Справа № 169/381/20
Провадження № 3/169/537/20
13 липня 2020 року смт Турійськ
Суддя Турійського районного суду Волинської області Хвіц Г.Й.,
за участю: секретаря Мисюка П.З.
прокурора Ющика В.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Волинській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя: АДРЕСА_1 , одруженого, працюючого сторожем фермерського господарства “Перлина Турії”, депутата Клюської сільської ради Турійського району Волинської області,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи депутатом Клюської сільської ради Турійського району Волинської області та відповідно до підпункту «б» пункту першого частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) - суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, чим порушив вимоги частини першої статті 45 Закону та вчинив правопорушення, передбачене частиною першою статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні зазначеного правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому і пояснив, що йому було відомо про обов'язок подати декларацію за 2018 рік до 01 квітня 2019 року, однак, не зміг цього зробити вчасно, так як необхідно було знайти комп'ютер та особу, яка б технічно допомогла подати декларацію. Крім цього зазначив, що в цьому році він вже подав декларацію.
Прокурор у судовому засіданні зазначив, що протокол відносно ОСОБА_1 складено відповідно до вимог закону і в даному випадку наявні передбачені законом підстави для притягнення останнього до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 КУпАП. Просив визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні вказаного правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Заслухавши учасників судового провадження, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суддя дійшов такого висновку.
Згідно зі статтею 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Встановлено, що ОСОБА_1 є депутатом Клюської сільської ради Турійського району Волинської області сьомого скликання та в контексті положень підпункту «б» пункту першого частини першої статті 3 Закону відноситься до суб'єктів відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
Відповідно до вимог частини першої статті 45 Закону особи, зазначені у пункті першому, підпунктах «а» і «в» пункту другого частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Частиною першою статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій виявлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2018 рік 26 грудня 2019 року, тобто з порушенням вимог частини першої статті 45 Закону.
Аналіз наведених вище обставин справи та положень закону дає підстави для висновку, що ОСОБА_1 не виконав своєчасно у визначений законом строк та спосіб обов'язок щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік без поважних причин, що, в свою чергу, свідчить про недотримання вимог антикорупційного законодавства та наявність складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172 - 6 КУпАП.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, в цьому випадку є щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене адміністративне правопорушення, немає.
Однак, з огляду на вказане та враховуючи фактичні обставини справи, характер вчиненого правопорушення та особу порушника, який працює, отримує доходи у вигляді заробітної плати, що є незначними, вперше притягається до адміністративної відповідальності, позитивно характеризується як за місцем проживання, так і за місцем роботи, обставини, що пом'якшують відповідальність, та відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, будь-якої шкоди в результаті вчинення правопорушення не заподіяно, тяжких наслідків не настало, то суддя дійшов висновку про можливість звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності на підставі положень статті 22 КУпАП у зв'язку із малозначністю правопорушення, обмежившись відносно нього усним зауваженням.
Керуючись статтями 22, 33, 221, 283, 284 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі статті 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172 - 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оголосивши йому усне зауваження, а провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Турійський районний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя