Справа № 362/3201/20
Провадження № 3/362/1275/20
07.07.2020 року
суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Васильківського ВП ГУ НП Київської області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно із протоколом серії АПР18 № 206469 про адміністративне правопорушення від 30.05.2020 року, ОСОБА_1 30 травня 2020 року, приблизно о 18 годині 30 хвилин, у невідомому місці вчинив насильство всім'ї відносно співмешканки ОСОБА_2 , ображав нецензурною лайкою та погрожував фізичною розправою, чим спричинив останній психологічний розлад психічного здоров'я, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
В суд для дачі пояснень ОСОБА_1 не прибув; був повідомлений про місце, день і час розгляду справи належним чином шляхом отримання за номером телефону, що наявний в матеріалах справи sms повідомлення суду про виклик; про причини свого неприбуття суд не повідомив.
Натомість, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення в повному обсязі, прихожу до таких висновків.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Крім іншого, ці дані встановлюються поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, протоколом про адміністративне правопорушення, а також іншими документами.
Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю (стаття 252 КУпАП).
Норми частин 2 і 4 статті 3 Сімейного кодексу України передбачають, що сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки; сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (стаття 9 КУпАП).
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2КУпАП, за якою на ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, полягає у вчиненні насильства в сім'ї.
Будь-які докази кровного споріднення або реєстрації шлюбу між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 в матеріалах справи відсутні.
Одночасно, слід врахувати, що положення сімейного законодавства не містять норм стосовно визначення правового статусу поняття «співмешканка».
Таким чином, оскільки ОСОБА_2 і ОСОБА_1 хоча спільно і проживають та пов'язані спільним побутом, але вони не мають взаємні права і обов'язки, а тому і не складають сім'ю, у зв'язку з чим, прихожу до висновку, що в діях останнього відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
При цьому, у протоколі не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення, не вказано прізвища, ім'я і по батькові співмешканки ОСОБА_2 , відносно якої ОСОБА_1 вчинив дане правопорушення та не наведено доказів які б підтверджували факт психологічного розладу потерпілої.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки, в діях особи відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2КУпАП, прихожу до висновку, що провадження в справі слід закрити.
Пункт 3 частини 1 статті 284 КУпАП передбачає, що по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) може винести постанову про закриття справи.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 247, 284 КУпАП,
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя