Справа № 369/4447/20
Провадження № 3/369/2712/20
Іменем України
22.07.2020 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Омельченко Мирослава Миколаївна, розглянувши, за участю захисника Михайлик С.І., справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Києво-Святошинського ВП ГУ НП в Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
встановила:
Відповідно до протоколу серії ДПР18 № 430575 - 29.03.2020 року о 21.15 водій ОСОБА_1 , керуючи автомобілем «Subary Outback», НОМЕР_2 , по дорозі з вулиці Мальцева та вулицю Василя Стуса в с Крюківщина Києво-Святошинського району Київської області, не вибрав безпечної швидкості руху, не дотримався безпечної дистанції та скоїв зіткнення з автомобілем «Infinity G 37», д/н НОМЕР_3 , під керуванням водія ОСОБА_2 , який рухався попереду, внаслідок чого транспортні засоби отримали механічні пошкодження.
За протоколом - своїми діями водій ОСОБА_1 порушив вимоги п. 12.1, п. 13.1 Правил дорожнього руху України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
В судовому засіданні водій ОСОБА_1 наполягав, що зіткнення відбулось саме в такий спосіб, як вказано в протоколі.
Проте, відповідно до висновку експертного дослідження № 31/20 від 07.04.2020 року, копія якого надійшла до суду 06.05.2020 року за вх. № 15772, з ПАТ «Страхова група «ТАС», де застрахована цивільно-правова відповідальність водія автомобіля «Subary Outback», НОМЕР_2 , пошкодження в задній лівій частині автомобіля «Infinity G 37», д/н НОМЕР_3 , та в передній частині автомобіля «Subary Outback», НОМЕР_2 , не могли виникнути під час зіткнення цих автомобілів 29.03.2020 року при обставинах, вказаних у поясненні водіїв; пошкодження на цих автомобілях не відповідають одне одному за характером утворення і геометричними параметрами; на автомобілях «Infinity G 37», д/н НОМЕР_3 , і «Subary Outback», НОМЕР_2 , наявні значні пошкодження, які не були усунені після продажу автомобілів з аукціону в США і були заявлені як такі, що утворилися в результаті ДТП в Україні 29.03.2020 року за участю обох водіїв.
Крім того, за вказаним висновком - автомобіль «Subary Outback» був у пошкодженому стані доставлений на місце, яке водії ОСОБА_2 та ОСОБА_1 в подальшому заявили як місце настання зіткнення з автомобілем «Infinity G 37» і на час заявлення про ДТП автомобіль «Subary Outback» мав значні не усунені пошкодження в передній частині, утворені при інших обставинах і в іншому місці.
У зв'язку з такими експертними висновками водію ОСОБА_1 та його захиснику - адвокату Михайлик С.І. була надана можливість його спростувати, у зв'язку з чим судове засідання було відкладено до 25.06.2020 року.
Проте, 25.06.2020 року ні водій ОСОБА_1 , ні адвокат Михайлик С.І. в судове засідання не прибули, додаткових документів до суду не направили, тому розгляд справи було завершено на підставі матеріалів, які були наявні в справі.
За таких обставин, дослідивши надані в розпорядження суду матеріали, прихожу до висновку, що в діях водія ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, оскільки 29.03.2020 року зіткнення між автомобілями «Subary Outback», НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_1 з автомобілем «Infinity G 37», д/н НОМЕР_3 , під керуванням водія ОСОБА_2 в с. Крюківщина Києво-Святошинського району Київської області за механізмом, який вказаний в протоколі серії ПДР18 № 430575 від 29.03.2020 року, з пошкодження, які вказані на зворотній частині схеми місця ДТП від 29.03.2020 року, не було, що є підставою для закриття провадження у справі на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
Керуючись ст. 124, п. 1 ст. 247, ст. 283, п. 3 ч. 1 ст. 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, -
постановила:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно водія ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 124 Кодексу України про адміністративне правопорушення (протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 430575 від 29.03.2020 року) закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Омельченко М.М.