Справа №345/2176/20
Провадження № 3/345/655/2020
13.07.2020 м.Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
в складі:головуючого-судді Миговича О.М.
секретаря - Бабійчук Л.В.
з участю прокурора - Літвінова Р.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , працюючого лісничим Луквицького лісництва ДП «Прикарпатський військовий лісгосп», ІПН НОМЕР_1 , громадянина України, за ч.1 ст.172-6 КУпАП,-
встановив:
ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Так, відповідно до наказу Державного підприємства « Прикарпатський військовий лісгосп» від 27.06.2019 № 3-к «Про укладення трудового договору» ОСОБА_1 прийнято на посаду старшого майстра лісу Луквицького лісництва в ДП "Прикарпатський військовий лісгосп» в порядку переведення з Прикарпатського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліс промкомбінат» з 01.07.2019.
З 01.04.2020 ОСОБА_1 переведено на посаду лісничого Луквицького лісництва ДП « Прикарпатський військовий лісгосп».
Згідно посадової інструкції майстра лісу, затвердженої керівництвом ДП «Прикарпатський військовий лісгосп» ОСОБА_1 наділений посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі функції.
За таких обставин та згідно п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України « Про запобігання корупції», посада ОСОБА_1 віднесена до суб'єктів, на яких поширюється дія цього Закону, як на посадову особу юридичної особи публічного права.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою зазначеною у ч.1 ст.3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Частиною 1 ст.45 Закону передбачено, що особи , зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 ст.3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ( далі-декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агенством.
Згідно роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України « Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.02.2020 № 1, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч.1 ст. 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступним за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік ( період з 01 січня по 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.
Законом України від 17.03.2020 №530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), внесено зміни до Закону України « Про запобігання корупції» , згідно з якими у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.
Відповідно до частини 2-1 розділу ХІІІ Прикінцеві положення встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня 2020, суб'єкти декларування подають до 1 червня.
Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік о 23:32 годин 03.06.2020.
Оскільки ОСОБА_1 перебував на посаді старшого майстра лісу Луквинського лісництва ДП «Прикарпатський військовий лісгосп», тому необхідною граничною датою подання ним вищевказаної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік було 23:59 годин 31.05.2020.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, у відповідності до підпункту «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України « Про запобігання корупції», в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні даного правопорушення визнав, у вчиненому розкаявся, просить суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні вказав, що ОСОБА_1 , будучи на посаді старшого майстра лісу Луквинського лісництва ДП «Прикарпатський військовий лісгосп», яка віднесена до суб'єктів, на яких поширюється дія п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік- фактичне подання декларації за 2019 рік 23:32 годин 03.06.2020, чим вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 172-6 КУпАП. Вважає, що вина ОСОБА_1 повністю доведена матеріалами справи, тому просить визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП , та накласти відповідне стягнення.
Вислухавши порушника, прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як зазначено вст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- та відеозапису.
Крім визнання вини самим порушником, його вина у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративного правопорушення № 124 від 24.06.2020 (а.с.2-7), рапортом (а.с.8), витягом з Єдиного Державного реєстру декларацій - декларація ОСОБА_1 (а.с.9-13), рапортом (а.с.14), фотокопією Витягу з наказу № 3-к від 27.06.2019 (а.с.15), фотокопією посадової інструкції (а.с.16-20), фотокопією наказу № 12-в від 17.01.2020 «Про подання декларацій посадовими особами лісгоспу» (а.с.21), фотокопією підписів про ознайомлення з наказом № 12-в (а.с.22), характеристикою (а.с.23).
Судом встановлено, що відповідно до Витягу з наказу №3-к від 27.06.2019, ОСОБА_1 прийнято на посаду старшого майстра лісу Луквицького лісництва в ДП «Прикарпатський військовий лісгосп» з 1 липня 2019, в порядку переведення з Прикарпатського військового лісгоспу ДП «Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат» .
Згідно посадової інструкції майстра лісу, затвердженої керівництвом ДП «Прикарпатський військовий лісгосп» ОСОБА_1 наділений посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі функції.
Таким чином, являючись, відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.172-6 КУпАП, субєктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин , а саме не в строк до 23:59 годин 31.05.2020 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, тобто вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП України.
Оцінивши зібрані у справі докази, суд вважає, що ОСОБА_1 необхідно притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1ст.172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимогст.33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, зокрема враховано характеристика за місцем праці, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ст.40-1 КУпАП, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь ДСА України в розмірі 420,40 грн.
На підставі викладеного суд, керуючись ст.ст.33,40-1,172-6,221,283,284,285 КУпАП, суддя,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , працюючого лісничим Луквицького лісництва ДП «Прикарпатський військовий лісгосп», ІПН НОМЕР_1 , громадянина України, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 ( п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в користь Державної судової адміністрації України в розмірі 420,40 грн..
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області.
Суддя: