Справа № 444/1409/20
Провадження № 3/444/823/2020
10 липня 2020 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Мікула В. Є., участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Жовкві Львівської області справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Жовківського відділення Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення згідно постанови Жовківського районного суду Львівської області від 29.04.2020 року у справі про його притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушив правила адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд, зокрема, п. 1 ч. 1 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення- неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду, а саме 02.06.2020 року упродовж дня не з'явився на реєстрацію в Жовківське відділення поліції Кам'янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області, чим порушив правила адміністративного нагляду, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнав повністю. Щиро розкаявся у вчиненому, просить суд не накладати суворого стягнення.
Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення підтверджується: 1) протоколами про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 709785 від 05.06.2020 року; 2) особистими поясненнями в судовому засіданні та письмовими поясненнями ОСОБА_1 , в яких він визнає факт вчинення ним адміністративних правопорушень; 3) рапортами працівників поліції; 4) копією постанови Жовківського районного суду Львівської області від 29.04.2020 року, яка набрала законної сили, з якої вбачається, що ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн. 00 коп. в дохід держави та стягнуто 420 грн. 40 коп. судового збору.
Вина ОСОБА_1 полягає в тому, що він повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення вчинив порушення правил адміністративного нагляду, будучи особою щодо якої такий нагляд встановлений, а тому його дії підлягають кваліфікації за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Санкцією ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено стягнення у виді накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено. Як обставину, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 суддя бере до уваги його щире розкаяння у вчиненому правопорушенні.
Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую пом'якшуючу відповідальність обставину, а саме щире розкаяння ОСОБА_1 у вчиненому, відсутність обтяжуючих відповідальність обставини, характер та ступінь суспільної небезпеки скоєних правопорушень, особу правопорушника, який не працює, і так як адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, приходжу до переконання, що з метою виховання ОСОБА_1 з врахуванням вищеперелічених обставин на нього необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якими ОСОБА_1 притягується до відповідальності, що буде достатнім для його виправлення та запобіганню вчиненню ним в подальшому адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно вимог п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” від 08.07.2011 року в останній діючій редакції ставки судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420,40 грн., а тому дана сума судового збору підлягає стягненню з правопорушника.
Керуючись статтями 27, 40-1, ч. 2 ст. 187, статтями 284, 287, 294, 307, 308, 310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 (десяти)неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 420,40 грн.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили .
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначений постановою; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається КМ України.
Суддя Мікула В. Є.