про відкриття спрощеного провадження в адміністративній справі
без проведення судового засідання
22 липня 2020 року м. Київ № 320/5836/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панова Г.В., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області,
ІНФОРМАЦІЯ_1
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області, ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якому просить суд:
- визнати бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), щодо не складання та не подання до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (ЄДРПОУ 22933548) оновленої довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 ) з врахуванням надбавок із сум грошового забезпечення: робота з таємними виробами, носіями, док.10%; надбавка за особливо важливі завдання 50%; премія 10% - протиправною;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) скласти і подати до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (ЄДРПОУ 22933548) оновлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 ) з врахуванням надбавок із сум грошового забезпечення: робота з таємними виробами, носіями, док.10%; надбавка за особливо важливі завдання 50%; премія 10%;
- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (ЄДРПОУ 22933548) , щодо не проведення нового перерахунку пенсії та невиплати ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 ) 100% визначеного пенсійного забезпечення, відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, та додаткових видів грошового забезпечення, передбаченого Постановою Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 №704-2017-п, у зв'язку з прийняттям Верховним Судом остаточного рішення про протиправність та нечинність п. 1, 2 постанови КМУ №103 та змін до додатку 2 постанови КМУ №45, протиправною;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (ЄДРПОУ 22933548) здійснити перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 та виплатити ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_2 ) 100% визначеного пенсійного забезпечення, відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців, та додаткових видів грошового забезпечення і премії, передбаченого Постановою КМУ №704-2017-п та відповідно до вимог статті 43 Закону України №2262-ХІІ, і провести виплату недоотриманих пенсійних коштів за 2018-2020 р.р., з урахуванням сум вже отриманих позивачем з 01.01.2018.
Судом під час вирішення питання про відкриття провадження у справі було встановлено недоліки позовної заяви, у зв'язку з чим ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14.07.2020 позовну заяву було залишено без руху. У строк визначений судом позивач надав до суду квитанції про додаткову оплату судового збору в розмірі 840,80 грн. та уточнив місцезнаходження відповідача-2, відтак усунено недоліки позовної заяви.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, та подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
У прохальній частині позовної заяви позивач просить суд, розглядати справу у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно з частиною першою статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частини 9 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Отже, визначення форми адміністративного судочинства, за правилами якого буде розглядатися справа, є обов'язковою умовою нового процесуального законодавства.
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (ч. 2 ст. 12 КАС України).
Згідно з вимогами статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до частини 3 статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Враховуючи предмет позову, положень статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, клопотання позивача, яке підлягає задоволенню, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
На підставі викладеного, керуючись статтями 171, 243, 248, 257, 259-262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Задовольнити клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
2. Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
3. Витребувати докази по справі від Витребувати докази від позивача:
- належним чином засвідчену копію наказу про звільнення позивача, послужного списку позивача, грошового атестату, трудової книжки, військового квитка;
Витребувати від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області:
- належним чином засвідчену копію пенсійної справи позивача;
- належним чином засвідчені копії документів (матеріалів) на підставі яких було прийнято спірну відмову;
Витребувати від Київського обласного військового комісаріату:
- копію наказу про звільнення позивача, послужного списку позивача;
- копію довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії із обґрунтуванням включення кожного з видів грошового забезпечення та докази її направлення до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області.
4. Запропонувати відповідачам протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частин 3, 4 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України до відзиву мають бути додані документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
5. Запропонувати позивачу протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
6. Запропонувати відповідачам подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
7. Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
8. Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Відповідно до пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України процесуальні строки, визначені цією ухвалою, продовжуються на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Суддя Панова Г. В.