Cправа № 750/5355/20
Провадження № 1-в/750/117/20
16 липня 2020 року Деснянский районний суд м. Чернігова в складі:
головуючого: судді ОСОБА_1
з участю: секретаря ОСОБА_2
предст. ЧВП ГУНП ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Чернігові матеріали про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Іванівка Чернігівського району та області, громадянина України, мешканця АДРЕСА_1 , раніше неодноразово судимого, востаннє 21 травня 2018 року Московським районним судом м. Харкова за ч. 2 ст. 187 КК України до 7 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна,
Начальник ЧВП ГУНП в Чернігівській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду у відношенні ОСОБА_4 , обґрунтовуючи необхідність цього тим, що після звільнення з місць позбавлення волі останній на шлях виправлення не став та систематично вчиняє адміністративні правопорушення, веде антигромадський спосіб життя.
ОСОБА_4 не заперечує проти встановлення щодо нього адміністративного нагляду.
Заслухавши пояснення ОСОБА_4 та представника ЧВП ГУНП в Чернігівській області, який підтримав подання, перевіривши та дослідивши матеріали подання, суд приходить до наступного висновку.
Адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Завданням адміністративного нагляду є запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
ОСОБА_4 23 січня 2020 року звільнений умовно-достроково на невідбутий строк 2 роки 5 місяців 11 днів, відповідно до ухвали Менського районного суду Чернігівської області від 15.01.2020.
До подання, як підстава для встановлення адміністративного нагляду, додані копії постанов про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_4 від 01.06.2020 за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, 03.06.2020 за ч. 1 ст. 178-1 КУпАП та 05.06.2020 за ч. 2 ст. 178 КУпАП. При цьому ОСОБА_4 у судовому засіданні не зміг назвати точні дати, місце та вид начебто вчинених ним адміністративних правопорушень, а також вид та міру накладеного адміністративного стягнення. Притягнення ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності 03.06.2020 за ч. 1 ст. 178-1 КУпАП, якої не існує у Кодексі України про адміністративні правопорушення, взагалі ставить під сумнів наявність правопорушення з боку особи. Короткий проміжок часу складання протоколів з ухваленням стягнення, про які невідомо особі, та допущені помилки у постанові від 03.06.2020 свідчать про їх формалізм та не можуть використовуватися як належний доказ.
Наведені обставини, з врахуванням формальних порушень, викладених у поданні, з боку ОСОБА_4 , на думку суду, не свідчать про систематичне порушення ним громадського порядку і прав інших громадян, у зв'язку з чим підстави для задоволення подання відсутні.
Керуючись ст. ст. 1-3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. ст. 370-372 КПК України суд,
В задоволенні подання начальника Чернігівського відділу поліції ГУНП в Чернігівській області про встановлення адміністративного нагляду строком на 1 (один) рік щодо ОСОБА_4 - відмовити.
На ухвалу протягом 7 днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до Чернігівського апеляційного суду.
Суддя ОСОБА_5