22 липня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/2360/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Ясиновського І.Г., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Національної поліції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Державна установа "Урядовий контактний центр" про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,
До Полтавського окружного адміністративного суду 08.05.2020 надійшов позов ОСОБА_1 (надалі також - позивач) до Національної поліції України (надалі також - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Державна установа "Урядовий контактний центр", у якому позивач просив:
- визнати протиправною бездіяльність Національної поліції України, щодо не належного розгляду звернення ОСОБА_1 від 23.02.2020 поданого через Урядовий контактний центр реєстраційний № ФИ -10297901;
- визнати протиправною бездіяльність Національної поліції України, щодо не вжиття відповідних заходів реагування по обставинам викладеним у зверненні ОСОБА_1 від 23.02.2020 поданого через Урядовий контактний центр реєстраційний № ФИ-10297901;
- визнати протиправною бездіяльність Національної поліції України, щодо не перенаправлення за належністю відповідному органу чи посадовій особі, звернення ОСОБА_1 реєстраційний № ФИ -10297901 від 23.02.2020 до повноважень якої входить вирішення викладених питань у зверненні - згідно вимог п. 3 ст. 7 Закону України "Про звернення громадян";
- визнати протиправною бездіяльність Національної поліції України, щодо не надання відповіді за підписом голови Національної поліції України Клименко І.В.;
- зобов'язати Національну поліцію України, повторно розглянути звернення ОСОБА_1 реєстраційний № ФИ-10297901 від 23.02.2020, вжити заходів реагування з урахуванням обставин встановленим судом та подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення;
- зобов'язати Національну поліцію України надати довідку, щодо середнього місячного грошового забезпечення (середньої заробітної плати) працівника поліції по Україні за 2016 та 2019 роки з урахуванням усіх видів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, премії та інше).
Підставою для звернення до суду позивач вважає порушення своїх прав у сфері публічно-правових відносин у зв'язку з бездіяльністю відповідача щодо нерозгляду його звернення № ФИ-10297901 від 23.02.2020 та невжиття належних заходів реагування.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 13 травня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та провадження у справі відкрито. Вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
10 червня 2020 року до суду надійшов відзив на позов, відповідно до якого представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову та зазначив, що до Національної поліції України надійшло звернення від ОСОБА_1 від 23.02.2020 щодо надання позивачу довідки встановленого зразка про середньомісячний розмір грошового забезпечення працівника Національної поліції України за 2016 та 2019 роки. Листом ОСОБА_1 надано відповідь, у якій роз'яснено, що нормативно-правовими актами не передбачено надання позивачу довідки про середньомісячний розмір грошового забезпечення /а.с. 24-29/.
Ухвалою суду від 12.06.2020 продовжено процесуальний строк розгляду адміністративної справи № 440/2360/20 за позовом ОСОБА_1 до Національної поліції України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Державна установа "Урядовий контактний центр" про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії. Витребувано у відповідача інформацію та належним чином завірені копії документів на її підтвердження стосовно дати перенаправлення звернення ОСОБА_1 від 23.02.2020 № ФИ-10297901 на розгляд Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Національної поліції України, а також стосовно відображення відомостей про розгляд вказаного звернення чи підстави не відображення таких відомостей у реєстраційній картці звернення, зокрема у розділах: "етапи розгляду", "розгляд звернення по суті", "коротка суть відповіді", фотокопія якої долучена до відзиву на позовну заяву, а також надати інформацію та докази на її підтвердження щодо надання відповіді заявнику в електронному вигляді через Урядовий контактний центр.
07.07.2020 до суду надійшли пояснення відповідача на виконання ухвали суду від 12.06.2020 /а.с. 45-48/.
Третя особа своїм правом надання пояснень по суті спору не скористалась.
Згідно з частиною третьою статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
Дослідивши матеріали позовної заяви, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.
З матеріалів справи вбачається, що 23.02.2020 через ДУ "Урядовий контактний центр" до Національної поліції України направлено звернення № ФИ-10297901 ОСОБА_1 адресоване голові Національної поліції України Клименко І.В. У вказаному зверненні позивач просив надати відповідну довідку щодо середньомісячного грошового забезпечення (середньої заробітної плати) працівника поліції за 2016 та 2019 роки з урахуванням усіх видів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, премії та інше) /а.с.14/.
Листом Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Національної поліції України від 12.03.2020 № Ф-161, Ф-162, Ф163, Ф-164, Ф-167/29/2/03-2020 повідомлено позивача щодо розгляду запиту про надання інформації та указано, що відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На сьогодні відсутні нормативно-правові акти, відповідно до яких зобов'язано визначати середньомісячне грошове забезпечення поліцейських за запитами на інформацію та надавати таку інформацію. Разом з тим, ДФЗБО звернулось до ГУНП з проханням повідомити щодо механізму та порядку обрахунку середньомісячного грошового забезпечення поліцейських, з посиланням на конкретні нормативно-правові акти, що дають повноваження посадовим особам здійснювати ці розрахунки та надавати таку інформацію /а.с. 35/.
Позивач, вважаючи, що звернення не розглянуто по суті, звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 40 Конституції України усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Питання реалізації громадянами України наданого їм статтею 40 Конституції України права на звернення урегульовано Законом України "Про звернення громадян" від 02.10.1996 №393/96-ВР (надалі - Закон № 393/96-ВР).
Згідно з положеннями частини першої статті 1 Закону № 393/96-ВР громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.
Відповідно до статті 3 цього Закону під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.
Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.
Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.
Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.
Згідно з частиною другою статті 5 Закону № 393/96-ВР звернення може бути подано окремою особою (індивідуальне) або групою осіб (колективне).
Звернення може бути усним чи письмовим (частина четверта статті 5 Закону № 393/96-ВР).
Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронне звернення) (частина шоста статті 5 Закону № 393/96-ВР).
Частинами сьомою та восьмою статті 5 Закону № 393/96-ВР визначено, що у зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз'ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону.
Питання розгляду заяв (клопотань) врегульовано статтею 15 Закону № 393/96-ВР, згідно з частиною першою якої органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).
Відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.
Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у заяві (клопотанні), доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Порядку розгляду звернень та організації проведення особистого прийому громадян в органах та підрозділах Національної поліції України, затвердженого наказом МВС України від 15.11.2017 №930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.12.2017 за № 1493/31361 (надалі - Порядок № 930) звернення громадян, що надійшли до органів (підрозділів) поліції з використанням засобів поштового зв'язку, мережі Інтернет, електронного зв'язку (електронні звернення), через контактні центри державної установи "Урядовий контактний центр" та телефонну "гарячу лінію" Національної поліції України, приймаються, попередньо розглядаються та централізовано реєструються службою діловодства органу (підрозділу) поліції в день їх надходження, а ті, що надійшли в неробочий день і час, - наступного після нього робочого дня в журналі реєстрації звернень громадян (додаток 1) або на реєстраційно-контрольних картках (далі - РКК) (додаток 2), придатних для обробки персональними комп'ютерами.
Відповідно до пункту 3 розділу IV Порядку № 930 рішення, які приймаються за зверненнями, повинні бути мотивованими та ґрунтуватися на законодавстві України.
Згідно з пунктом 5 розділу IV Порядку № 930 звернення вважаються вирішеними, якщо розглянуто всі порушені в них питання, ужито необхідних заходів і заявникам надано ґрунтовні та вичерпні відповіді.
Відповідно до пункту 6 розділу IV Порядку № 930 звернення розглядаються і вирішуються в термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник органу або підрозділу поліції або його заступники встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляють особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів. Якщо останній день терміну розгляду звернення припадає на вихідний, святковий день, останнім днем терміну вважається перший після нього робочий день.
Положеннями пункту 12 розділу IV Порядку № 930 передбачено, що за результатами розгляду звернення громадянина виконавцем готується довідка про результати проведення перевірки інформації, викладеної у зверненні, яка доповідається керівнику органу (підрозділу) поліції разом з проектом відповіді заявнику. Керівник органу (підрозділу) проставляє свій підпис на довідці про ознайомлення із вжитими заходами під час здійснення перевірки інформації, викладеної у зверненні, або вчиняє резолюцію (доручення) про необхідність ужиття додаткових заходів з метою об'єктивного, усебічного та повного розгляду звернення.
До звернень, які не потребують проведення перевірки, довідки не складаються.
Рішення про відмову в задоволенні вимог, викладених у зверненні, доводиться до відома громадянина в письмовій формі з посиланням на Закон України "Про звернення громадян" і викладенням мотивів відмови, а також із роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення. При цьому зазначають заходи, вжиті органом чи підрозділом поліції в межах його компетенції для захисту конституційних прав громадян (пункт 14 розділу IV Порядку № 930).
З матеріалів справи вбачається, що звернення від 23.02.2020 подано відповідно до статті 40 Конституції України, Закону України "Про звернення громадян", Закону України "Про інформацію".
У зазначеному зверненні, позивач просив надати відповідну довідку щодо середньомісячного грошового забезпечення (середньої заробітної плати) працівника поліції по Україні за 2016 та 2019 роки з урахуванням усіх видів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, премії та інше).
Суд зазначає, що відповідачем розглянуто звернення позивача та надано відповідь листом Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Національної поліції України від 12.03.2020 № Ф-161, Ф-162, Ф163, Ф-164, Ф-167/29/2/03-2020, відповідно до якого повідомлено позивача щодо розгляду запиту про надання інформації та указано, що відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На сьогодні відсутні нормативно-правові акти, відповідно до яких зобов'язано визначати середньомісячне грошове забезпечення поліцейських за запитами на інформацію та надавати таку інформацію. Разом з тим, ДФЗБО звернулось до ГУНП з проханням повідомити щодо механізму та порядку обрахунку середньомісячного грошового забезпечення поліцейських, з посиланням на конкретні нормативно-правові акти, що дають повноваження посадовим особам здійснювати ці розрахунки та надавати таку інформацію.
Крім того, відповідачем наголошено, що на наданні відповіді на інші звернення позивача з тотожних питань, відповідно до якої ОСОБА_1 було проінформовано, що виплата та нарахування грошового забезпечення поліцейських здійснюється відповідно до Закону України "Про Національну поліцію", постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260 "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання".
Cуд зазначає, що відповідно до частин першої та другої статті 94 Закону України "Про Національну поліцію" поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.
Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Також положеннями пункту 3 розділу І Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 № 260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.04.2016 за № 669/28799 визначено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.
До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Водночас вищевказаними нормативно-правовими актами не передбачено форми та порядку видачі Національною поліцією України довідки про середньомісячний розмір грошового забезпечення (заробітної плати) працівників поліції (загальну інформацію по Україні).
З аналізу відповіді вбачається, що відповідачем розглянуто звернення позивача щодо надання відповідної довідки про середньомісячний розмір грошового забезпечення працівника поліції за 2016 та 2019 роки та відмовлено у її видачі.
З матеріалів справи судом встановлено, що керівником Національної поліції України доручено Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Національної поліції України розглянути звернення та передано на розгляд до Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Національної поліції України.
Позивачем в позові не вказано та судом не встановлено жодної матеріальної норми яка зобов'язує Національну поліцію України узагальнювати, розраховувати, зберігати загальну інформацію по Україні за 2016 та 2019 роки щодо середньомісячного грошового забезпечення (середньої заробітної плати) працівника поліції по Україні з урахуванням усіх видів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, премії та інше) та, відповідно, яка зобов'язує готувати відповідну довідку та видавати її за зверненням фізичної особи. Крім того, суд звертає увагу на досить неконкретизовану вимогу позивача про надання довідки щодо загальної інформації по Україні щодо середньомісячного грошового забезпечення (середньої заробітної плати) працівника поліції по Україні з урахуванням усіх видів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, премії та інше), оскільки грошове забезпечення отримують поліцейські, а позивач крім іншого зазначає середню заробітну плату працівника поліції.
Частиною другою статті 8 Закону України "Про звернення громадян" встановлено, що не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 цього Закону, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.
Враховуючи положення вказаної статті та те, що на звернення позивача від 23.02.2020 №ФИ-10297901 розглянуте по суті Департаментом фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Національної поліції України (надалі також - ДФЗБО) та ОСОБА_1 надано відповідь, у суду відсутні підстави для задоволення вимоги зобов'язати Національну поліції України, повторно розглянути звернення ОСОБА_1 реєстраційний № ФИ -10297901 від 23.02.2020, вжити заходів реагування з урахуванням обставин встановлених судом та подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до наданих на вимогу суду письмових пояснень, представником відповідача підтверджено, що відповідне звернення в Національній поліції України зареєстровано Департаментом документального забезпечення (надалі також - ДДЗ) від 25.02.2020 за вихідним номером Ф-4935.
Відповідно до вимог пунктів 153, 154, 155 Типової Інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року № 55, підпункту 1 пункту 1 розділу ІІІ, підпункту 9, 10, 11,12 пункту 2 цього ж розділу Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 № 1000/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.06.2015 за № 736/27181, Інструкції з діловодства в системі Національної поліції України, затвердженої наказом НПУ від 20.05.2016 № 414 - документи підлягають попередньому розгляду в службі діловодства у день їх надходження або в перший наступний робочий день у разі надходження їх після закінчення робочого дня, у вихідні та святкові неробочі дні.
Метою попереднього розгляду документів є:
виокремлення таких, що потребують обов'язкового розгляду керівником установи, його заступниками або структурними підрозділами;
відбір документів, що не підлягають реєстрації службою діловодства, а також таких, що передаються для реєстрації структурним підрозділом.
Обов'язковому розгляду керівником установи підлягають закони України, постанови Верховної Ради України, акти та доручення Президента України, акти Кабінету Міністрів України, доручення Прем'єр-міністра України, акти Верховної Ради Автономної Республіки Крим та Ради міністрів Автономної Республіки Крим, центральних і місцевих органів виконавчої влади (далі - акти органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та доручення вищих посадових осіб), а також запити і звернення народних депутатів України та депутатів місцевих рад, кореспонденція Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України (далі - запити, звернення, а також кореспонденція Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України), кореспонденція, що надходить від установ вищого рівня, рішення органів місцевого самоврядування, а також найважливіші документи, які містять інформацію з основних питань діяльності установи і потребують вирішення безпосередньо керівником.
Інші документи передаються заступникам керівника або структурним підрозділам (виконавцям) відповідно до їх функціональних обов'язків.
Під час попереднього розгляду документів ураховуються повноваження суб'єктів розгляду кореспонденції, передбачені в положеннях (статутах) про установу та в положеннях про структурні підрозділи, розпорядчих документах про розподіл обов'язків між керівником установи та його заступниками, посадових інструкціях, а також класифікатор питань діяльності установи, номенклатура справ, схеми проходження документів.
Ураховуючи те, що у зверненні ОСОБА_1 порушено питання фінансового характеру, зазначене звернення, з урахуванням вимог наказу Національної поліції України від 28.11.2019 № 1231 "Про затвердження розподілів обов'язків між першим заступником і заступниками Голови Національної поліції", подано на доповідь заступникові Голови Національної поліції України, що підтверджено даними перехідного журналу обліку документів /а.с. 54-55/.
Відповідно до його резолюції розгляд зазначених звернень доручено Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку, яке у подальшому працівниками ДДЗ 26.02.2020 передано до ДФЗБО. Відповідно до перехідного журналу обліку передачі документів в підрозділах центрального апарату Національної поліції 28.02.2020 о 16.00 ДФЗБО отримали зазначені звернення.
В частині відомостей про відображення результатів розгляду звернення, витребуваних судом ухвалою від 12.06.2020, представником відповідача зазначено що відповідно до Порядку про хід та результати розгляду звернень органи (Офіс) повідомляють заявникам в установленому порядку.
Орган (Офіс) реєструє листи, якими інформуються заявники про хід та результати розгляду звернень, у базі звернень без повторної (дублетної) реєстрації у відомчій системі документообігу.
Під час реєстрації листа в реєстраційну картку бази звернень обов'язково вноситься його електронний примірник або фотокопія.
Відповідно до вимог пункту 35 Порядку розгляду звернень та організації проведення особистого прийому громадян в органах та підрозділах Національної поліції України, затвердженого наказом МВС України від 15.11.2017 № 930, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.12.2017 за № 1493/313 61 за результатами розгляду вказаних звернень головний виконавець подає до служби діловодства скановану копію відповіді заявнику для внесення відповідної інформації до електронної бази даних звернень державної установи "Урядовий контактний центр".
Разом з тим, 26.02.2020 ДФЗБО надано ДДЗ копію відповіді ОСОБА_1 за зверненням ФИ-10297901.
30.06.2020 працівниками ДДЗ інформацію про розгляд звернення та копію відповіді внесено в базу "Урядового контактного центру" /а.с. 56-57/.
Суд погоджується з посиланням відповідача, що нормативно-правовими актами не визначено терміни внесення відповідної інформації до електронної бази даних звернень державної установи "Урядовий контактний центр".
Таким чином, не підлягають задоволенню позовні вимоги визнати протиправною бездіяльність Національної поліції України, щодо не належного розгляду звернення ОСОБА_1 від 23.02.2020 поданого через Урядовий контактний центр реєстраційний № ФИ-10297901; визнати протиправною бездіяльність Національної поліції України, щодо не вжиття відповідних заходів реагування по обставинам викладеним у зверненні ОСОБА_1 від 23.02.2020 поданого через Урядовий контактний центр реєстраційний № ФИ-10297901; визнати протиправною бездіяльність Національної поліції України, щодо не перенаправлення за належністю відповідному органу чи посадовій особі, звернення ОСОБА_1 реєстраційний № ФИ -10297901 від 23.02.2020 до повноважень якої входить вирішення викладених питань у зверненні - згідно вимог п. 3 ст. 7 Закону України "Про звернення громадян"; зобов'язати Національну поліцію України надати довідку, щодо середньо місячного грошового забезпечення (середньої заробітної плати) працівника поліції по Україні за 2016 та 2019 роки з урахуванням усіх видів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, премії та інше).
В частині вимог про визнання протиправною бездіяльності Національної поліції України щодо не надання відповіді за підписом голови Національної поліції України Клименко І.В., суд зазначає, що відповідно до частини третьої ст. 15 Закону України "Про звернення громадян" передбачено, що відповідь за результатами розгляду заяв (клопотань) в обов'язковому порядку дається тим органом, який отримав ці заяви і до компетенції якого входить вирішення порушених у заявах (клопотаннях) питань, за підписом керівника або особи, яка виконує його обов'язки.
Суд наголошує, що відповідь за звернення надана Департаментом фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Національної поліції України, що не є стороною у даній справі та якому перенаправлено вказане вище звернення, а відтак відсутні підстави для визнання бездіяльності саме Національної поліції України щодо не надання відповіді за підписом голови Національної поліції України.
При цьому, суд враховує, що оскільки звернення позивача від 23.02.2020 розглянуто по суті, а за результатами його розгляду позивачу надано відповідь, оформлену листом від 12.03.2020, то відсутні підстави для зобов'язання Національну поліцію України, повторно розглянути звернення ОСОБА_1 реєстраційний № ФИ-10297901 від 23.02.2020, вжити заходів реагування з урахуванням обставин встановлених судом та подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Отже, позов ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ) до Національної поліції України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, ідентифікаційний код 40108578), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача - Державна установа "Урядовий контактний центр" (вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01001, ідентифікаційний код 36521731) про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії повністю.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя І.Г.Ясиновський