Ухвала від 22.07.2020 по справі 560/3869/20

Справа № 560/3869/20

УХВАЛА

22 липня 2020 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Петричкович А.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом від 16.07.2020, в якому просить: 1) визнати неправомірними дії Головного Управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області від 27 лютого 2020 року щодо відмови ОСОБА_1 в призначенні пенсії як державному службовцю; 2) зобов'язати відповідача переглянути матеріали та призначити ОСОБА_1 пенсію як державному службовцю з дня виникнення такого права.

Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно з п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України, зокрема, в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Позивач в адміністративному позові просить визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо відмови в призначенні пенсії як державному службовцю, однак не обгрунтовує такої обставини (вимоги), зокрема не вказує які саме дії щодо відмови неправомірні, тоді як листом Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області №2200-0301-8/6844 від 27.02.2020 стверджено, що Рішенням від 29.01.2020 відмовлено у переведенні на пенсію по інвалідності. Тобто, дії щодо відмови у призначенні (переведенні) пенсії позивачу виражені Рішенням від 29.01.2020, яке позивач не оскаржує.

Згідно з ч. 1 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.

При цьому, відповідно до ч. 2, 4, 5 ст. 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Позивачем наведені вимоги КАС України не виконані, оскільки долучені до позовної заяви копії документів не засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (не зазначено дати засвідчення, назви особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища).

Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Так як позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 160-161 КАС України, суд приходить до висновку про необхідність залишення позову без руху і надання позивачу строку для усунення виявлених недоліків, а саме надання до суду: 1) належним чином засвідчених копій документів (в порядку, встановленому чинним законодавством), доданих до позовної заяви (в примірниках, відповідно до кількості учасників справи); 2) позовної заяви (та копій для учасників справи) в якій зазначено зміст позовних вимог у відповідності з вимогами КАС України та їх обгрунтування, зокрема вимоги про визнання неправомірними дій Головного Управління Пенсійного фонду України у Хмельницькій області щодо відмови в призначенні пенсії як державному службовцю, з врахуванням листа №2200-0301-8/6844 від 27.02.2020, яким стверджено, що Рішенням від 29.01.2020 відмовлено у переведенні на пенсію по інвалідності.

Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки усуваються шляхом виконання вимог, зазначених у 9-му абзаці описової частини ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Головуючий суддяА.І. Петричкович

Попередній документ
90517350
Наступний документ
90517352
Інформація про рішення:
№ рішення: 90517351
№ справи: 560/3869/20
Дата рішення: 22.07.2020
Дата публікації: 23.07.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Хмельницький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; соціального захисту (крім соціального страхування), з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відмовлено у відкритті провадження (15.06.2021)
Дата надходження: 15.04.2021
Предмет позову: про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії