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:41);
15)№180 від 22.12.2018 року на суму ПДВ 925,84 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:41);
16)№26 від 24.12.2018 року на суму ПДВ 1598,67 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:34);
17)№42 від 27.12.2018 року на суму ПДВ 134,52 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:12);
18)№41 від 27.12.2018 року на суму ПДВ 1398,83 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 20:00);
19)№43 від 28.12.2018 року на суму ПДВ 184,56 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:41);
20)№36 від 29.12.2018 року на суму ПДВ 152,03 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:12);
21)№37 від 29.12.2018 року на суму ПДВ 134,52 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:41);
22)№55 від 30.12.2018 року на суму ПДВ 349,17 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:41);
23)№85 від 31.12.2018 року на суму ПДВ 206,42 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 19:41);
24)№253 від 31.12.2018 року на суму ПДВ 146,88 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:30);
25)№271 від 31.12.2018 року на суму ПДВ 4013,33 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:32).
Як вбачається з матеріалів справи, податкові накладні було надіслано позивачем до Єдиного реєстру податкових накладних у останній день граничного строку, а саме 15.01.2019 року, крім податкової накладної №37 від 27.12.2018 року на суму ПДВ 676,80 грн., яка була надіслана 14.01.2019 року о 23:42 год.
Крім того, податкова накладна №41 від 27.12.2018 року на суму ПДВ 1398,83 грн. була надіслана позивачем 15.01.2019 20:00, тобто після закінчення операційного дня, граничного строку для їх реєстрації, протилежного позивачем до суду не надано.
Судом встановлено та не заперечується сторонами, про те, що контролюючим органом не було надіслано позивачу квитанцій про прийняття/неприйняття податкових накладних, а саме:
- №100 від 16.12.2018 року на суму ПДВ 48311,01 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:47);
- №109 від 18.12.2018 року на суму ПДВ 72860,55 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:48);
- №114 від 19.12.2018 року на суму ПДВ 52821,48 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:48);
- №119 від 20.12.2018 року на суму ПДВ 164871,05 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:48);
- №182 від 21.12.2018 року на суму ПДВ 238989,84 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:48);
- №187 від 22.12.2018 року на суму ПДВ 359082,65 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:47);
- №253 від 31.12.2018 року на суму ПДВ 146,88 грн. (дата та час відправлення - 15.01.2019 16:30).
Таким чином суд дійшов висновку, що оскільки позивачем в межах граничного строку реєстрації податкових накладних надіслано вказані податкові накладні на загальну суму ПДВ 937083,46 грн., а саме: №100 від 16.12.2018, №109 від 18.12.2018, №114 від 19.12.2018, №119 від 20.12.2018, №182 від 21.12.2018, №187 від 22.12.2018, №253 від 31.12.2018, то це свідчить про те, що ним добросовісно вживалися заходи для виконання вимог пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних. При цьому відповідачем не виконано обов'язку протягом операційного дня надіслати платнику податку одну з квитанцій: або про прийняття податкової накладної, або про її неприйняття із зазначенням відповідних причин, протилежного відповідачем суду ненадано, так само і в матеріалах справи не містяться належні докази, які підтверджують надсилання позивачу квитанцій по названим вище податкових накладних. Тобто, порушення граничних строків реєстрації податкових накладних на загальну суму ПДВ 937 083,46 грн. обумовлене неправомірними діями відповідача.
А відтак, суд дійшов висновку, що відсутнє порушення позивачем строків реєстрації податкових накладних №100 від 16.12.2018, №109 від 18.12.2018, №114 від 19.12.2018, №119 від 20.12.2018, №182 від 21.12.2018, №187 від 22.12.2018, №253 від 31.12.2018, з огляду на що відсутні підстави для застосування у зв'язку з цим штрафних санкцій до позивача, протилежного відповідачем суду не надано.
Що стосується податкових накладних №37 від 27.12.2018, №223 від 29.12.2018, №228 від 30.12.2018, №233 від 31.12.2018, №28 від 21.12.2018, №22 від 21.12.2018, №24 від 21.12.2018, №35 від 21.12.2018, №180 від 22.12.2018, №26 від 24.12.18, №42 від 27.12.2018, №41 від 27.12.2018, №43 від 28.12.2018, №36 від 29.12.2018, №37 від 29.12.2018, №55 від 30.12.2018, №85 від 31.12.2018, №271 від 31.12.2018, суд зазначає наступне.
У зв'язку з неприйняттям відповідачем реєстрації вказаних податкових накладних, що підтверджується протоколами руху документа/звіту та пов'язаних з ним повідомлень/квитанцій, позивач з 18.01.2019р. по 23.01.2019р. (з порушенням граничного терміну реєстрації) повторно надсилав податкові накладні на реєстрацію в ЄРПН. Цей факт підтверджується наданим позивачем реєстром податкових накладних, які відправлені ТОВ «ГІППО» на реєстрацію в ЄРПН через програму «М.Е.Doc» 14.01.2019р. - 15.01.2019р.
Згідно з пунктом 16 Порядку №1246, якщо платником податку надіслано для реєстрації кілька примірників однієї податкової накладної та/або розрахунку коригування, зареєстрованими вважаються податкова накладна та/або розрахунок коригування, відомості яких внесені до Реєстру, та платнику податку надіслана відповідна квитанція.
Разом з тим, суд зазначає, що доводи позивача щодо неотримання ним від відповідача квитанції про прийняття або неприйняття податкових накладних №37 від 27.12.2018, №223 від 29.12.2018, №228 від 30.12.2018, №233 від 31.12.2018, №28 від 21.12.2018, №22 від 21.12.2018, №24 від 21.12.2018, №35 від 21.12.2018, №180 від 22.12.2018, №26 від 24.12.18, №42 від 27.12.2018, №41 від 27.12.2018, №43 від 28.12.2018, №36 від 29.12.2018, №37 від 29.12.2018, №55 від 30.12.2018, №85 від 31.12.2018, №271 від 31.12.2018 спростовується наданим позивачем до суду реєстром податкових накладних, які відправлені ТОВ «ГІППО» на реєстрацію в ЄРПН через програму «М.Е.Doc» 14.01.2019р. - 15.01.2019р.
Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Приписами частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Підсумовуючи викладене суд дійшов висновку, що контролюючий орган необґрунтовано визначив позивачеві штрафні санкції у розмірі 386 725,40 грн. у спірному податковому повідомленні-рішенні.
За загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона.
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню частково.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до ч. 3 ст.139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 2, 5, 8, 9, 73, 77, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,-
1.Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ГІППО» (пров. Новопечерський, буд. 19/3, корп. 2, каб. 33, м. Київ, 01042, код ЄДРПОУ 326650231) - задовольнити частково.
2.Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 14 березня 2019 року №0218581206, прийняте ГУ ДФС у м. Києві в частині застосування штрафу за порушення граничних строків реєстрації податкових накладних на загальну суму ПДВ 937083,46 грн. (дев'ятсот тридцять сім тисяч вісімдесят три грн.46 коп.), а саме: податкової накладної №100 від 16.12.2018, податкової накладної №109 від 18.12.2018, податкової накладної №114 від 19.12.2018, податкової накладної №119 від 20.12.2018, податкової накладної №182 від 21.12.2018, податкової накладної №187 від 22.12.2018, податкової накладної №253 від 31.12.2018.
3.В іншій частині позовних вимог відмовити.
4.Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ГІППО» (пров. Новопечерський, буд. 19/3, корп. 2, каб. 33, м. Київ, 01042, код ЄДРПОУ 326650231) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (ідентифікаційний код: 43141267, місцезнаходження: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, буд.33/19) понесені ним судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 2900,44 грн. (дві тисячі дев'ятсот грн., 44 коп.).
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 КАС України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295, 296 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська