Постанова від 23.07.2020 по справі 372/2072/20

Справа № 372/2072/20

Провадження № 3-609/20

ПОСТАНОВА

іменем України

23 липня 2020 року Суддя Обухівського районного суду Київської області Висоцька Г.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Обухівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про притягнення:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працює, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 ; проживає за адресою: АДРЕСА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ,

до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 05 березня 2020 року, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.

Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення, суддя приходить до висновку, що такий підлягає направленню на доопрацювання,з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення, крім іншого, зазначаються відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прізвища, адреси свідківі потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягується до адміністративної відповідальності. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви відмовлення від його підписання.

Відповідно до ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення у разі його оформлення складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Крім того, у відповідності до п.4 розділу ХІV Наказу Міністерства юстиції УкраїниN512/5,зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 2 квітня 2012 р. за N 489/20802 «Про затвердження Інструкції з організації примусового виконання рішень»:

«У разі наявності в діях боржника ознак адміністративного правопорушення, передбаченогостаттею 183-1Кодексу України про адміністративні правопорушення, чи порушення законних вимог виконавця фізичними, юридичними чи посадовими особами виконавець складає протокол про адміністративне правопорушення (далі - протокол) на бланку за встановленою формою (додаток 11).{Абзац перший пункту 4 розділу XIV із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції№ 855/5 від 21.03.2018,№ 2522/5 від 02.08.2018}

Зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним устатті 256Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу.

Пояснення та зауваження за суттю вчиненого правопорушення вносяться до протоколу і засвідчуються підписом особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Пояснення та зауваження можуть додаватися до протоколу окремо, про що у протоколі робиться запис.

При складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права й обов'язки, передбаченістаттею 63Конституції України тастаттею 268Кодексу України про адміністративні правопорушення, про що робиться відмітка у протоколі.

Про ознайомлення із протоколом особа, щодо якої він складений, ставить у протоколі свій підпис. У разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом виконавця. Також не зазначено дата народження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що унеможливлює її встановлення.

Протокол складається у двох примірниках, що підписуються виконавцем, який склав протокол, особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а також свідками і понятими, якщо такі є.

У разі відмови особи, щодо якої складається протокол, від підписання протоколу виконавець робить про це відповідний запис, який засвідчує своїм підписом та підписами свідків у разі їх наявності.

Особа, щодо якої складається протокол, має право письмово викласти підстави своєї відмови від підписання протоколу, які додаються до протоколу окремо, про що робиться запис у протоколі.

Відмова від підписання протоколу не є підставою для припинення провадження у справі.

Один примірник протоколу під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

У разі складання протоколу в органі державної виконавчої служби або офісі приватного виконавця, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується для складання та підписання протоколу.

У виклику зазначаються дата, час та місце складання протоколу. Виклик вважається належним чином врученим, якщо надісланий за адресою особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто.

У разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у виклику час виконавець складає відповідний акт, який додається до протоколу.

Протокол в день складання реєструється виконавцем в журналі реєстрації протоколів про адміністративні правопорушення.

Протокол державного виконавця про вчинення особою адміністративного правопорушення, передбаченогостаттею 183-1Кодексу України про адміністративні правопорушення, протокол приватного виконавця про вчинення особою адміністративного правопорушення, передбаченогостаттею 188-13Кодексу України про адміністративні правопорушення, протягом трьох робочих днів надсилається для розгляду до відповідного районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення. До протоколу виконавця додаються матеріали, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення.{Абзац сімнадцятий пункту 4 розділу XIV в редакції Наказу Міністерства юстиції№ 855/5 від 21.03.2018}»

У порушення вимог ст. 254 КУпАП, розділу XIV Інструкції з організації примусового виконання рішень посадовою особою, яка склала протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не вручено останньому під розписку один примірник протоколу.

Крім того, в порушення вимог ст. 256 КУпАП, розділу XIV Інструкції з організації примусового виконання рішень у протоколі відсутні пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, протокол не підписано ОСОБА_1 , тоді як і не зазначено про відмову від підпису особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з правами не ознайомлений.

У матеріалах справи відсутні докази вручення та направлення протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Крім того в матеріалах справи відсутні відомості, які характеризують особу правопорушника, його майновий стан, обставини що обтяжують і пом'якшують відповідальність, відповідно до ч.2 ст.33 КУпАП, без яких суд не може вирішити справу по суті, відповідно до норм КУпАП.

Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення від 05 березня 2020 року, складений державним виконавцем ОСОБА_2 К ОСОБА_3 , не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.

Крім цього, притягнення до адміністративної відповідальності зач. 1 ст. 183-1 КУпАПможливе лише після утворення 6-місячної заборгованості зі сплати аліментів після набрання чинностіЗаконом України«Про внесеннязмін додеяких законодавчихактів Українищодо посиленнязахисту правадитини наналежне утриманняшляхом вдосконаленняпорядку примусовогостягнення заборгованостізі сплатиаліментів» та після пред'явлення виконавчого листа до виконання.

Оскільки дане правопорушення є триваючим, обов'язковим є зазначення у протоколі саме періоду, місяці, за які утворилась 6-місячна заборгованість після набранняЗакону Українивід 07.12.2017№ 2234-VIII чинності та після пред'явлення виконавчого листа до виконання, а також сума заборгованості за ці місяці для уникнення у подальшому можливості подвійного притягнення особи до адміністративної відповідальності за одне й те ж діяння.

За таких обставин, суд позбавлений можливості всебічно, повно та об'єктивно розглянути справу по суті, винести законне та обґрунтоване рішення.

Вимогами ст. 278 КУпАП передбачено, що посадовою особою при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед інших питань, вирішуються питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

На підставі вищевикладеного, вважаю за необхідне повернути протокол про адміністративне правопорушення від 05 березня 2020року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП разом з додатками до Обухівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) для приведення протоколу про адміністративне правопорушення відповідно до норм КУпАП.

Керуючись ст.ст. 256, 276, 278 КУпАП, суддя ,-

ПОСТАНОВИВ:

Повернути до Обухівського міськрайонного відділу державної виконавчої служби Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП відносно ОСОБА_1 для належного оформлення.

Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.

Суддя: Г.В. Висоцька