ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"20" липня 2020 р. справа № 300/939/20
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Біньковської Н.В.,
розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі за позовом Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового збору в сумі 28096,61 грн., -
В провадженні Івано-Франківського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Головного управління ДПС в Івано-Франківській області до фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкового збору в сумі 28096,61 грн. На адресу суду надійшло клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження у справі до набрання законної сили судовим рішенням у справі Івано-Франківського окружного адміністративного суду за №300/644/20. Відповідач зазначає, що звернувся до суду із позовом до Насташинської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача сектор Державної регуляторної служби України, про визнання протиправним та скасування рішень від 05.06.2016 "Про встановлення ставок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки", від 14.05.2018 "Про місцеві податки та збори", які стали підставами нарахування відповідачу податку за нерухоме майно (корівник) за 2017, 2018 роки та на підставі яких нараховано податковий борг. Зазначає, що в підготовчому процесі розгляду справи позивачу стало відомим, що оскаржуване рішення Насташинської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області від 05.06.2016 не було оприлюднено в друкованих ЗМІ, що є порушенням п.7 самого рішення та вимог ст.57 Конституції України, є нечинним та не має діяти. Вважає, що прийняте судом у справі №300/644/20 судове рішення може об'єктивно вплинути на розгляд цієї справи, керуючись ст.236 КАС України просить зупинити провадження у цій справі.
Розглянувши подане клопотання про зупинення провадження у справі, суд зазначає наступне.
Підстави зупинення провадження у справі визначені статтею 236 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, згідно із пунктом 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Судом встановлено, що ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 07.04.2020 відкрито провадження у справі №300/644/20 за позовом ОСОБА_1 до Насташинської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача сектор Державної регуляторної служби України, про визнання протиправними, скасування рішень та стягнення шкоди у розмірі нарахованого та сплаченого позивачем податку на нерухоме майно.
Предметом спору у справі №300/644/20 є визнання протиправним та скасування рішень Насташинської сільської ради Галицького району Івано-Франківської області від 05.06.2016 "Про встановлення ставок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки", від 14.05.2018 "Про місцеві податки та збори", які стали підставами нарахування позивачу податку за нерухоме майно (корівник) за 2017, 2018 роки.
Беручи до уваги предмет спору в справі №300/644/20, зміст заявлених до фізичної особи ОСОБА_1 позовних вимог у цій справі №300/939/20, суд дійшов висновку, що відсутня об'єктивна неможливість розгляду адміністративної справи №300/939/20 до вирішення справи №300/644/20.
Особливості оскарження нормативно-правових актів, зокрема, органів місцевого самоврядування передбачені статтею 264 КАС України.
Конституційний Суд України у рішенні від 16.04.2009 №7-рп/2009, проаналізувавши функції і повноваження органів місцевого самоврядування, врегульовані Конституцією України та іншими законами України, дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування, вирішуючи питання місцевого значення, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, приймають нормативні та ненормативні акти. До нормативних належать акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово, а ненормативні акти передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб'єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію.
Згідно частини 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення, зокрема, про визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень.
Частиною 2 статті 264 КАС України передбачено, що нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Суд звертає увагу на те, що предметом спору у справі №300/939/20 є стягнення податкового боргу по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, за 2018 рік згідно податкового повідомлення-рішення від 28.05.2019 за №0115847-5113-0921.
Підсумовуючи наведене вище, враховуючи предмет спору в цій справі, а також приписи частини 2 статті 264 КАС України, суд дійшов висновку, що подане відповідачем клопотання про зупинення провадження у справі є безпідставним і задоволенню не підлягає.
Керуючись статтями 236, 243, 245, 248, 261, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі - відмовити.
Ухвала, окремо від рішення суду, не оскаржується і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя /підпис/ Біньковська Н.В.