Справа № 750/5682/20
Провадження № 3/750/1764/20
15 липня 2020 року м.Чернігів
Суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Самусь Л.В., розглянувши в ході підготовки до розгляду матеріали справи, які надійшли від ЧВП ГУНП в Чернігівській області, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ФОП « ОСОБА_1 », мешканки АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
До Деснянського районного суду м. Чернігова надійшов протокол про адміністративне правопорушення, складений 30.06.2020 ДОП СДОП ВП ЧВП ГУНП в Чернігівській області старшим лейтенантом поліції Мирошником Р.С., відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП.
Згідно ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Проте, наведеним вимогам протокол про адміністративне правопорушення не відповідає, оскільки, як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП, а саме «26.06.2020 о 14:35, ОСОБА_1 , допустила, що продавець ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_2 , в магазині «Продукти», здійснювала торгівлю продуктами харчування без вдягнутих засобів індивідуального захисту, а саме маски, чим порушили вимоги підпункту 1 пункту 3 постанови КМУ № 392 від 20.05.2020».
Статтею 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Вказана норма закону є бланкетною, тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті даного правопорушення, обов'язковим є наведення конкретного нормативно-правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких така особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не дотрималася, порушивши тим самим законодавчі приписи.
Однак, у протоколі серія АПР18 363221 від 30.06.2020 не зазначено конкретного нормативно правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яки особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, порушила.
Відповідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами - є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення та винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для вирішення справи. І ці данні, як слідує з приписів означеної норми закону, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та іншими свідченнями та документами, які також повинні бути належними і допустимими.
Однак, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано жодних доказів на забезпечення закладу торгівлі відповідними засобами, та доказів на підтвердження порушення продавцем встановлених вимог, як це зазначено у протоколі.
Таким чином, матеріали справи не містять доказів, а лише констатують такий факт, що не знаходить свого обґрунтованого підтвердження у наявних матеріалах справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Більш того, долучені до матеріалів справи копії документів належним чином не посвідчені.
Крім того в протоколі не зазначено жодного свідка вчиненого правопорушення а саме: їх прізвища, місце проживання (перебування), підписи (чи відмітки про їх відсутність).
Зазначене унеможливлює дослідження правильності обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, як на підтвердження, так і на спростування тих, а тому вони підлягають додатковій перевірці, оскільки свідчать про неповноту та неможливість об'єктивного розгляду даного адміністративного матеріалу.
Враховуючи викладене, з метою забезпечення принципів законності при застосування заходів впливу за адміністративні правопорушення, визначених ст. 7 КУпАП, суд вважає за необхідне матеріал про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП повернути до ЧВП ГУНП в Чернігівській області для усунення недоліків та приведення його у відповідність до вимог чинного КУпАП.
Керуючись ст. 254, 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
Матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП, відносно ОСОБА_1 повернути ЧВП ГУНП в Чернігівській області для доопрацювання та належного оформлення, з метою усунення зазначених недоліків.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає
Суддя Л.В. Самусь