"16" липня 2020 р.м. Одеса Справа № 916/1650/20
Господарський суд Одеської області у складі судді Демешина О.А., при секретарі судового засідання Рибці Ю.Е., розглянувши справу № 916/1650/20
Позивач: Роздільнянська районна рада Одеської області (вул. Незалежності, № 9, м. Роздільна, Одеська обл., 67400, код - 25033638)
Відповідач: Роздільнянська районна державна адміністрація Одеської області (вул. Незалежності, № 9, м. Роздільна, Одеська обл., 67400; код - 04056859)
про: стягнення 381734,54 грн.
з підстав: несплати витрат на утримання та обслуговування орендованого майна
Представники:
від позивача: Панчошенко М.П. - довіреність;
від відповідача: не з'явився;
СУТЬ СПОРУ: 09.06.2020 року Роздільнянська районна рада Одеської області (далі - позивач) звернулась до господарського суду Одеської області з позовом до Роздільнянська районна державна адміністрація Одеської області (далі - відповідач) про стягнення 381734,54 грн. - витрат на утримування та обслуговування орендованої частина адміністративної будівлі.
10.06.2020 року суд відкрив провадження по справі, ухвалив справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом сторін, визнав явку представника позивача та відповідача обов'язковою, встановив відповідачу строк для надання відзиву на позов із урахуванням вимог ст.165 ГПК України в строк, встановлений ч.1 ст.251 ГПК України - п'ятнадцять днів з дня вручення ухвали суду про відкриття провадження по справі.
01.07.2020 року суд отримав відзив на позовну заяву - Відповідач позов не визнав.
10.07.2020 року Позивач надав суду Пояснення на відзив - просить суд позовні вимоги задовольнити повністю.
17.03.2014 року між Позивачем (Орендодавець та Балансоутримувач) та Відповідачем (Орендар) було укладено договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до спільної власності територіальних громад Роздільнянського району, який затверджений рішенням Роздільнянської районної ради Одеської області від 17 березня 2014 року № 724-VІ (Договір), відповідно до Розділу 1 якого Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування комунальне окреме індивідуально визначене майно: частина адміністративної будівлі та гараж (Майно) площею 428,80 кв.м., розміщене за адресою: м. Роздільна, вул. Свердлова (Незалежності), 9, на першому та другому поверхах адміністративної будівлі, що знаходиться на балансі Роздільнянської районної ради. Майно передається в оренду з метою розміщення апарату та структурних підрозділів Роздільнянської районної державної адміністрації Одеської області.
Згідно п.2.1 Розділу 2 Договору Орендар вступає у строкове платне користування майном у термін вказаний Договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору та акту приймання-передачі майна.
Орендна плата, відповідно до п.3.1 Договору оренди, визначається на підставі Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду комунального майна, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селища, міста Роздільнянського району, управління яким здійснюється районною радою (Методики), затвердженої рішенням районної ради від 12 червня 2014 року № 741-VI та становить 1 грн. в рік.
Згідно з п.5.10 Розділу 5 якого Орендодавець зобов'язується здійснювати витрати, пов'язані з утриманням орендованого майна. Протягом 15 робочих днів після підписання цього Договору укласти з орендодавцем договір про відшкодування витрат на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг Орендарю.
За невиконання або неналежне виконання зобов'язань за цим Договором сторони несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства та умов Договору.(п.9.1 Договору оренди).
Цей Договір укладено строком на 2 (два) роки 11 (одинадцять) місяців (10.1 .Договору).
Також 17.03.2014 року між Позивачем (Балансоутримувач) та Відповідачем (Орендар) було укладено договір на відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та комунальних послуг балансоутримувачу Роздільнянській районній раді орендарем - Роздільнянською районною державною адміністрацією, який затверджений рішенням районної ради від 17 березня 2014 року № 725-VI (далі - Договір), відповідно до Розділу 1 якого Балансоутримувач забезпечує обслуговування, експлуатацію та ремонт орендованих приміщень, що знаходяться за адресою: м. Роздільна, вул. Свердлова (Незалежності), 9, адміністративна будівля та гараж, загальною площею 428,80 кв.м.
Згідно Розділу 1 Договору Балансоутримувач забезпечує обслуговування, експлуатацію та ремонт орендованих приміщень, що знаходяться за адресою: м. Роздільна, вул. Свердлова (Незалежності), 9 адміністративна будівля та гараж, загальною площею 428,80 кв.м.
Згідно Розділу 2 Договору Балансоутримувач кожного місяця надає розрахунок за використану електроенергію, газопостачання, та утримання орендованого нерухомого майна Роздільнянській районній державній адміністрації. Роздільнянська районна державна адміністрація сплачує кошти згідно рахунку в трьохденний термін, з метою виникнення попередження виникнення кредиторської заборгованості.
Згідно Розділу 3 Договору Балансоутримувач зобов'язується забезпечити виконання всього комплексу робіт, пов'язаних з обслуговуванням та утриманням будівлі і прибудинкової території та створення необхідних житлових умов здійснення господарської діяльності утому числі Орендарю і його співробітникам згідно з вимогами чинного законодавства про користування будівлями. Розмір плати за обслуговування і ремонт будівлі, прибудинкової території утримання допоміжних будівель залежить від складу робіт і послуг, які надаються Балансоутримувачу житлово-експлуатаційними, ремонтно- будівельними організаціями та іншими суб'єктами господарювання і визначається розрахунком щомісячних платежів (кошторисами витрат) за обслуговування та ремонт Будівлі, комунальні та інші послуги Балансоутримувача.
14.07.2017 року між Позивачем (Орендодавець та Балансоутримувач) та Відповідачем (Орендар) було укладено договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Роздільнянського району між Роздільнянською районною радою та Роздільнянською районною державною адміністрацією, який затверджений рішенням районної ради від 14 липня 2017 року № 457-VІІ (Договір), відповідно до Розділу 1 якого Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування комунальне окреме індивідуально визначене майно: частина адміністративної будівлі та гараж (надалі- Майно) площею 364,3 кв.м, розміщені за адресою: м. Роздільна, вул. Свердлова (Незалежності), 9, на першому та другому поверхах адміністративної будівлі, що знаходиться на балансі Роздільнянської районної ради. Майно передається в оренду з метою розміщення апарату та структурних підрозділів Роздільнянської районної державної адміністрації.
Згідно з п.2.1 Розділу 2 Орендар вступає у строкове платне користування майном у термін вказаний Договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору та акта приймання-передавання майна.
Вартість комунальних послуг, витрат на утримання на утримання прибудинкової території, вартість послуг по технічному обслуговуванню інженерного обладнання та внутрішньо будинкових мереж не входить до складу орендної плати та сплачується Орендарем окремо на підставі договорів, укладених на такі послуги ( п.3.11 Договору).
Здійснювати витрати, пов'язанні з утриманням орендованого майна. Протягом 15 робочих днів після підписання цього Договору укласти з Балансоутримувачем орендованого майна договір на відшкодування витрат Балансоутримувача на утримання орендованого майна на надання комунальних послуг Орендарю.(п.5.8 Договору).
Також 14.07.2017 року між Позивачем (Балансоутримувач) та Відповідачем (Орендар) було укладено договір на відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та комунальних послуг балансоутримувачу Роздільнянській районній раді орендарем - Роздільнянською районною державною адміністрацією, який затверджений рішенням районної ради від 14 липня 2017 року № 458-VII (Договір), відповідно до Розділу 1 якого Балансоутримувач забезпечує обслуговування, експлуатацію та ремонт орендованих приміщень, що знаходяться за адресою: м. Роздільна, вул. Свердлова (Незалежності), 9, адміністративна будівля (надалі - Будівля), загальною площею 364,30 кв.м., а також утримання прибудинкової території, а Орендар бере участь у витратах Балансоутримувача на виконання вказаних робіт пропорційно до займаної ним площі в цій Будівлі, якщо інше не випливає з характеру послуг, наданих Балансоутримувачем за цим Договором. Орендар користується приміщенням, яке складається з адміністративної будівлі, господарських будівель та споруд загальною площею 364,3 кв.м., розміщене на першому, другому поверхах Будівлі, відповідно до плану розміщення приміщення, що додається до Договору. Орендоване приміщення використовується для цілей - розміщення апарату Роздільнянської районної державної адміністрації.
Роздільнянська районна рада після 15 числа кожного місяця надає розрахунок за використану електроенергію, газопостачання та утримання орендованого нерухомого майна Роздільнянській районній державній адміністрації. Роздільнянська районна державна адміністрація сплачує кошти згідно рахунку в трьохденний термін з метою попередження виникнення кредиторської заборгованості (п.2.1. Договору).
Балансоутримувач зобов'язується забезпечити виконання всього комплексу робіт, пов'язаних з обслуговуванням та утриманням Будівлі і прибудинкової території та створення необхідних житлових умов і здійснення господарської діяльності у тому числі Орендарю і його співробітникам згідно з вимогами чинного законодавства про користування будівлями. Перелік таких робіт та послуг, порядок та умови їх оплати встановлюються цим Договором. Розмір плати за обслуговування і ремонт Будівлі, прибудинкової території, утримання допоміжних приміщень Будівлі залежить від складу робіт та послуг, які надаються Балансоутримувачу житлово-експлуатаційними, ремонтно-будівельними організаціями та іншими суб'єктами господарювання і визначається розрахунком щомісячних платежів (кошторисами витрат) за обслуговування та ремонт Будівлі, комунальні та інші послуги Балансоутримувача (3.1.1 Договору).Орендар зобов'язується не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним місяцем, вносити плату на рахунок Балансоутримувача Будівлі; або організації, що обслуговує Будівлю, за санітарне обслуговування прибудинкової території та допоміжних приміщень Будівлі, технічне обслуговування Будівлі відповідно до загальної площі приміщення на ремонт відповідно до відновної вартості приміщення, а також за комунальні послуги.
Позивач в обґрунтування позову посилається на наступні обставини.
На виконання п. 1.3.6.2 Плану проведення заходів державного фінансового контролю Південного офісу Держаудитслужби на IV квартал 2018 року, на підставі направлень на проведення ревізії від 30.12.2018 №№ 481, 483 та 484, виданих начальником Південного офісу Держаудитслужби Муратовим О.М., головними державними аудиторами відділу контролю у галузі ЖКГ, інфраструктури та зв'язку Південного офісу Держаудитслужби Тулєйбич Р.М., Сечиним Є.Д. та головним державним аудитором відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих органів та місцевих бюджетів Південного офісу Держаудитслужби Опаристим М.С. було проведено ревізію окремих питань, фінансово-господарської діяльності Роздільнянської районної ради Одеської області за період з 01.11.2015року по 30.11.2018року, та за її результатами складено відповідний акт ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Роздільнянської районної ради Одеської області за період з 01.11.2015 по 30.11.2018 за № 06-11/1 від 03 січня 2019 року.
В Акті зазначено: «Так, пунктом 2.3. акту ревізії «Стан розрахунково-платіжної дисципліни та виконання господарських договорів. Правильність відображення дебіторської та кредиторської заборгованості. Стан претензійно-позовної роботи», (арк. 21-27 Акту), тобто, в період, що підлягає ревізії, на виконання умов договорів оренди та договорів про відшкодування Роздільнянська районна рада, як Орендодавець та Балансоутримувач об 'єкту оренди, щомісячно розраховує понесенені на адміністративну будівлю за адресою: м. Роздільна вул. Незалежності, 9, витрати, які Роздільнянська РДА, як Орендар, на підставі розрахунків відшкодовувала пропорційно зайнятій площі, проте, у розрахунках відшкодувань та понесених витрат не були враховані такі витрати як утримання та обслуговування адміністративної будівлі в частині її охорони, прибирання та підготовки до опалювального сезону - відповідальними працівниками райради.
Таким чином в порушення п.1., 2.1, 3.1, 3.2 договорів на відшкодування витрат, ст.. 526, 629 Цивільного кодексу України, ст.193 Господарського кодексу України, через не нарахування понесених Радою витрат на власну адміністративну будівлю в частині виплаченої заробітної плати (із нарахованим ССВ) працівникам, робота яких пов'язана із обслуговуванням та утриманням такої будівлі, від Орендаря недоперераховані кошти у вигляді відшкодування за понесені Радою Витрати на зазначену будівлю, частина якої протягом ревізуємого періоду перебувала в оренді в Роздільнянської РДА.
Вказане порушення призвело до покриття Роздільнянською райрадою витрат Роздільнянської районної державної адміністрації за обслуговування та утримання частини орендованої адміністративної будівлі, чим завдано матеріальної шкоди (збитків) Райраді на суму 381734,54 гривень, (ст.25 Акту).
Тому, посилаючись на результати вказаної перевірки, що відображені в Акті № 06-11/1 від 03 січня 2019 року, Позивач просить суд стягнути з Відповідача суму витрат Роздільнянської районної державної адміністрації за обслуговування та утримання частини орендованої адміністративної будівлі в частині її охорони, прибирання та підготовки до опалювального сезону у розмірі 381734,54 гривень.
Відповідач не погоджуючись з позовом та у відзиві на позов зазначив, що укладеними між сторонами Договорами не передбачено відшкодування районною державною адміністрацією витрат на охорону відповідної частини орендованої будівлі, компенсації витрат на виплату заробітної плати двірнику та оператору газового обладнання.
Заслухавши пояснення сторін надані під час розгляду справи та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що у задоволенні позову слід відмовити, виходячи з наступного:
Відносини, що склались між сторонами мають договірний характер та базуються на договорах:
- від 17.03.2014 року оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до спільної власності територіальних громад Роздільнянського району;
- від 17.03.2014 року на відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та комунальних послуг балансоутримувачу;
- від 14.07.2017 року оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селища, міста Роздільнянського району;
- від 14.07.2017 року на відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та комунальних послуг балансоутримувачу.
Позивач обґрунтовує вимоги тим, що внаслідок ревізії окремих питань, фінансово-господарської діяльності Роздільнянської районної ради Одеської області за період з 01.11.2015року по 30.11.2018року у розрахунках відшкодувань та понесених витрат не були враховані такі витрати як утримання та обслуговування адміністративної будівлі в частині її охорони, прибирання та підготовки до опалювального сезону - відповідальними працівниками райради на загальну суму 381734,54 гривень., яку Позивач і просить стягнути з Відповідача на свою користь.
Свобода Договору є однією із засад цивільного законодавства (п. 3, ч. 1 ст. 3 ЦК України).
Згідно ч. 3 ст. 6 ЦК України сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд.
Відповідно ч. 2 ст. 67 ГК України підприємства вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов'язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України.
Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до п. 1, 2, 7 ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання; належним чином відповідно до закону, інших правових актів та договору. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Частиною першою ст. 526 ЦК України передбачено, що зобов'язання має виконуватися, належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов'язання не і допускається.
Правові та організаційні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні визначені Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України".
Відповідно до статті 2 вказаного Закону державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, інспектування, перевірки закупівель та моніторингу закупівлі. Головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.
Згідно з приписами статті 3 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України" - державний фінансовий аудит є різновидом державного фінансового контролю і полягає у перевірці та аналізі органом державного фінансового контролю фактичного стану справ щодо законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів і майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку і достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю. Результати державного фінансового аудиту та їх оцінка викладаються у звіті.
Статтею 10 Закону України “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні” визначено, що органу державного фінансового контролю надається право, зокрема: перевіряти в ході державного фінансового контролю грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, документи щодо проведення закупівель, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (коштів, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо); безперешкодного доступу в ході державного фінансового контролю на склади, у сховища, виробничі та інші приміщення, що належать підприємствам, установам та організаціям, що контролюються; призупиняти в межах своїх повноважень бюджетні асигнування, зупиняти операції з бюджетними коштами в установленому законодавством порядку, а також застосовувати та ініціювати застосування відповідно до закону інших заходів впливу у разі виявлення порушень законодавства; вимагати від керівників підконтрольних установ проведення інвентаризацій; одержувати від службових і матеріально відповідальних осіб об'єктів, що контролюються, письмові пояснення з питань, які виникають у ході здійснення державного фінансового контролю; пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства; порушувати перед відповідними державними органами питання про визнання недійсними договорів, укладених із порушенням законодавства, у судовому порядку стягувати у дохід держави кошти, отримані підконтрольними установами за незаконними договорами, без установлених законом підстав та з порушенням законодавства; накладати у випадках, передбачених законодавчими актами, на керівників та інших службових осіб підконтрольних установ, адміністративні стягнення; звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів; одержувати від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності, інших юридичних осіб та їх посадових осіб, фізичних осіб - підприємців інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань; при виявленні збитків, завданих державі чи підприємству, установі, організації, що контролюється, визначати їх розмір у встановленому законодавством порядку; порушувати перед керівниками відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях.
Статтею 15 Закону України „Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні” встановлено, що законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.
Отже, складений Південним офісом держаудитслужби Державної аудиторської служби України Акт ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Роздільнянської районної ради Одеської області за період з 01.11.2015 по 30.11.2018 за № 06-11/1 від 03 січня 2019 року, на який посилається Позивач, як на підставу позову, за своєю природою не має нормативного характеру, не містить та не може містить будь-яких вимог, які є обов'язковими для виконання контрагентами Позивача, з якими він перебуває у договірних відносинах.
Враховуючи наведені вище приписи чинного законодавства, такий Акт не може породжувати для Відповідача обов'язку щодо сплати вказаної в позові суми, оскільки чіткий і вичерпний перелік зобов'язань відповідача визначено в укладених між сторонами справи договорах. Тобто, вказаний Акт не може змінювати, припиняти частково або повністю договірні правовідносини сторін.
Отже, Акт аудиторської перевірки може бути підставою для вчинення відповідних процесуальних дій посадовими особами (зокрема, звернення до суду з позовом), однак не позбавляє позивача процесуального обов'язку доводити свої вимоги належними та допустимими доказами.
Так, позивач, стверджуючи про наявність у відповідача обов'язку відшкодовувати витрати на утримання та обслуговування адміністративної будівлі в частині витрат на виплату заробітної плати працівникам Роздільнянської районної ради, які здійснювали охорону, прибирання та підготовку до опалювального сезону - повинен був довести, що вказані витрати буди передбачені умовами вищевказаних договорів від 17.03.2014р. та від 14.07.2017р. на відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та комунальних послуг балансоутримувачу від - Роздільнянській районній раді орендарем - Роздільнянською районною державною адміністрацією.
За відсутності таких умов - позивач не мав правових підстав для включення до рахунків, що виставлялись відповідачу на оплату по вищевказаним договорам, витрат на виплату заробітної плати працівникам Роздільнянської районної ради, які здійснювали охорону, прибирання та підготовку до опалювального сезону.
Як вбачається, з доданих до матеріалів справи копій договорів від 17.03.2014р. та від 14.07.2017р. на відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна та комунальних послуг балансоутримувачу від - Роздільнянській районній раді орендарем - Роздільнянською районною державною адміністрацією, такі витрати - не були передбачені.
У пункті 7 вищевказаних договорів зазначено, що невід'ємними і складовими частинами цих договорів є план розміщення приміщення; перелік робіт щодо утримання та ремонту будівлі; розрахунок щомісячних платежів за обслуговування та ремонт будівлі, комунальні та інші послуги балансоутримувача.
Між тим, позивачем не надано таких належних та допустимих доказів для вирішення спору по цій справі, як переліку робіт щодо утримання та ремонту будівлі; розрахунок щомісячних платежів за обслуговування та ремонт будівлі, комунальні та інші послуги балансоутримувача.
Згідно ч. 1, 2, 3 ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Таким чином, позивачем не доведено в яких розмірах відповідач мав відшкодовувати витрати позивача по вищевказаним договорам та які саме роботи щодо утримання та ремонту будівель були передбачені цими договорами.
За таких обставин, у задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись ст.ст.129, 233, 238, 240 ГПК України, суд
У задоволені позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст.241 ГПК України
та може бути оскаржено в порядку ст..ст.253-259 ГПК України.
Повний текст складено 21 липня 2020 р.
Суддя О.А. Демешин