Рішення від 14.07.2020 по справі 907/754/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

14.07.2020 м. Ужгород Справа № 907/754/19

Суддя Господарського суду Закарпатської області Андрейчук Л.В., розглянувши справу

за позовом Орендного підприємства Ужгородський коньячний завод , м. Ужгород

до відповідача Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Закарпатгаз", м. Ужгород

про скасування рішення комісії з розгляду актів про порушення від 09.07.2019

секретар судового засідання - Корольчук М.М.

За участю представників сторін:

від позивача - Шерегі В., адвокат

від відповідача - Кривка М.В., адвокат;

СУДОВІ ПРОЦЕДУРИ

Орендне підприємство «Ужгородський коньячний завод» звернулося до суду з позовом, яким просить скасувати рішення комісії Акціонерного Товариства «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз» з розгляду актів про порушення від 09.07.2019, прийняте за результатами розгляду Акту про порушення № 47 від 21.05.2019. Позов заявлено з огляду на положення ст. 40 Закону України «Про ринок природного газу», ст. ст. 216, 217, 237 Господарського кодексу України, п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України та Кодексу ГРС.

В ході проведення підготовчого провадження сторони подали: відзив на позовну заяву; відповідь на відзив.

За наслідками проведення підготовчого провадження ухвалою суду від 03.06.2020 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті.

В судовому засіданні по розгляду справи по суті судом оголошувалась перерва з 02.07.2020 до 14.07.2020 до 10:30 год відповідно до ст. 216 ГПК України.

Відповідно до ст. 233 Господарського процесуального кодексу України рішення у справі прийнято в нарадчій кімнаті за результатами дослідження та оцінки доказів, поданих учасниками спору.

АРГУМЕНТИ СТОРІН

Правова позиція позивача

Позивач вважає оспорюване рішення про задоволення акту про порушення протиправним з огляду на те, що зазначена в акті особа не була уповноважена на підписання акту про порушення № 47 від 21.05.2019 зі сторони споживача, а тому такий акт складений з порушенням Кодексу ГРС.

У складеному на його виконання акті-розрахунку не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості споживачу від 09.07.2019 застосована відповідачем формула розрахунку Кодексом ГРС не передбачена.

В порушення вимог п. 8 глави 5 розділу ХІ Кодексу ГРС у вищезазначених актах відповідача не зазначено дату та орієнтований час проведення засідання, на якому буде розглядатися складений акт про порушення.

Також позивач зазначає про те, що відповідач вказав на наявність у відповідача 2-ох котлів марки AVOGARDO та котла Е 25-09, проте відповідно до додатку № 4 до типового договору розподілу природного газу, позивач повідомляв про наявність у нього котлів марки та модифікації Ferroli.

Позивач вказує на те, що здійснене відповідачем нарахування є оперативно-господарською санкцією, відтак, на нього не повинен нараховуватись податок на додану вартість.

Заперечення відповідача.

Вимоги п. 2 Глави 5 Розділу ХІ Кодексу ГРМ АТ «Закарпатгаз» виконано, акт про порушення складено у присутності представника споживача - головного механіка ОП «Ужгородський коньячний» завод» - Шаранича Володимира Миколайовичем .

Відповідно до декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці № 99 від 27.09.2018 року, Шаранич В.М. на підставі наказу ОП «Ужгородський коньячний завод» № 04/1-ОП від 11.01.2016 року є відповідальним за справний стан і безпечну експлуатацію газового господарства.

Обов'язкова наявність на підприємстві відповідальної особи передбачена п. 3.1 Глави 3 Правил безпеки системи газопостачання № 285 від 15.05.2015, згідно з яким на підприємстві, де експлуатується система газопостачання власними силами, повинна бути створена газова служба, затверджено відповідне положення про газову службу та визначено особу, відповідальну за газове господарство.

Доказом того, що саме Шаранич В.М. є представником ОП «Ужгородський коньячний завод» у відносинах з АТ «Закарпатгаз» вважає підписані та повністю сплачені позивачем акти надання послуг з розподілу природного газу, в тому числі за місяць, в якому складений акт про порушення.

Повідомлення щодо проведення засідання комісії з розгляду актів про порушення ОП «Ужгородський коньячний завод» було направлено позивачу листом № 105111 від 03.07.2019, який отримано ним 08.07.2019. Відтак, товариством виконано вимоги Кодексу ГРМ щодо повідомлення споживача по засідання комісії з розгляду актів про порушення.

Щодо проведеного розрахунку пояснив, що при здійсненні донарахування об'єму природного газу, ним не використовувалося газовикористовуюче обладнання, оскільки донарахування було здійснено на підставі п. 5 Глави 4 Розділу XI Кодексу ГРС, згідно з яким об'єм газу, порахований комерційним ВОГ за робочих умов, зводять до стандартних умов із застосуванням коефіцієнта приведення відповідно до вимог державних стандартів.

Вказує на те, що позивачем не наведено будь-якого нормативно-правового обґрунтування свого висновку щодо кваліфікації перерахованого об'єму природного газу саме як оперативно-господарської санкції.

ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ.

22 лютого 2016 року між АТ «Закарпатгаз» та ОП «Ужгородський коньячний завод» укладено типовий договір розподілу природного газу № 094200BG3TDP016 шляхом підписання заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим).

21 травня 2019 року працівниками АТ «Закарпатгаз» на об'єкті споживача (позивача у справі) виявлено порушення, про що складено акт про порушення № 47, зокрема, встановлено непрацездатність комерційного ВОГ чи його складових, пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно, а саме: виявлено відсутність індикації на таблі коректора.

Вказаний акт підписано представником споживача - головним механіком ОП «Ужгородський коньячний завод» Шараничем В.М.

В подальшому, листом від 03.07.2019 № 105111 позивача було повідомлено про те, що акт про порушення буде розглянутий на комісії з розгляду актів про порушення 09 липня 2019 року о 10.00-14.00 годин у приміщенні ПАТ «Закарпатагаз» за адресою: м. Ужгород, вул. Погорєлова, 2, як це передбачено главою 5 розділу ХІ Кодексу ГРС.

Рішенням комісії з розгляду актів про порушення від 09.07.2019 задоволено акт про порушення № 47 від 21.05.2019, складений за адресою: Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Тімірязєва, 19, стосовно споживача - ОП «Ужгородський коньячний завод». Представник споживача на засідання комісії не з'явився.

Того ж дня проведено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу споживачу - ОП «Ужгородський коньячний завод», відповідно до якого розрахунок компенсації вартості становить 165260,36 грн.

Витяг з рішення комісії з розгляду актів про порушення від 09.07.2019 був наданий споживачу разом з відповіддю на його адвокатський запит 28.11.2019.

Не погоджуючись з законністю прийнятого рішення комісії з розгляду актів про порушення від 09.07.2019, яким задоволено Акт про порушення № 47 від 21.05.2019, складений за адресою: м. Ужгород, вул. Тімірязєва, 19, стосовно споживача - ОП «Ужгородський коньячний завод», споживач звернувся до суду з позовом про його скасування.

ПРАВОВА ОЦІНКА СУДУ.

Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП) відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» (далі Закон) Постановою від 30.09.2015 N 2494 затверджено Кодекс газорозподільних систем (далі - Кодекс ГРС), який визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб'єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем.

Пункт 1 глави 1 Розділу VI Кодексу ГРС визначає, що суб'єкти ринку природного газу (у тому числі споживачі), які в установленому законодавством порядку підключені до газорозподільних систем, мають право на отримання/передачу природного газу зазначеними газорозподільними системами за умови дотримання ними вимог Кодексу та укладення договору розподілу природного газу .

На виконання вимог статей 12 та 40 Закону постановою НКРЕКП від 30.09.2015 N2498НКРЕКП (зареєстрована у Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за N1384/27829) затверджено Типовий договір розподілу природного газу (далі - Договір):

який є публічним, регламентує порядок та умови переміщення природного газу з метою фізичної доставки Оператором ГРМ обсягів природного газу, які належать споживачам (їх постачальникам), до об'єктів споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи (п.1.1.Договору);

умови цього Договору однакові для всіх споживачів України та розроблені відповідно до Закону і Кодексу (п.1.2. Договору);

договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України на невизначений строк. Фактом приєднання Споживача до умов цього Договору (акцептування договору) є вчинення Споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти Договір, зокрема, надання підписаної Споживачем заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку 1 (для побутових споживачів) або у додатку 2 (для споживачів, що не є побутовим) до цього Договору, яку в установленому порядку Оператор ГРМ направляє Споживачу Інформаційним листом за формою, наведеною у додатку 3 до цього Договору, та/або сплати рахунка Оператора ГРМ, та/бо документально підтверджене споживання природного газу (1.3. Договору);

за умовами договору Оператор ГРМ зобов'язується надати споживачу послугу з розподілу природного газу, а споживач зобов'язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначенні цим договором (п.2.1 Договору);

Згідно зі ст. 40 Закону України «Про ринок природного газу» за договором розподілу природного газу Оператор ГРС зобов'язується забезпечити замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених договором розподілу природного газу, а замовник зобов'язується сплатити оператору газорозподільної системи вартість послуг розподілу природного газу.

Умови приєднання до Договору розподілу природного газу Відповідачем виконано. ОП «Ужгородський коньячний завод» надіслало на адресу АТ «Закарпатгаз» заяву-приєднання № 094200BG3EDP016 від 22.06.2016 (далі - «Заява приєднання») до умов публічного договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) (далі - «Договір розподілу»).

Згідно з Договором розподілу, відповідач зобов'язаний виконувати його умови, та несе передбачену законом відповідальність за невиконання чи не належне виконання своїх обов'язків (Розділ VIII Договору розподілу).

Пунктом 2.3. Договору передбачено, що окрім договору Сторони зобов'язуються керуватись Законом України «Про ринок природного газу» та Кодексом газорозподільних систем.

Умовами Договору передбачено обов'язки Споживача: здійснювати розрахунки в розмірі, строки та порядку, визначені цим Договором; не допускати несанкціонованого відбору природного газу; дотримуватись інших вимог цього Договору та Кодексу газорозподільних систем (пункт 7.4 Договору).

Згідно з пп. 8 п. 7.1. Договору, Оператор ГРМ зобов'язується, зокрема, здійснювати перерахунок об'ємів (обсягів) розподіленого природного газу по об'єкту Споживача відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем.

Відповідно до пункту 8.1 Договору, Сторони несуть відповідальність згідно з Договором і чинним законодавством України.

Порядок експлуатації комерційного вузла обліку визначений Главою 6 Розділу X Кодексу ГРС.

Власник комерційного вузла обліку газу (далі - «ВОГ») забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема і засобу вимірювальної техніки - «ЗВТ»), а також проведення періодичної повірки ЗВТ (крім населення) в порядку, визначеному главою 7 цього розділу, та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ).

Згідно з пп. 6, п. 6 Глави 6 Розділу Х Кодексу ГРС, у разі виявлення позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ чи його складових, пошкодження ЗВТ або пошкодження пломб чи захисних елементів власник (користувач), на території або у приміщенні якого встановлений комерційний ВОГ чи його складові, має терміново поінформувати про це Оператора ГРМ та за потреби вжити заходів для недопущення аварійної ситуації з урахуванням техніки безпеки. В цьому ж пункті зазначено, що позаштатний режим роботи комерційного ВОГ, зокрема включає: відсутність зміни показань лічильника газу (обчислювача або коректора об'єму газу), загальмованість або рух з ривками зчитувального механізму при фактичній витраті (споживанні) природного газу; індикація або наявність повідомлень про порушення в роботі ЗВТ, в тому числі про необхідність зміни елементів живлення; інші ознаки порушень вимог щодо експлуатації ЗВТ, які можуть вплинути на результати вимірювання.

За змістом глави 5 розділу ХІ Кодексу ГРС у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу, в двох примірниках, один з яких залишається у споживача (несанкціонованого споживача), який має право внести до акта про порушення свої зауваження та заперечення.

У разі незгоди споживача (несанкціонованого споживача) із зафіксованим в акті про порушення порушенням, яке стосується пошкодження пломб (крім факту їх відсутності або спрацювання магнітного індикатора), пошкодження ЗВТ/лічильника газу (крім явних ознак навмисного в них втручання), він може вимагати проведення їх експертизи чи позачергової або експертної повірки у порядку, визначеному цим Кодексом. У такому разі в акті про порушення робиться відповідний запис, при цьому представник Оператора ГРМ здійснює заходи щодо пакування пошкодженої пломби та/або лічильника газу (ЗВТ) та складає відповідний акт про направлення їх на експертизу чи позачергову або експертну повірку. До отримання їх результатів нарахування, передбачені цим Кодексом, не застосовуються.

Акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення. За результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення. При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу і його вартості.

За наслідками проведення обстеження вузла обліку працівниками 21.05.2019 АТ «Закарпатгаз» на об'єкті відповідача за адресою: м. Ужгород, вул. Тімірязєва, 19 було виявлено порушення на ринку природного газу, а саме - непрацездатність комерційного ВОГ, його складових, робота комерційного ВОГ, його складових, в позаштатному режимі, внаслідок чого витрати природного газу комерційним ВОГ не обліковуються, а саме: відсутність індикації даних на табло коректора.

Таке порушення передбачене пунктом 3 глави 2 Розділу ХІ Кодексу ГРС. Так, до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об'єму природного газу, зокрема, належать: пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно; фіксація коректором чи обчислювачем об'єму газу даних щодо збоїв в роботі комерційного ВОГ або його складових, внаслідок чого об'єм розподіленого (спожитого) природного газу за попередній період визначений некоректно.

Виявлене у споживача порушення за участю представника споживача - Головного механіка ОП «Ужгородський коньячний завод» Шаранича В.М. зафіксовано актом про порушення від 21.05.2017 року № 47, який підписаний останнім без жодних зауважень та заперечень, тобто з дотриманням положень глави 5 Розділу ХІ Кодексу ГРС.

Судом встановлено, що Шаранич В.М. діє на підставі наказу ОП «Ужгородський коньячний завод» № 04/1-ОП від 11.01.2016 року та є відповідальним за справний стан і безпечну експлуатацію газового господарства. Це вбачається, зокрема з Декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства за питань хорони праці, копія якої надана відповідачем та яка є загальнодоступною за посиланням:

http://uz.dsp.gov.ua/images/pdf/Declar_vidpov/2018/1899.pdf.

Вказана обставина додатково підтверджується тим, що позивачем підписані та повністю сплачені акти наданих послуг з розподілу природного газу, зокрема за січень-червень 2019 року, в тому числі за місяць в якому складено акт про порушення (травень 2019 року), які підписані головним механіком ОП «Ужгородський коньячний завод» Шараничем В.М.

Більше того, підписання актів про надання послуг від 31.05.2019 № ЗКЯ89019127 та від 30.06.2020 № ЗКЯ89021957 раніше були предметом розгляду судової справи № 907/472/19 між тими ж сторонами за позовом АТ «Закарпатгаз» до ОП «Ужгородський коньячний завод» про стягнення заборгованості згідно Договору розподілу природного газу від 22.02.2016 року у розмірі 3791,38 грн. Рішення від 11.02.2020 по справі № 907/472/19 набуло законної сили 13.03.2020.

Відповідно до ч. 4 ст. 75 ГПК України, обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Таким чином, наведеним спростовуються доводи позивача про відсутність повноважень в особи, яка підписувала акт про порушення.

Про розгляд вказаного акту про порушення споживача було повідомлено листом від 03.07.2019 № 105111, який з огляду на наявні у справі докази було ним отримано. Відтак, споживач був належним чином повідомлений про дату і час засідання комісії по розгляду акту про порушення, як це передбачено главою 5 розділу ХІ Кодексу ГРС.

Акт про порушення № 47 від 21.05.2019 розглянутий на засіданні комісії з розгляду актів про порушення 09.07.2019 і за його наслідками прийнято рішення про задоволення зазначеного акта, здійснено розрахунок необлікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного газу та його вартості, що оформлено актом-розрахунком від 09.07.2019.

Щодо тверджень позивача про застосування адміністративно-господарських санкцій.

Відповідно до ст. 235 Господарського кодексу України за порушення господарських зобов'язань до суб'єктів господарювання та інших учасників господарських відносин можуть застосовуватися оперативно-господарські санкції - заходи оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або попередження повторення порушень зобов'язання, що використовуються самими сторонами зобов'язання в односторонньому порядку. До суб'єкта, який порушив господарське зобов'язання, можуть бути застосовані лише ті оперативно-господарські санкції, застосування яких передбачено договором. Оперативно-господарські санкції застосовуються незалежно від вини суб'єкта, який порушив господарське зобов'язання.

За змістом ч. 1 ст. 236 ГК України видами оперативно-господарських санкцій, які сторони можуть передбачати у господарських договорах, є:

1) одностороння відмова від виконання свого зобов'язання управненою стороною, із звільненням її від відповідальності за це - у разі порушення зобов'язання другою стороною; відмова від оплати за зобов'язанням, яке виконано неналежним чином або достроково виконано боржником без згоди другої сторони; відстрочення відвантаження продукції чи виконання робіт внаслідок прострочення виставлення акредитива платником, припинення видачі банківських позичок тощо;

2) відмова управненої сторони зобов'язання від прийняття подальшого виконання зобов'язання, порушеного другою стороною, або повернення в односторонньому порядку виконаного кредитором за зобов'язанням (списання з рахунку боржника в безакцептному порядку коштів, сплачених за неякісну продукцію, тощо);

3) встановлення в односторонньому порядку на майбутнє додаткових гарантій належного виконання зобов'язань стороною, яка порушила зобов'язання: зміна порядку оплати продукції (робіт, послуг), переведення платника на попередню оплату продукції (робіт, послуг) або на оплату після перевірки їх якості тощо;

4) відмова від встановлення на майбутнє господарських відносин із стороною, яка порушує зобов'язання.

Відповідно до ч. 1 ст. 237 ГК України: підставою для застосування оперативно-господарських санкцій є факт порушення господарського зобов'язання другою стороною. Оперативно-господарські санкції застосовуються стороною, яка потерпіла від правопорушення, у позасудовому порядку та без попереднього пред'явлення претензії порушнику зобов'язання.

Отже, оперативно-господарські санкції можуть полягати в односторонній відмові від господарського зобов'язання (повністю або частково) або в односторонній зміні його умов. Оперативно-господарські санкції застосовуються відповідною особою - стороною зобов'язання в односторонньому порядку, а їх перелік та порядок вжиття визначаються виключно положеннями договору, укладеного між сторонами. Мета застосування зазначених санкцій - припинення або запобігання повторенню порушень зобов'язання шляхом оперативного впливу на правопорушника. Оперативно-господарські санкції застосовуються виключно за рішенням управненої сторони й спрямовані на корегування подальшої поведінки порушника господарського зобов'язання в майбутньому.

Однак одностороннє визначення однією стороною господарського зобов'язання розміру боргу іншої сторони зазначеному не відповідає.

Аналогічний висновок щодо правової природи нарахування вартості недоврахованого обсягу енергоресурсів зазначений Великою Палатою Верховного Суду в постанові від 14.01.2020 у справі № 910/17955/17 (провадження № 12-137гс19).

Отже, нарахування вартості необлікованого об'єму природного газу, здійснене оператором ГРМ на підставі договору розподілу природного газу, відтак воно не є збитками чи оперативно-господарською санкцією, а платою за розподілений природний газ.

Положеннями статей 13-14 ГПК України унормовано, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до статей 73, 74, 76-80 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність чи відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності (ч.1 ст. 89 ЦПК України).

Розглянувши спір на підставі поданих сторонами доказів, суд дійшов висновку, що рішення комісії з розгляду актів про порушення від 09.07.2019, яким задоволено акт про порушення № 47 від 21.05.2019р. стосовно споживача - ОП «Ужгородський коньячний завод» прийняте з дотриманням Кодексу ГРС, є законним, а тому відсутні підстави для задоволення позовних вимог ОП «Ужгородський коньячний завод».

Розподіл судових витрат.

Судові витрати на підставі статті 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

За таких обставин судові витрати слід віднести на позивача.

Керуючись статтями 129, 236-238, 241 ГПК України, суд,

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні позову відмовити повністю.

2. Судові витрати покласти на позивача.

Рішення набирає законної сили в порядку ст. 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене до Західного апеляційного господарського суду у строк, визначений ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення складено та підписано 23.07.2020

Суддя Л.В. Андрейчук