Рішення від 17.07.2020 по справі 460/2987/20

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 липня 2020 року м. Рівне №460/2987/20

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді С.А. Борискін за участю секретаря судового засідання М.В. Лютко та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не прибув,

відповідача: представник Охман Н.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "Блок-Маркет"

доДержавної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека)

про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Блок-Маркет" (далі - ТзОВ "Блок-Маркет", позивач) звернулося до суду з позовом до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) (далі - відповідач), в якому просило:

- визнати протиправною та скасувати постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №194094 від 07.04.2020 в сумі 1700,00 грн.

Мотивуючи вимоги позову зазначало, що спірним рішенням відповідача до ТзОВ "Блок Маркет" застосовано фінансові санкції у розмірі 1700,00 грн. на підставі абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Підставою для його прийняття було встановлення під час перевірки порушення позивачем вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме: перевезення вантажів без оформлення документів, передбачених ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт". На переконання сторони позивача, зазначене рішення суб'єкта владних повноважень є протиправним і підлягає скасуванню, оскільки сформована з порушенням вимог чинного законодавства. Позивачем наголошено на тому, що згідно з актом №203685 перевірка вимог законодавства посадовими особами відповідача проводилася 28.02.2020. Проте, водій ТОВ "Блок-Маркет" не здійснював будь-яких вантажних перевезень 28.02.2020, що підтверджується відповідною товарно-транспортною накладною від 02.03.2020 №12. Більше того, в акті перевірки від 28.02.2020 зазначено дату направлення на перевірку - 02.03.2020. Крім того, вказував, що наявність товарно-транспортної накладної у водія є обов'язковою умовою перевезення вантажу автомобільним перевізником, що виконує перевезення вантажу на договірних умовах, а водій відповідно до ч.2 ст.48, ч.2 ст.49 Закону України "Про автомобільний транспорт" зобов'язаний мати при собі та передавати для перевірки уповноваженим на те посадовим особам цей документ. Водії ТзОВ "Блок-Маркет" при здійсненні вантажних перевезень ведуть індивідуальні контрольні книжки водія із зазначенням робочого часу та часу відпочинку водіїв колісних транспортних засобів та порядок його обліку. Враховуючи, що чинним законодавством прямо не вимагається обов'язкова наявність для водіїв транспортних засобів щоденних листків праці та відпочинку, як документів, на підставі яких здійснюється автомобільні пасажирські/вантажні перевезення, відсутність таких документів під час проведення рейдової перевірки не може сама по собі означати порушення режиму праці та відпочинку водієм. За наведеного, позивач просив повністю задовольнити позовні вимоги.

Ухвалою суду від 18.05.2020 відкрито спрощене позовне провадження у справі. Розгляд справи по суті призначено у відкритому судовому засіданні на 02.07.2020 о 14:30 год.

Ухвалою суду від 02.07.2020 розгляд справи відкладено до 17.07.2020 до 14:30 год.

Позиція відповідача щодо позовних вимог наведена у відзиві на позовну заяву, відповідно до змісту якого він заперечував проти їхнього задоволення. На обґрунтування своєї позиції зазначав, що позивач є суб'єктом господарювання, видами діяльності якого згідно з КВЕД, в тому числі є: "49.41 Вантажний автомобільний транспорт". 02.03.2020 посадовими особами Укртрансбезпеки, відповідно до направлення на перевірку від 02.03.2020 проводилася рейдова перевірка транспортних засобів перевізників, що здійснюють внутрішні та міжнародні перевезення вантажів, зокрема, і позивача. Підставою для висновків відповідача про порушення ТзОВ "Блок-Маркет" ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт" стали твердження інспекторів про відсутність щоденних реєстраційних листів режимів праці та відпочинку водія, які зафіксовані в акті перевірки від 02.03.2020 №203685. Наголошував, що з аналізу ст.48 вказаного Закону слідує, що законодавством не визначено вичерпного переліку документів для здійснення внутрішніх перевезень вантажів. Разом з тим, зазначено про необхідність наявності інших документів, передбачених законодавством. З огляду на що, за результатами розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт, було прийняту оскаржувану постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №194094. Поряд з цим, відповідач повідомляв, що під час оформлення акта перевірки інспектором було допущено описку в частині дати проведення перевірки та складання такого акта. З огляду на викладене, просив повністю відмовити у задоволенні позовних вимог (а.с.40-45).

У судове засідання, призначене на 17.07.2020, представник позивача не прибув. Про дату, місце і час судового розгляду повідомлявся належним чином. До початку судового засідання подав клопотання про розгляд справи за його відсутності.

У судовому засіданні, призначеному на 17.07.2020, представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечувала з підстав, наведених у відзиві на позовну заяву. Просила повністю відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши пояснення представника відповідача, повно та всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити повністю, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ТзОВ "Блок-Маркет" зареєстроване як юридична особа, видами діяльності якого згідно з КВЕД, в тому числі є: "49.41 Вантажний автомобільний транспорт", що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (а.с.8-10).

02.03.2020 посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області, на підставі направлення на рейдову перевірку від 02.03.2020 №010739 та згідно з щотижневим графіком проведення рейдових перевірок (а.с.46, 47), на автодорозі М-06, Київ-Чоп, проведено перевірку відносно додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажу автомобільним транспортним засобом позивача марки DAF, реєстраційний номер НОМЕР_1 , з напівпричепом PANAV, реєстраційний номер НОМЕР_2 .

Водієм зазначеного транспортного засобу було надано інспекторам Укртрансбезпеки товарно-транспортну накладу від 02.03.2020 №12 про перевезення ним вантажу: "відсіву 2-5", масою 22,6 тонн, в якій автомобільним перевізником, замовником (платником) та вантажоодержувачем вантажу зазначено ТзОВ "Блок-Маркет", вантажовідправником - ФОП ОСОБА_1 , водієм - ОСОБА_2 (а.с.7, 52).

За наслідками рейдової перевірки, посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області складено акт №203685 від 28.02.2020, яким виявлено порушення: надання послуг внутрішніх вантажних перевезень згідно товарно-транспортної накладної №12 від 02.03.2020 без оформлення документів, передбачених ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: без щоденних реєстраційних листів (роздруківок) обліку режиму роботи та відпочинку водія, відповідальність за яке передбачена абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" (а.с.5, 51).

З актом перевірки водій транспортного засобу був ознайомлений та підписаний ним без зауважень.

При цьому, з відзиву на позовну заяву та пояснень представника відповідача, наданих у судовому засіданні, судом встановлено, що під час оформлення зазначеного вище акта перевірки інспекторами праці було допущено описку в частині дати проведення перевірки та складання такого акта, а саме: замість 02.03.2020 помилково вказано 28.02.2020.

Листом від 27.03.2020 відповідачем сформовано та надіслано на адресу позивача повідомлення про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт від 26.03.2020 за №28107/34/24- 20, яке було вручено адресату 06.04.2020 (а.с.48-49, 53).

07.04.2020 в.о. начальника Управління Укртрансбезпеки у Рівненській області виніс постанову про застосування адміністративного-господарського штрафу №194094, якою на підставі абз.3 ч. 1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за надання послуг внутрішніх вантажних перевезень без оформлення документів, передбачених ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт", із ТзОВ "Блок-Маркет" стягнуто адміністративно-господарський штраф у розмірі 1700,00 грн. (а.с.6, 50).

Як зазначено самим позивачем, дана постанова була направлена на його адресу рекомендованим листом та вручена ТзОВ "Блок-Маркет" 13.04.2020. Вказана обставина не є спірною у справі.

Не погоджуючись з постановою про застосування адміністративно-господарського штрафу та вважаючи її протиправною, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам та вирішуючи спір по суті, суд зазначає наступне.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначені в Законі України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 № 2344-III (далі - Закон №2344), який регулює відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень.

За змістом абз.4 ст.6 Закону №2344 реалізація державної політики у сфері автомобільного транспорту здійснюється через центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Приписами пункту 1 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 (далі - Положення), окреслено, що Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури, який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).

Основними завданнями Укртрансбезпеки, зокрема, є реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування далі - автомобільний транспорт, міському електричному, залізничному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (п.4 Положення).

У пункті 8 Положення зазначено, що Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб1єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, виконанням умов перевезень, визначених дозволом на перевезення на міжобласних автобусних маршрутах, вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами визначає Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 (далі - Порядок № 1567).

Перевірка додержання суб'єктом господарювання вимог, визначених пунктом 15 Порядку №1567, здійснюється на підставі щотижневого графіка.

Графік проведення рейдових перевірок складається та затверджується керівником Укртрансбезпеки або її територіального органу з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, перевірки дотримання умов перевезень, визначених дозволом (договором) на перевезення, та інших обставин (п.12-13 Порядку № 1567).

Відповідно до абз.1 п.15 Порядку № 1567 під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону.

В свою чергу, ст.48 Закону № 2344 визначено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для здійснення внутрішніх перевезень вантажів є:

для автомобільного перевізника - документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством;

для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2009 №207 затверджений Перелік документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні (далі - Перелік).

У відповідності до приписів п.1 Переліку для водія юридичної особи або фізичної особи-підприємця, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах такими документами є: фотокопія ліцензії, засвідчена автомобільним перевізником, або ліцензійна картка; товарно-транспортна накладна; посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії; реєстраційний документ на транспортний засіб або інший засвідчений в установленому порядку документ, що підтверджує право керування, користування чи розпорядження транспортним засобом; талон про проходження державного технічного огляду; поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Для водія юридичної особи або фізичної особи-підприємця, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб: накладна або інший документ, який підтверджує право власності на вантаж; посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії; реєстраційний документ на транспортний засіб або інший засвідчений в установленому порядку документ, що підтверджує право керування, користування чи розпорядження транспортним засобом; талон про проходження державного технічного огляду; поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (п. 2 Переліку).

Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.06.2010 №340, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.09.2010 за №811/18106, затверджено Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів (далі - Положення №340).

Пунктами 1.1, 1.2 Положення №340 передбачено, що це Положення розроблено відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці 1979 року №153 про тривалість робочого часу та періоди відпочинку на дорожньому транспорті, Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР), Кодексу законів про працю України та Законів України "Про автомобільний транспорт", "Про дорожній рух". Це Положення встановлює особливості регулювання робочого часу та часу відпочинку водіїв колісних транспортних засобів (далі - водії) та порядок його обліку.

Відповідно до п.1.3 Положення №340 його вимоги поширюються на автомобільних перевізників та водіїв, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів чи/та вантажів колісними транспортними засобами (далі - ТЗ).

Згідно з п.6.1 Положення №340 автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.

Пунктом 6.3 Положення №340 визначено, що водій, що керує ТЗ, який не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку водія.

Відповідно до п.20 Порядку №1567 виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.

У разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою згідно з додатком 3 (п.21 Порядку № 1567).

Пунктом 25 Порядку № 1567 встановлено, що справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням (п.26 Порядку № 1567).

За правилами п.27 Порядку №1567 у разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі.

За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування адміністративно-господарських штрафів, яка оформляється згідно з додатком 5.

Приписами абз.3 ч.1 ст.60 Закону №2344 передбачено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається з акта проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №203685 від 02.03.2020, перевіркою виявлено, що водій ТзОВ "Блок-Маркет" ОСОБА_2 здійснював перевезення вантажу без оформлення документів, перелік яких визначений ст.48 Закону №2344.

За своєю правовою природою адміністративно-господарські штрафи за порушення законодавства про автомобільний транспорт, передбачені ст.60 Закону №2344, є видом адміністративно-господарських санкцій, що застосовуються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування до суб'єктів господарювання за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності (ст.216, 217, 238, 239 Господарського кодексу України).

Відповідно до вимог ст.241 Господарського кодексу України адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

Відповідно до ст.55 Господарського кодексу України суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Згідно з ч.1 ст.218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.

Суд зазначає, що об'єктивною стороною складу господарського правопорушення, передбаченого абз.3 ч.1 ст.60 Закону №2344, є надання суб'єктом господарювання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону. Суб'єктами відповідальності за вимогами ст.60 Закону №2344 є автомобільні перевізники - суб'єкти господарювання.

За визначенням, наведеним у ст.1 Закону №2344 автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами.

Частиною 1 статті 33 Закону №2344 визначено, що автомобільним перевізником, що здійснює перевезення вантажів на договірних умовах, є суб'єкт господарювання, який відповідно до законодавства надає послугу згідно з договором про перевезення вантажу транспортним засобом, що використовується на законних підставах.

Відповідно до ст.50 Закону №2344 договір про перевезення вантажу автомобільним транспортом укладається відповідно до цивільного законодавства між замовником та виконавцем у письмовій формі (договір, накладна, квитанція тощо). Істотними умовами договору є: найменування та місцезнаходження сторін; найменування та кількість вантажу, його пакування; умови та термін перевезення; місце та час навантаження і розвантаження; вартість перевезення; інші умови, узгоджені сторонами.

Між тим, судом установлено, що ТзОВ "Блок-Маркет" 02.03.2020, коли належний йому автомобільний транспортний засіб (вантажний автомобіль з напівпричепом) був зупинений та перевірений у ході рейдової перевірки посадовими особами відповідача, перевозив ним вантаж (відсів 2-5) за власний рахунок для власних потреб.

Наявна у позивача товарно-транспортна накладна від 02.03.2020, яка супроводжувала вантаж, свідчить про перевезення вантажу - відсіву для власних потреб, але не є доказом надання позивачем послуг з перевезення вантажу іншим особам.

Попри те, що позивач зареєстрований як юридична особа та займається господарською діяльністю у сфері вантажного автомобільного транспорту, відповідачем не доведено, що 02.03.2020 він надавав послуги з перевезення вантажів як суб'єкт господарювання.

З огляду на встановлені обставини, суд вважає, що перевезення позивачем власними транспортними засобами для власних потреб вантажу 02.03.2020 не пов'язане зі здійсненням ним господарської діяльності.

При цьому перевезенні позивач не виступав автомобільним перевізником у розумінні ч.1 ст.33 Закону України "Про автомобільний транспорт" та не надавав послугу по перевезенню вантажу, а тому вимоги Порядку №1567, Порядку №340 на це перевезення не поширювалися.

Отже, акт перевірки від 02.03.2020 про вчинення позивачем порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз.3 ч.1 ст.60 Закону №2344, складений щодо позивача безпідставно.

Оскільки, як установлено судом, позивач на час проведення рейдової перевірки 02.03.2020 не здійснював господарську діяльність як автомобільний перевізник, а також не мав обов'язку мати та пред'являти документи, передбачені ст.48 Закону України "Про автомобільний транспорт" для автомобільного перевізника, то застосування до нього адміністративно-господарського штрафу на підставі абз.3 ч.1 ст.60 цього Закону, як до суб'єкта господарювання, за відсутність щоденних реєстраційних листів обліку режиму роботи та відпочинку водія, є неправомірним, що є самостійною підставою для задоволення позову.

Інші докази та аргументи сторін жодним чином не спростовують зазначеного висновку суду.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до приписів ч.2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На переконання суду, відповідач, як суб'єкт владних повноважень, на момент розгляду справи, не надав суду доказів в обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірність та обґрунтованість своїх дій та рішення. Натомість, факт наявності у позивача порушеного права знайшов своє підтвердження в ході судового розгляду.

За таких обставин, суд дійшов висновку про необхідність задоволення позовних вимог у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оригінал квитанції про сплату судового збору знаходиться в матеріалах справи (а.с.22).

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Блок-Маркет" (вул.Котляревського, 68, м. Костопіль, Рівненська область, 35000, код ЄДРПОУ 40337433) до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) (пр-т. Перемоги, 14, м. Київ, 03135, код ЄДРПОУ 39816845) про визнання протиправною та скасування постанови - задовольнити повністю.

Визнати протиправною та скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки у Рівненській області про застосування адміністративно-господарського штрафу №194094 від 07.04.2020 в сумі 1700,00 грн.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Блок-Маркет" за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) судовий збір у сумі 2102,00 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складений 21 липня 2020 року.

Суддя С.А. Борискін