Єдиний унікальний номер 733/566/20
Номер провадження 3/728/366/20
16 липня 2020 року місто Бахмач
Бахмацький районний суд Чернігівської області
у складі головуючого судді - Пархоменка П.І.
за участі:
секретаря судового засідання - Горбач Н.Д.
прокурора - Данченко О.М.
особи, яка притягується
до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1
розглянув матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Чернігівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця і жителя АДРЕСА_1 , освіта повна вища, одружений, має на утримані двох неповнолітніх дітей, є депутатом Тростянецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області, ідентифікаційний код НОМЕР_1 , -
за частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -
безпосередньо після закінчення судового розгляду, перебуваючи в нарадчій кімнаті, виніс постанову про наступне:
І. Опис обставин, установлених під час розгляду справи.
1. ОСОБА_1 , будучи депутатом Тростянецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області, тобто у відповідності до підпункту «б» пункту першого частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VІІ від 14 жовтня 2014 року є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» у встановлений законом термін несвоєчасно подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 8 травня 2020 року.
2. ОСОБА_1 , будучи депутатом Тростянецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області, тобто у відповідності до підпункту «б» пункту першого частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VІІ від 14 жовтня 2014 року є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у порушення вимог частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» у встановлений законом термін несвоєчасно подав, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, а саме подав таку декларацію 8 травня 2020 року.
ІІ. Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення.
3. В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю, щиро розкаявся.
4. Прокурор в судовому засіданні вважала, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення доведена повністю, пояснила, що наявними по справі доказами підтверджена винуватість останнього, а тому йому необхідно призначити адміністративне стягнення за вчинення правопорушень.
ІІІ. Досліджені в судовому засіданні докази.
5. Рішенням першої сесії сьомого скликання Тростянецької сільської ради Бахмацького району Чернігівської області від 18 листопада 2015 року (а.с.15) було визнано повноваження депутата Тростянецької сільської ради Ічнянського району Чернігівської області сьомого скликання ОСОБА_1
6. ОСОБА_1 входить до списку депутатів Тростянецької сільської ради, які взяли участь в роботі двадцять четвертої, двадцять п'ятої, двадцять восьмої, двадцять дев'ятої, тридцятої, тридцять першої, тридцять другої, тридцять третьої сесії сільської ради сьомого скликання (а.с. 18, 19, 21-26) та до списків депутатів Тростянецької сільської ради, які не взяли участь в роботі двадцять другої, двадцять третьої, двадцять сьомої сесії сільської ради сьомого скликання (а.с. 16, 17, 20).
7. Витягом із Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що міститься в загальному доступі в мережі Інтернет, зокрема на сайті https//public.nazk.gov.ua (а.с.8) підтверджується, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік 8 травня 2020 року.
8. Копією декларації із Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що міститься в загальному доступі в мережі Інтернет, зокрема на сайті https//public.nazk.gov.ua (а.с.9-11) підтверджується факт подання ОСОБА_1 та оприлюднення ним на сайті НАЗК своєї декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік 8 травня 2020 року.
9. Витягом із Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що міститься в загальному доступі в мережі Інтернет, зокрема на сайті https//public.nazk.gov.ua (а.с. ) підтверджується, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік 8 травня 2020 року.
10. Копією декларації із Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що міститься в загальному доступі в мережі Інтернет, зокрема на сайті https//public.nazk.gov.ua (а.с. ) підтверджується факт подання ОСОБА_1 та оприлюднення ним на сайті НАЗК своєї декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік 8 травня 2020 року.
ІV. Оцінка Суду.
11. Оцінюючи зазначені вище докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю Суд доходить висновку, що вони є належними і допустимим в розумінні статті 251 КУпАП, оскільки містять фактичні дані, на основі яких встановлено наявність в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні.
12. За змістом частини першої статті 45 Закону від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
13. Вищенаведене свідчить про те, що ОСОБА_1 вчинив корупційне діяння, яке кваліфікується за частиною першою статті 172-6 КУпАП, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
V. Накладення адміністративного стягнення.
14. Обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 34 КУпАП не встановлено.
15. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення відповідно до статті 35 КУпАП не встановлено.
16. Відповідно до частини другої статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. В даній ситуації правопорушник вчинив правопорушення передбачені частиною першою статті 172-6 КУпАП, у зв'язку із чим остаточне стягнення слід накласти в межах санкції даної статті.
17. Вирішуючи питання вид адміністративного стягнення, Суд відповідно до статті 33 КУпАП враховує характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, майновий стан, приймаючи до уваги відсутність обставини, що пом'якшують та обтяжують адміністративну відповідальність, доходить висновку, що за доцільне застосувати до громадянина ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 грн. 00 коп. (вісімсот п'ятдесят гривень 00 копійок), що є достатнім для виховання вищезазначеної особи, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як нею, так і іншими особами.
18. Підстави для застосування іншого, більш м'якого або суворого стягнення, відсутні.
19. Відповідно до статті 40-1 КУпАП та статті 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір.
З цих підстав,
керуючись статтями 1, 8, 9, 33, 34, 36, частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII, Суд, -
1. ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
2.Призначити йому адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 850 грн. 00 коп. (вісімсот п'ятдесят гривень 00 копійок).
3.Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 420 грн. 40 коп. (чотириста двадцять гривень 40 копійок).
4.Роз'яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
В порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу, в разі несплати правопорушником штрафу у строк, штраф стягується у подвійному розмірі штрафу визначеного у відповідній статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена до Чернігівського апеляційного суду через Бахмацький районний суд Чернігівської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Бахмацького районного суду
Чернігівської області П.І. Пархоменко