Постанова від 14.07.2020 по справі 386/331/20

Справа № 386/331/20

Провадження № 3/386/215/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2020 року смт. Голованівськ

Суддя Голованівського районного суду Кіровоградської області Шкамерда К. С.

розглянувши (відповідно закріпленому статтею 279 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) порядку) у відкритому судовому засіданні у залі суду справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

- до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

встановив:

ОСОБА_1 , 17 квітня 2020 року перетнула державний кордон України (прибула із Польщі) та відмовилась після перетину кордону від обов'язкової обсервації протягом 14 днів у спеціалізованих закладах, чим порушила вимоги постанови Кабінету міністрів України №211 від 11.03.2020р. п.5, тобто вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, надала суду заяву, в якій вказала, що вину не визнає, оскільки після перетину кордону 17.04.2020р. вона перебувала на самоізоляції під наглядом лікаря Голованівської санепідемстанції та сімейного лікаря ОСОБА_2 з якою зв'язувалась кожен день та повідомляла про свій стан здоров'я, про що надала довідку сімейного лікаря. На кордоні здавала тест (аналіз крові венозної) на COVID-19, який показав негативний результат. Також в неї на телефоні була встановлена програма «Дій вдома», по якій її контролювала поліція кожен день, проситьрозглядати справу у її відсутність.

Вивчивши заперечення правопорушника, суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю у зв?язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення з наступних підстав.

При розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 280 КУпАП суддя зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 44-3КУпАП визначено, що відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

З протоколу про адміністративне правопорушення Серії АПР18 №159477 від 23.04.2020 р. вбачається, що підставою складення вказаного протоколу є порушення ОСОБА_1 вимог п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211.

Відповідно до абз. 4, 7 п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020р. № 211, «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19»( в редакції від 10.04.2020р.) встановлено, що обов'язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів), які визначаються обласними, Київською міською державними адміністраціями, підлягають, зокрема, особи, які здійснюють перетин державного кордону (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою). Обов'язкова госпіталізація таких осіб до обсерваторів (ізоляторів) проводиться упорядку,визначеному цієюпостановою. Строк обсервації становить 14 днів.

Однак, як встановлено з наявної в матеріалах справи Інформованої добровільної згоди особи на проведення проти епідеміологічних та/або профілактичних заходів від 17.04.2020р., ОСОБА_1 «..добровільно погодився на власну самоізоляцію в помешканні, квартирі, будинку протягом необхідного періоду для проведення протиепідемічних та/або профілактичних заходів, що встановлюються протягом інкубаційного періоду 14 діб..» а також «.. зобов'язалась дотримуватись режиму самоізоляції в тому числі негайно повідомляти лікаря про будь-яке погіршення самопочуття під час перебування в самоізоляції та виключити прямі контакти з іншими людьми».

Згідно п.1 Закону України "Про внесення змін до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 17.04.2020, самоізоляція це перебування особи, щодо якої є обґрунтовані підстави про ризик інфікування або поширення нею інфекційної хвороби, у визначеному нею місці з метою дотримання протиепідемічних заходів на основі особистого зобов'язання.

Санітарні та протиепідемічні (профілактичні) заходи, відповідно до ст.1 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» - комплекс організаційних, адміністративних, інженерно-технічних, медичних, нормативних, екологічних, ветеринарних та інших заходів, спрямованих на усунення або зменшення шкідливого впливу на людину факторів середовища життєдіяльності, запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб і масових неінфекційних захворювань (отруєнь) та їх ліквідацію.

Відповідно до ст.5 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», громадяни зобов'язані: піклуватися про своє здоров'я та здоров'я і гігієнічне виховання своїх дітей, не шкодити здоров'ю інших громадян; брати участь у проведенні санітарних і протиепідемічних заходів; проходити обов'язкові медичні огляди та робити щеплення у передбачених законодавством випадках; виконувати розпорядження та вказівки посадових осіб державної санітарно-епідеміологічної служби при здійсненні ними державного санітарно-епідеміологічного нагляду; виконувати інші обов'язки, передбачені законодавством про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя.

За абз. 9 п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020р. № 211, у разі призначення зобов'язання щодо самоізоляції: особа зазначає місце своєї самоізоляції та інформацію про засоби зв'язку (номер телефону), короткі відомості про стан здоров'я та хронічні захворювання на час самоізоляції (за згодою особи); повідомляється, що за надання неправдивих відомостей про місце своєї самоізоляції, інформації про засоби зв'язку, недотримання режиму самоізоляції особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а у випадку порушення режиму самоізоляції, що призвело до тяжких наслідків, в тому числі смерті третіх осіб, до кримінальної відповідальності.

До відповідних інформаційних систем (зокрема до мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг) вноситься інформація про прізвище, ім'я, по батькові особи, дату її народження, місце самоізоляції та засоби зв'язку (номер телефону), чи особа проживає сама, чи є можливість піклування про неї іншими особами в період самоізоляції. За згодою особи також вносяться короткі відомості про хронічні захворювання та стан здоров'я на час самоізоляції.

Особи, які потребують самоізоляції, можуть внести самостійно інформацію до мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг за умови наявності технічної можливості.

Особи, які потребують самоізоляції, зобов'язані постійно перебувати у визначеному ними місці самоізоляції, утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають.

Таким чином, будь-які докази того, що особі було повідомлено про обов'язкову обсервацію при перетині кордону, і того, що особа відмовилась від такої обсервації, в матеріалах справи відсутні, натомість наявні докази надання добровільної згоди ОСОБА_1 на перебування в самоізоляції за місцем проживанням протягом 14-ти днів, що і виконувалось останнім протягом вказаного періоду.

Крім того, судом враховано особисті письмові пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення відповідно до яких ОСОБА_1 зазначила, що залишається на самоізоляції після негативного аналізу крові зданого перетині українського кордону.

Також в матеріалах справи міститься довідка Побузької лікарської амбулаторії КНП «Голованівський центр первинної медико-санітарної допомоги» від 06.05.2020 р. відповідно до якої ОСОБА_1 перебувала на самоізоляції з 17.04.20 р. по 30.03.20 р. під наглядом лікаря. Стан здоров?я задовільний. Закінчила самоізоляцію здоровою.

Статтею 62 Конституції України та статтею 6 Конвенції про захист прав та основних свобод людини передбачено, що обвинувачення не може ґрунтуватися та припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь та кожна людина вважається невинною доти, поки її вину не буде доведено згідно з законом.

Згідно з ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Отже, встановлюючи відповідно до ст. 251 КУпАП наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає, що докази вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, у справі відсутні.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.221, 245, 247, 280, 283-285 КУпАП, суд,-

постановив:

Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП відносно ОСОБА_1 , у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Кропивницького апеляційного суду через Голованівський районний суд Кіровоградської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: Шкамерда К. С.