Постанова від 14.07.2020 по справі 389/897/20

14.07.2020

єдиний унікальний номер 389/897/20

провадження №3/389/909/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2020 року м. Знам'янка

Суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області Український Віталій Валентинович, розглянувши матеріали, які надійшли від Знам'янського ВП ГУНП в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків суду не повідомлений, зареєстроване місце проживання АДРЕСА_1 , не працює, протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалась,

за вчинення правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 10 квітня 2020 року близько 09.00 години, в громадському місці, а саме в м.Знам'янка Кіровоградської області по вул.Глібко, АДРЕСА_2 , перебував без вдягнутих засобів індивідуального захисту, а саме респіратора або захисної маски, виготовленої самостійно, чим порушив вимоги постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 №211 та розпорядження виконавчого комітету Знам'янської міської ради від 03 квітня 2020 року №2, що є порушенням ст.44-3 КУпАП. По даному факту складено протокол про адміністративне правопорушення серії АР18 №502803 від 10 квітня 2020 року з яким ОСОБА_1 ознайомлений, права роз'яснено.

Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.

Згідно зі ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Стаття 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами. Вказана норма є банкетною, тобто нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших галузей права. Конкретизований зміст бланкетної диспозиції передбачає певну деталізацію відповідних положень інших нормативно-правових актів, що наповнює норму більш конкретним змістом, для встановлення саме тих ознак, які мають значення для правової кваліфікації за відповідною статтею чи частиною статті КУпАП.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 №211 (в редакції постанови від 02.04.2020, діючої на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення), з 12.03.2020 по 24.04.2020 на усій території України було установлено карантин. В зв'язку з чим заборонялось, в тому числі, з 6 квітня 2020 р. перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно (п.1 п.п.2).

На підставі викладеного, дослідивши матеріалами справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення, оглянувши відеозапис, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.

Справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, після дооформлення, надійшла до суду 03 липня 2020 року і була призначена до розгляду на 14 липня 2020 року.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» ( далі постанова КМУ №392) установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 22 травня 2020 р. до 31 липня 2020 р. на території Автономної Республіки Крим, Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, м. Києва, м. Севастополя (далі - регіони) із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. N 211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2"

При цьому на даний час, постановою КМУ №392 від 20.05.2020, п.п.1,2 постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 №211 - виключено.

Тобто постановою КМУ №392 від 20.05.2020 фактично скасовано заборону перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно.

Відповідно до вимог ч.ч.2,3 ст.8 КУпАП Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність.

З огляду на викладене, надаючи оцінку доказам, наявним у матеріалах справи, а також беручи до уваги, що провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення, з урахуванням видання Кабінетом Міністрів України постанови, яка скасовує відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення, що є предметом даного розгляду, відповідно до вимог ст.8, п.6 ч.1 ст.247 КУпАП, вважаю, що провадження у даній справі про адміністративне правопорушення необхідно закрити.

Керуючись ст.ст.8, 44-3, п.6 ч.1 ст.247, ст.ст.283, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП щодо ОСОБА_1 закрити у зв'язку зі скасуванням акта, який встановлює адміністративну відповідальність.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Знам'янського міськрайонного суду

Кіровоградської області В.В. Український