Рішення від 20.07.2020 по справі 420/1083/20

Справа № 420/1083/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Бойко О.Я.

розглянувши у письмовому провадженні за правилами загального позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної фіскальної служби України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання встановити розмір надбавки за вислугу років та провести відповідні нарахування і виплати, провести нарахування та виплати матеріальної грошової допомоги на оздоровлення з урахуванням надбавки за вислугу років,- вирішив адміністративний позов задовольнити.

І. Суть спору

10.02.2020 р. позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача, Державної фіскальної служби України, в якому просив:

(1) Визнати бездіяльність Державної фіскальної служби України (ЄДРПОУ 39292197), що виявилася у нездійснені розрахунку вислуги років при прийомі на службу в органи податкової міліції, не нарахувані та невиплаті надбавки за вислугу років відповідно до вимог Наказу Міністерства фінансів України від 17.07.2018 №616 під час проходження служби в ДФС: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Орджонікідзевським РВ Маріупольського МВ УМВС України в Донецькій області, 29 липня 1999 р.) протиправною.

(2) Зобов'язати Державну фіскальну службу України (ЄДРПОУ 39292197) встановити розмір надбавки за вислугу років станом на 19.07.2018 р., провести відповідні нарахування та виплати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Орджонікідзевським РВ Маріупольського МВ УМВС України в Донецькій області, 29 липня 1999 р.) , за період проходження служби в ДФС з 19.07.2018 р.

(3) Зобов'язати Державну фіскальну службу України (ЄДРПОУ 39292197) нарахувати та виплати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Орджонікідзевським РВ Маріупольського МВ УМВС України в Донецькій області, 29 липня 1999 р.) надбавку за особливості проходження служби, починаючи з дня її встановлення, з урахуванням надбавки за вислугу років, а також провести нарахування та виплату матеріальної грошової допомоги на оздоровлення з урахуванням надбавки за вислугу років, за період проходження служби в ДФС з 19.07.2018 р.

ІІ. Аргументи сторін

(а) Позиція Позивача

Відповідно до наказу ГУ ДФС в Одеській області від 19.07.2018 р. №453-о, позивач призначений на посаду старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу організації викриття економічних злочинів оперативного управління ГУ ДФС в Одеській області.

У зв'язку зі зміною організаційної структури та штатного розпису ДФС України, наказом від 29.08.2018 р. №1448-о позивач призначений на посаду старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу оперативного забезпечення територіальних органів ДФС південних регіонів України Головного управління внутрішньої безпеки ДФС України.

Позивач зазначив, що в 2018 р. при прийомі його на службу в органи податкової міліції в порушення нормативно правових актів, ДФС України не здійснила розрахунок вислуги років та з дати прийняття на службу та призначення на посаду не виплачує обов'язкову щомісячну складову частину грошового забезпечення (заробітної плати) - надбавку за вислугу років. Крім цього, здійснює нарахування та виплату надбавки за особливості проходження служби та матеріальну допомогу на оздоровлення без врахування надбавки за вислугу років по теперішній час, що підтверджується копіями розрахункових листів ДФС.

22.07.2019 р. відповідач прийняв наказ №1284-о «Про обчислення вислуги років» станом на 19.07.2018 р. та встановив позивачу вислугу років в органах податкової міліції та п.2 зазначеного наказу зобов'язав Департамент фінансування, бухгалтерського обліку та звітності ДФС України встановити розмір надбавки за вислугу років, провести відповідні нарахування та виплати.

Проект вказаного Наказу, який підготував Департамент кадрової політики та роботи з персоналом ДФС було погоджено Департаментом фінансування, бухгалтерського обліку та звітності - головним бухгалтером ДФС та Регуляторно- правовим департаментом ДФС.

Однак, Департамент фінансування, бухгалтерського обліку та звітності ДФС по теперішній час не виконує та не буде виконувати вказаний наказ в.о. Голови ДФС, посилаючись у своєму листі від 13.11.2019р.№2066/ЗПІ/99-99-Ср- 04-01-14. на суперечність у законодавстві та відсутність у Державній фіскальній службі України протоколу засідання комісії, уповноваженої визначати стаж для нарахування надбавки за вислугу років ДФС.

Не виконання п. 2 вказаного Наказу підтверджується розрахунковими листами за вересень - жовтень 2019 року, та виходить із відсутності у них відомостей про нарахування та виплату позивачу надбавки за вислугу років навіть після видання наказу від 22.07.2019 № 1284-0 "Про обчислення вислуги років".

Позивач зазначив, що на даний час ДФС знаходиться в стані припинення та її службові особи намагаються у будь-який спосіб до ліквідації підприємства уникнути нарахування та виплати йому грошове забезпечення (надбавки за вислугу років та інших надбавок та виплат, розмір яких визначається із врахуванням надбавки за вислугу років), яке, на його думку, не була виплачена з дня призначення його на посаду з вини посадових осіб органів ДФС України.

Таким чином, позивач вважає, що не здійснивши розрахунок вислуги років при прийомі на службу в органи податкової міліції та не здійснивши нарахування та виплату надбавки за вислужу років з дати прийому на службу та призначення на посаду по даний час, відповідач вчинив протиправні дії.

(б) Відповідач не скористався своїм правом на подачу відзиву та в судові засідання не з'являвся, про день час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та завчасно.

ІІІ. Процедура та рух справи

25.02.2020 р. ухвалою Одеський окружний адміністративний суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами загального позовного провадження.

27.05.2020 р. ухвалою суду закрито підготовче провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 17.06.2020 р.

17.06.2020 р. ухвалою суду занесеною до протоколу судового засідання, продовжено розгляд справи в порядку письмового провадження по справі у відповідності до ч. 9 ст.205 КАС України.

ІV. Обставини справи встановлені судом та докази на їх підтвердження

Відповідно до наказу ГУ ДФС в Одеській області від 19.07.2018 р. №453-о, позивач призначений на посаду старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу організації викриття економічних злочинів оперативного управління ГУ ДФС в Одеській області.

У зв'язку зі зміною організаційної структури та штатного розпису ДФС України, наказом від 29.08.2018 р. №1448-о позивач призначений на посаду старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу оперативного забезпечення територіальних органів ДФС південних регіонів України Головного управління внутрішньої безпеки ДФС України.

Позивач зазначив, що в 2018 р. при прийомі його на службу в органи податкової міліції в порушення нормативно правових актів, ДФС України не здійснила розрахунок вислуги років та з дати прийняття на службу та призначення на посаду не виплачує обов'язкову щомісячну складову частину грошового забезпечення (заробітної плати) - надбавку за вислугу років. Крім цього, здійснює нарахування та виплату надбавки за особливості проходження служби та матеріальну допомогу на оздоровлення без врахування надбавки за вислугу років по теперішній час, що підтверджується копіями розрахункових листів ДФС.

22.07.2019 р. відповідач прийняв наказ №1284-о «Про обчислення вислуги років» станом на 19.07.2018 р. та встановив позивачу вислугу років в органах податкової міліції та п.2 зазначеного наказу зобов'язав Департамент фінансування, бухгалтерського обліку та звітності ДФС України встановити розмір надбавки за вислугу років, провести відповідні нарахування та виплати.

Проект вказаного Наказу, який підготував Департамент кадрової політики та роботи з персоналом ДФС було погоджено Департаментом фінансування, бухгалтерського обліку та звітності - головним бухгалтером ДФС та Регуляторно- правовим департаментом ДФС.

Однак, Департамент фінансування, бухгалтерського обліку та звітності ДФС по теперішній час не виконує та не буде виконувати вказаний наказ в.о. Голови ДФС, посилаючись у своєму листі від 13.11.2019р.№2066/ЗПІ/99-99-Ср- 04-01-14. на суперечність у законодавстві та відсутність у Державній фіскальній службі України протоколу засідання комісії, уповноваженої визначати стаж для нарахування надбавки за вислугу років ДФС.

Не виконання п. 2 вказаного Наказу підтверджується розрахунковими листами за вересень - жовтень 2019 року, та виходить із відсутності у них відомостей про нарахування та виплату позивачу надбавки за вислугу років навіть після видання наказу від 22.07.2019 № 1284-0 "Про обчислення вислуги років".

V. Джерела права та висновки суду

Статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 353.1.статті 353 Податкового кодексу України особи начальницького і рядового складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.

Пунктом 357.1 статті 357 Податкового кодексу України передбачено, що форми та розмір матеріального забезпечення осіб начальницького і рядового складу податкової міліції, включаючи грошове утримання, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Пунктами 2, 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30 серпня 2017 року №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Виплату грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснювати в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Міністерством юстиції, Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі - державні органи).

Механізм нарахування та виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції, а також визначає форму та порядок видачі грошових атестатів визначений Порядком виплати грошового забезпечення особам рядового та начальницького складу податкової міліції, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 17 липня 2018 року №616 (надалі - Порядок №616).

Згідно з пунктом 3 розділу І Порядку №616 грошове забезпечення осіб начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) складається з: 1) посадового окладу; 2) окладу за спеціальним званням; 3) щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавок за вислугу років, за особливості проходження служби, за спортивне звання, за почесне звання, за виконання функцій державного експерта з питань таємниць, за службу в умовах режимних обмежень; доплати за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук; доплати за вчене звання; премій; 4) одноразових додаткових видів грошового забезпечення: матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань; допомоги для оздоровлення.

Пунктами 1, 2 параграфу 1 розділу IV Порядку №616 передбачено, що надбавка за вислугу років особам начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) виплачується у розмірах, визначених додатком 16 до постанови № 704, з дня виникнення права на її отримання. Надбавка за вислугу років виплачується на підставі наказу відповідного органу ДФС, виданого на підставі протоколу засідання комісії, уповноваженої визначати стаж для нарахування надбавки за вислугу років у порядку, встановленому Інструкцією про порядок обчислення стажу служби для виплати винагороди за вислугу років особам начальницького складу податкової міліції державної податкової служби України, затвердженою наказом Державної податкової адміністрації України від 15 травня 2008 року № 313, зареєстрованою у Міністерстві юстиції України 25 червня 2008 року за № 553/15244 (надалі - Інструкція №313).

У відповідності до пункту 4 параграфу 1 розділу IV Порядку №616 якщо особі начальницького складу встановлено надбавку в менших, ніж належало, розмірах з вини посадових осіб органу ДФС, здійснюється перерахунок надбавки за весь період, протягом якого особа начальницького складу податкової міліції мала право на неї.

Згідно з пунктом 4 Інструкції №313 у Державній податковій адміністрації України (далі - ДПА) створюється Центральна комісія з визначення стажу для виплати винагороди за вислугу років особам начальницького складу податкової міліції Державної податкової адміністрації України (далі - Центральна комісії), яка визначає стаж особам начальницького складу податкової міліції ДПА та підрозділів державної податкової служби, безпосередньо підпорядкованих ДПА, а також розглядає питання про періоди служби, які не можуть бути вирішені іншими комісіями. У державних податкових адміністраціях в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, навчальних закладах створюються комісії з визначення стажу для виплати винагороди за вислугу років особам начальницького складу податкової міліції (далі - Комісія) у складі керівництва органу державної податкової служби, підрозділів податкової міліції, їх заступників, представників підрозділів персоналу, роботи з особовим складом податкової міліції та фінансового забезпечення.

Пунктом 5 Інструкції №313 передбачено, що персональний склад Центральної комісії затверджується наказом ДПА, інших Комісій - наказами відповідних органів державної податкової служби.

Пунктом 8 Інструкції №313 передбачено, що рішення Центральної комісії оформлюється висновком та оголошується наказом ДПА, рішення інших Комісій - висновком та наказами відповідних органів державної податкової служби.

Суд зазначає, що відповідно до положень законодавства України Державна фіскальна служба України є правонаступником прав та обов'язків Державної податкової адміністрації України, відповідно, на ДФС розповсюджується обов'язок щодо створення комісії з визначення стажу для виплати винагороди за вислугу років особам начальницького складу податкової міліції.

Таким чином, у відповідності до зазначених норм чинного законодавства суд робить висновок про те, що при прийомі на службу позивачів, комісія ДФС зобов'язана була розрахувати стаж позивача за вислугу років та, відповідно, нараховувати й виплачувати вказану надбавку щомісячно, як того вимагає положення Порядку №616.

Проте, як було встановлено судом та підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, при прийомі на службу в органи податкової міліції Державною фіскальною службою України не було розраховано вислугу років, відповідно, не було встановлено та, в подальшому, не нараховувалось та виплачувалось надбавки за вислугу років.

Обгрунтовуючи не нарахування та не виплату позивачам вказаної надбавки за вислугу років, відповідач у листі від 13.11.2019 р. посилається на невідповідність законодавства, зокрема, відсутність чинних нормативно-правових актів, які б зобов'язували саме ДФС видавати накази про створення комісій з визначення стажу для виплати винагороди за вислугу років особам начальницького складу податкової міліції, а також на відсутність у ДФС складу комісії.

Проте, наведені доводи відповідача не гуртуються на положеннях чинного законодавства, оскільки на законодавчому рівні врегульовано питання щодо створення відповідних комісій з визначення стажу для виплати винагороди за вислугу років особам начальницького складу податкової міліції як у ДФС, так і у її територіальних органах.

Крім того, суд зазначає, що наказом Державної фіскальної служби України від 22.07. 2019 року №1284-о встановлено позивачу вислугу років, проте, перерахунок виплаченого грошового забезпечення вказаним позивачам на підставі цього наказу не здійснений, у зв'язку з відсутністю протоколу засідання відповідної комісії з визначення стажу для виплати винагороди за вислугу років особам начальницького складу податкової міліції, яка, як вже було зазначено, не створена у ДФС.

Так, матеріалами справи підтверджується, що наказом №1448-о від 29.08.2018 р. позивач призначений на посаду старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу оперативного забезпечення територіальних органів ДФС однак, в матеріалах справи відсутні будь-які належні та допустимі докази того, що йому було розраховано стаж за вислугу років станом на день прийому на службу, що свідчить про обґрунтованість його позовних вимог в цій частині.

Стосовно позовних вимог щодо визнання протиправною бездіяльності Державної фіскальної служби України, що виявилася у не нарахуванні та не виплаті надбавки за вислугу років відповідно до вимог Наказу Міністерства фінансів України від 17 липня 2018 року №616 під час проходження позивачем служби в ДФС суд вважає її обґрунтованою та такою, що належить до задоволення, з огляду на те, що з наданих суду доказів вбачається, що відповідачем безпідставно та в порушення вимог Порядку №616 не нараховувалась та не виплачувалась надбавка за вислугу років, починаючи з дня прийому позивача на службу в органи податкової міліції, що, в свою чергу, свідчить про протиправну бездіяльність відповідача в цій частині, чим було порушено права позивача на виплату йому грошового забезпечення, виходячи з усіх його складових.

Щодо позовних вимог в частині зобов'язання Державної фіскальної служби України нарахувати та виплатити надбавку за вислугу років, а також надбавку за особливості проходження служби, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та матеріальну допомогу на оздоровлення із врахуванням нарахованої надбавки за вислугу років, за період проходження служби в ДФС з 19.07.2018 р. (дати прийняття на службу) , суд зазначає наступне.

Як вже було встановлено судом, пунктом 2 наказу Державної фіскальної служби України від 22 липня 2019 року №1284-о, позивачу встановлено вислуги років, зобов'язано Департамент фінансування, бухгалтерського обліку та звітності встановити розмір надбавки за вислугу років, провести відповідні нарахування та виплати.

Вказаний наказ є чинним, відомостей щодо його оскарження або скасування, зокрема, пункту 2 цього наказу, матеріали справи не містять, тобто, у Департаменту фінансування, бухгалтерського обліку та звітності були відсутні підстави для невиконання наказу в частині, що стосується встановлення розміру надбавки за вислугу років та проведення відповідних нарахувань та її виплати позивачу.

Суд зазначає, що згідно з пунктами 1, 2 параграфу 2 розділу IV Порядку №616 надбавка за особливості проходження служби виплачується особам начальницького складу податкової міліції (крім курсантів навчального закладу ДФС) з дня її встановлення. Керівник ДФС та керівники її територіальних органів у межах асигнувань, що виділяються на утримання відповідних органів, мають право встановлювати надбавку за особливості проходження служби у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою.

При цьому, пунктами 6,7 параграфу 2 розділу IV Порядку №616 передбачено, що у разі недостатності фонду грошового забезпечення для проведення виплати надбавки її розмір переглядається. Надбавку може бути переглянуто у бік як збільшення, так і зменшення або знято у тому самому порядку, в якому здійснюється її встановлення.

Таким чином, виплата надбавки за особливості проходження служби є правом, а не обов'язком керівника ДФС, розмір цієї надбавки може бути переглянуто.

Так, матеріалами справи підтверджується, що надбавка за особливості проходження служби, починаючи з листопада 2018 року, нараховувалась позивачам, але під час її нарахування не враховувалась надбавка за вислугу років, оскільки остання не була встановлена позивачам, що свідчить про обґрунтованість позовних вимог позивачів в частині зобов'язання відповідача нарахувати та виплатити позивачу надбавку за особливості проходження служби, починаючи з дня її встановлення, з урахуванням надбавки за вислугу років, але враховуючи проведені виплати.

В частині позовних вимог щодо зобов'язання Державної фіскальної служби України нарахувати та виплатити матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань з врахуванням нарахованої надбавки за вислугу років, суд зазначає наступне.

Згідно з пунктом 1 параграфу 1 розділу V Порядку №616 керівник ДФС та керівники її територіальних органів у межах асигнувань, що виділяються на утримання відповідного органу, мають право надавати один раз на календарний рік особам начальницького складу податкової міліції матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

Стосовно позовних вимог щодо зобов'язання Державної фіскальної служби України нарахувати та виплатити матеріальну допомогу на оздоровлення із врахуванням нарахованої надбавки за вислугу років, суд зазначає наступне.

Пунктом 1 параграфу 2 розділу V Порядку №616 передбачено, що керівник ДФС та керівники її територіальних органів у межах асигнувань, що виділяються на утримання відповідного органу, мають право надавати один раз на календарний рік особам начальницького складу податкової міліції допомогу для оздоровлення під час надання чергової відпустки в розмірі місячного грошового забезпечення.

З огляду на матеріали справи, у липні 2019 року, нараховано та виплачено «оздоровчі ПМ», тобто, позивачу у певний період було нараховано та виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення, а враховуючи, що до складових місячного грошового забезпечення входить, у тому числі, надбавка за вислугу років, суд робить висновок про наявність правових підстав для зобов'язання відповідача провести нарахування та виплату матеріальної грошової допомоги на оздоровлення з урахуванням надбавки за вислугу років, враховуючи проведені виплати.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, з огляду на вище викладене суд робить висновок про задоволення позовних вимог.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

VI. Судові витрати

Частиною 1 ст.139 КАС України визначено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. ст. 2, 139, 243-246 КАС України суд,

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Визнати бездіяльність Державної фіскальної служби України (ЄДРПОУ 39292197), що виявилася у не здійснені розрахунку вислуги років при прийомі на службу в органи податкової міліції, ненарахувані та невиплаті надбавки за вислугу років відповідно до вимог Наказу Міністерства фінансів України від 17.07.2018 №616 під час проходження служби в ДФС: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Орджонікідзевським РВ Маріупольського МВ УМВС України в Донецькій області, 29 липня 1999 р.) протиправною.

3. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (ЄДРПОУ 39292197) встановити розмір надбавки за вислугу років станом на 19.07.2018 р., провести відповідні нарахування та виплати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Орджонікідзевським РВ Маріупольського МВ УМВС України в Донецькій області, 29 липня 1999 р.) , за період проходження служби в ДФС з 19.07.2018 р.

4. Зобов'язати Державну фіскальну службу України (ЄДРПОУ 39292197) нарахувати та виплати ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Орджонікідзевським РВ Маріупольського МВ УМВС України в Донецькій області, 29 липня 1999 р.) надбавку за особливості проходження служби, починаючи з дня її встановлення, з урахуванням надбавки за вислугу років, а також провести нарахування та виплату матеріальної грошової допомоги на оздоровлення з урахуванням надбавки за вислугу років, за період проходження служби в ДФС з 19.07.2018 р.

5. Стягнути з Державну фіскальну службу України (ЄДРПОУ 39292197) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Орджонікідзевським РВ Маріупольського МВ УМВС України в Донецькій області, 29 липня 1999 р.) судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок),80 грн.

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Оскільки в судовому засіданні суд оголосив вступну та резолютивну частини рішення, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до п.15.5 ч.1 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України через Одеський окружний адміністративний суд до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Позивач - ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1

Відповідач - Державна фіскальна служба України, адреса: 04053, м. Київ, Львівська площа,8, код ЄДРПОУ 39292197.

Головуючий суддя Бойко О.Я.

.