Справа № 530/899/20
Номер провадження 3/530/172/20
22.07.2020 року м.Зіньків
Суддя Зіньківського районного суду Полтавської області Дем'янченко С.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Зіньківського ВП Гадяцького ВП ГУНП в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
жителя АДРЕСА_1
приватного підприємця ФОП “ ОСОБА_1 ”, індивідуальний
ідентифікаційний номер суду невідомий, до адміністративної
відповідальності раніше не притягався
за ст. 44-3 КУпАП,-
29.06.2020 року о 15 год 29 хв в м. Зіньків по вулиці Прохорова,4, Полтавської області ОСОБА_1 будучи орендарем приміщення магазину “1000 дрібниць” в якому здійснювалась торгівля продавцем без засобів індивідуального захисту ,а саме без захисної маски, чим порушено дотримання правил карантину, що суперечить вимогам п.3.1 Постанови КМУ №500 від 17.06.2020 року.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в скоєнні правопорушення визнав, просив закрити провадження по справі.
Крім визнання вини правопорушником його вина в скоєнні правопорушення ,передбаченого ст.44-3 КУпАП підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення (а.с.1), поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ( а.с.2-4)
Згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.7 КУпАП- ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Виходячи з системного аналізу положень ст. ст. 7, 254 КУпАП розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до чинного законодавства України протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і основним джерелом доказів у справі, оскільки саме він має містити повні та точні відомості про вчинене правопорушення, його кваліфікацію, дані про потерпілих, свідків, якщо вони є.
Адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
У справі «Ізмайлов проти Росії» (п. 38 рішення від 16 жовтня 2008 року), Європейський Суд вказав, що при призначенні покарання для того, щоб втручання вважалося пропорційним, воно має відповідати тяжкості правопорушення і не становити особистий надмірний тягар для особи.
Обираючи вид стягнення, суддя визнає обставиною, що пом'якшує відповідальність визнання вини, щире розкаяння винного, скоєння правопорушення вперше.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 суддя не вбачає.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення правопорушника ОСОБА_1 проаналізувавши матеріали та документи, що маються в справі, враховуючи суть, характер правопорушення та його наслідки, особу ОСОБА_1 , те що він визнає вину, щиро кається, надалі зобов'язується не допускати таких порушень, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, особу винного, враховуючи відсутність доказів на підтвердження того, що дане порушення потягло за собою негативні наслідки, та зважаючи на малозначність вчиненого адміністративного правопорушення, суд приходить висновку, що є можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 44-3 КУпАП, в порядку ст. 22 КУпАП і необхідно обмежитись усним зауваженням.
Згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Відповідно до ст. 4 ЗУ "Про судовий збір", розмір судового збору у справах про адміністративні правопорушення встановлено в сумі 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст. 22, ст.44-3, 280, 283, 284, 289, 294 КУпАП, суддя, -
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 44-3 КУпАП в порядку ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження по адміністративній справі № 530/899/20 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП - з а к р и т и.
Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , індивідуальний ідентифікаційний номер суду невідомий - 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. судового збору.
Стягнення судового збору проводити на рахунок
Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106
Код отримувача ( код за ЄДРПОУ): 37993783
Банк отримувача: Казначейство України ( ЕАП)
Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001
Код класифікації доходів бюджету : 22030106
Апеляційну скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Полтавського апеляційного суду через Зіньківський районний суд.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя -