Ухвала від 24.06.2020 по справі 711/4307/20

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Справа № 7 11/4307/20

Провадження № 1-кс/711/1480/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.06.2020 м. Черкаси

Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси - ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Черкаси клопотання старшого слідчого в ОВС СУ Головного управління національної поліції України в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 , що винесене у кримінальному провадженні №12018250000000298, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.12.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, про продовження строку досудового розслідування, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий в ОВС СУ Головного управління національної поліції України в Черкаській області ОСОБА_3 , звернулася до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, за погодженням прокурора відділу прокуратури Черкаської області ОСОБА_4 , що винесене у кримінальному провадженні №12018250000000298, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.12.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, про продовження строку досудового розслідування.

У обґрунтування клопотання зазначено, що досудовим розслідуванням встановлено, що в електронній системі публічних закупівель «ProZorro» розпорядником бюджетних коштів Службою автомобільних доріг у Черкаській області проведено дві процедури закупівлі № UA-2018-08-10-00010-c та UA-2018-08-07-001278-b, предметом яких являлося експлуатаційне утримання автомобільних доріг державного значення та штучних споруд на них, сума закупівлі складала 275 842 007 грн.

На підставі п.4 ч.1 ст. 31 ЗУ «Про публічні закупівлі», вказані торги були відмінені в зв'язку з тим, що для участі в торгах було подано менше двох тендерних пропозицій.

На підставі проведеної переговорної процедури по закупівлі UA-2018-10-31-000289-b, 16.11.2018 між Службою автомобільних доріг у Черкаській області, в особі заступника начальника ОСОБА_5 , як Замовником та ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», в особі головного інженера ОСОБА_6 , як Виконавцем, укладений договір №97/1-02 - код 63712200-5 (експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Черкаській області) (далі по тексту Договір).

Відповідно до п.п. 1.1. зазначеного договору, Виконавець зобов'язується у порядку та на умовах, визначених цим Договором, своїми силами і засобами на власний ризик надати послуги за кодом CPV за ДК 021:2015-63712200-5 (експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Черкаській області), відповідно до технічного завдання викладеного у тендерній документації за рахунок коштів державного бюджету (інших бюджетів) та в обумовлений цим договором термін. Замовник зобов'язується прийняти надані згідно з цим договором чи чинним законодавством України належним чином послуги та сплатити їх вартість по мірі надходження коштів передбачених на ці цілі на його рахунок.

Пунктом 1.6. Договору передбачено, що Виконавець приймає на себе зобов'язання на надання послуг на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Черкаській області, технічних засобів організації дорожнього руху, об'єктів дорожнього сервісу, інженерних споруд та придорожніх насаджень на них, що знаходяться на балансі Замовника, у відповідності до вимог ст. 9 Закону України «Про дорожній рух».

На період дії Договору та протягом гарантійного періоду, Виконавець відповідно до Закону України «Про дорожній рух», Закону України «Про автомобільні дороги» та норм Глави 82 Цивільного кодексу України, у повній мірі відповідає за належний ремонт та утримання доріг, забезпечення умов безпеки руху і несе повну безумовну майнову іншу юридичну відповідальність у частині відшкодування майнової (матеріальної) і нематеріальної (в т.ч. моральної) шкоди та компенсації витрат власникам транспортних засобів, іншим учасникам дорожнього руху якщо дорожньо-транспортна пригода сталася з причин незадовільного експлуатаційного утримання та ремонту, допущених з вини Виконавця у разі заподіяння збитків користувачами автомобільних доріг, внаслідок пошкодження (знищення) складових автомобільних доріг, Виконавець зобов'язаний забезпечити оперативне надання Замовнику інформації та документів, необхідних для відшкодування збитків з винних осіб (п.п.1.7 Договору).

Відповідно до п.п. 1.8 Договору, Виконавець, крім послуг, зазначених вище, за письмовим розпорядженням (завданням) Замовника надає послуги (виконує роботи):

-з усунення загрози безпечного проїзду автотранспорту;

-з виконання звернень (приписів) уповноважених органів Національної поліції за завданням Замовника;

-з ліквідації наслідків дорожньо-транспортних пригод;

-з ліквідації наслідків стихійного лиха, надзвичайних та аварійних ситуацій;

-у разі надходження конкретних письмових розпоряджень (заявок) про усунення загрози безпечного руху автотранспорту;

-при надходженні звернень (приписів) уповноважених органів Національної поліції, виданих на ім'я Виконавця, останній зобов'язаний приступити до виконання аварійних робіт з обов'язковими письмовими повідомленнями та згодою Замовника.

Зазначені аварійні роботи мають бути виконані, крім випадку надходження письмової заборони Замовника на виконання окремих конкретних робіт.

У відповідності до п.п. 3.1 ціна Договору складає 274 957 506,00 грн. з урахуванням ПДВ за рахунок коштів державного, місцевого бюджетів та інших джерел фінансування.

Відповідно до плану фінансування (додаток №5 до Договору), джерелом фінансування Договору є державний бюджет та фінансування передбачено на 2018 та 2019 роки.

Крім того, відповідно до технічного завдання (додаток №1 до Договору), передбачено проведення певних видів (найменувань) робіт, а саме: земляне полотно і водовідвід; дорожній одяг та покриття; організація та безпека дорожнього руху; штучні споруди; зимове утримання та озеленення.

Пунктом 2.4. Договору передбачено, що неякісно виконані послуги (роботи), виконані з використанням матеріальних ресурсів, що не відповідають установленим вимогам, Замовником не оплачуються.

Так, відповідно до даних УОАЗОР ГУНП в Черкаській області, в зв'язку з ускладненими погодними умовами на території Черкаської області, у період з 25 по 27 грудня 2018 року, надійшло 47 повідомлень про ускладнення руху, затори та аварійні ситуації на автошляхах Черкаської області.

Найбільш проблемними ділянками доріг були в Уманському, Чигиринському та Чорнобаївському районах, де в заторах крім автомобілів, знаходилися рейсові автобуси з пасажирами. Так, в заторах за вказаний період перебували близько 700 автомобілів та 14 рейсових автобуси з 250 пасажирами.

До подолання наслідків негоди та прибирання снігу на автомобільних дорогах загального користування державного значення у Черкаській області були задіяні працівники ДСНС, співробітники превентивного блоку поліції, батальйону поліції особливого призначення, а також спецтехніка ДСНС, сторонніх дорожніх організацій та підприємств, фермерських господарств.

Дані проблеми виникли із-за безвідповідального ставлення до своїх обов'язків, несвоєчасного реагування на погодні умови, недостатньої кількості техніки та механізмів ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України».

Проте, відповідно відомостей з Єдиного веб-порталу використання публічних коштів (https://spending.gov.ua/), у період час з 10.12.2018 по 28.12.2018, на виконання умов зазначеного вище Договору, відповідно актів виконаних робіт, Службою автомобільних доріг у Черкаській області було перераховано ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» кошти в загальній сумі 24 814 028 грн.

У клопотанні також вказано, що все вищезазначене дає підстави вважати, що посадові особи ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» у наслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків, не організували та не забезпечили належні умови для виконання технічного завдання, згідно умов договору №97/1-02, укладеного 16.11.2018 із Службою автомобільних доріг у Черкаській області на експлуатаційне утримання автомобільних доріг державного значення та штучних споруд на них, що призвело до тяжких наслідків.

Ініціатор клопотання зазначає, що під час кримінального провадження проведені наступні слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії:

- проведено огляд відомостей з Єдиного веб-порталу використання публічних коштів (https://spending.gov.ua/), у період з 10.12.2018 до 28.12.2018 щодо оплати Службою автомобільних доріг у Черкаській області коштів за виконані роботи по договору №97/1-02 від 16.11.2018, роздруківки платіжних доручень долучено до матеріалів кримінального провадження;

- проведено огляд відомостей з електронної системи публічних закупівель «ProZorro» по закупівлі UA-2018-10-31-000289-b (замовник Служба автомобільних доріг у Черкаській області), установлено перелік транспортних засобів та спецтехніки, поданої ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» в складі конкурсної пропозиції;

- в порядку ст. 93 КПК України витребувано інформацію з камер відеоспостереження системи «Відеоконтроль-Рубіж» щодо руху транспортних засобів за період з 16.11.2018 до 31.12.2018;

- в порядку ст. 93 КПК України витребувано інформацію з Управління ДСНС України в Черкаській області про повідомлення від фізичних та юридичних осіб щодо неналежного експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення в Черкаській області, дані щодо роботи ДСНС з подолання наслідків несприятливих погодних умов за період з 25 по 27 грудня 2018 року, а також записи з відеокамер;

- проведено огляд записів з відеокамер, отриманих від Управління ДСНС України в Черкаській області, за результатами якого виготовлено скриншоти, які долучені до матеріалів кримінального провадження;

- в порядку ст. 93 КПК України витребувано інформацію з УОАЗОР ГУНП в Черкаській області про повідомлення, які надійшли від фізичних та юридичних осіб за період з 16.11.2018 по 31.12.2018 щодо неналежного експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у Черкаській області; роботи розширеного ситуаційного центру з подолання наслідків несприятливих погодних умов за період з 25 по 27 грудня 2018 року; дані щодо спецтехніки, техніки ДСНС, сторонніх дорожніх організацій та фермерських господарств, які були задіяні під час подолання наслідків несприятливих погодних умов за період з 25 по 27 грудня 2018 року;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси, проведено тимчасовий доступ до документів Служби автомобільних доріг у Черкаській області щодо виконання умов Договору №97/1-02 від 16.11.2018;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду, проведено тимчасовий доступ до документів ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» щодо виконання умов Договору №97/1-02 від 16.11.2018;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено тимчасовий доступ до документів, що становлять банківську таємницю, а саме руху коштів по розрахунковим рахункам ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено тимчасовий доступ до документів філії «Драбівський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» щодо виконання умов Договору №97/1-02 від 16.11.2018;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено тимчасовий доступ до документів філії «Звенигородська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» щодо виконання умов Договору №97/1-02 від 16.11.2018;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено тимчасовий доступ до документів філії «Золотоніська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» щодо виконання умов Договору №97/1-02 від 16.11.2018;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено тимчасовий доступ до документів філії «Золотоніський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» щодо виконання умов Договору №97/1-02 від 16.11.2018;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено тимчасовий доступ до документів філії «Кам'янський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» щодо виконання умов Договору №97/1-02 від 16.11.2018;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено тимчасовий доступ до документів філії «Тальнівський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» щодо виконання умов Договору №97/1-02 від 16.11.2018;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено тимчасовий доступ до документів філії «Черкаська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» щодо виконання умов Договору №97/1-02 від 16.11.2018;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено тимчасовий доступ до документів філії «Шполянський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» щодо виконання умов Договору №97/1-02 від 16.11.2018;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено огляд транспортних засобів та спеціальної техніки, які знаходяться в оперативному управлінні філії «Драбівський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено огляд транспортних засобів та спеціальної техніки, які знаходяться в оперативному управлінні філії «Звенигородська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено огляд транспортних засобів та спеціальної техніки, які знаходяться в оперативному управлінні філії «Золотоніська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено огляд транспортних засобів та спеціальної техніки, які знаходяться в оперативному управлінні філії «Золотоніський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено огляд транспортних засобів та спеціальної техніки, які знаходяться в оперативному управлінні філії «Кам'янський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено огляд транспортних засобів та спеціальної техніки, які знаходяться в оперативному управлінні філії «Тальнівський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено огляд транспортних засобів та спеціальної техніки, які знаходяться в оперативному управлінні філії «Черкаська дорожньо-експлуатаційна дільниця» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»;

- на підставі ухвали слідчого судді Придніпровського районного суду проведено огляд транспортних засобів та спеціальної техніки, які знаходяться в оперативному управлінні філії «Шполянський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»;

- в порядку ст. 93 КПК України витребувано інформацію з Сервісного центру МВС України в Черкаській області щодо транспортних засобів, зареєстрованих за ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»;

- в порядку ст. 93 КПК України, витребувано інформацію з районних державних адміністрацій області щодо створення координаційного центру з метою подолання наслідків несприятливих погодних умов, що склалися в грудні 2018 року та залучення техніки сторонніх суб'єктів господарювання з цією метою;

- допитано в якості свідків посадових осіб ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України»;

- за участі спеціалістів Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області досліджено стан розрахунків між Службою автомобільних доріг в Черкаській області та ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» в період з 16.11.2018 по 31.12.2018 щодо виконання договору від 16.11.2018 №97/1-02;

- призначено та проведено судово-економічну експертизу щодо стану розрахунків між Службою автомобільних доріг в Черкаській області та ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» в період з 16.11.2018 по 31.12.2018 щодо виконання договору від 16.11.2018 №97/1-02;

- за участі спеціалістів Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області досліджено виконання філією «Кам'янський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Черкаській області за договором від 16.11.2018 №97/1-02 в період з 16.11.2018 по 31.12.2018;

- за участі спеціалістів Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області досліджено виконання філією «Шполянський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Черкаській області за договором від 16.11.2018 №97/1-02 в період з 16.11.2018 по 31.12.2018;

- за участі спеціалістів Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області досліджено виконання філією «Тальнівський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Черкаській області за договором від 16.11.2018 №97/1-02 в період з 16.11.2018 по 31.12.2018;

- за участі спеціалістів Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області досліджено виконання філією «Драбівський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Черкаській області за договором від 16.11.2018 №97/1-02 в період з 16.11.2018 по 31.12.2018;

- за участі спеціалістів Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області досліджено виконання філією «Звенигородська дорожнього-експлуатаційна дільниця» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Черкаській області за договором від 16.11.2018 №97/1-02 в період з 16.11.2018 по 31.12.2018;

- за участі спеціалістів Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області досліджено виконання філією «Золотоніська дорожнього-експлуатаційна дільниця» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Черкаській області за договором від 16.11.2018 №97/1-02 в період з 16.11.2018 по 31.12.2018;

- за участі спеціалістів Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області досліджено виконання філією «Черкаська дорожнього-експлуатаційна дільниця» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Черкаській області за договором від 16.11.2018 №97/1-02 в період з 16.11.2018 по 31.12.2018;

- за участі спеціалістів Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області досліджено виконання філією «Золотоніський райавтодор» ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Черкаській області за договором від 16.11.2018 №97/1-02 в період з 16.11.2018 по 31.12.2018;

- за участі спеціалістів Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області досліджено виконання ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» робіт з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Черкаській області за договором від 16.11.2018 №97/1-02 в період з 16.11.2018 по 31.12.2018.

Як зазначено, санкцією ч. 3 ст. 191 КК України, передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Відповідно до положень ст. 12 КК України, тяжким злочином є злочин, за який передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше двадцяти п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк не більше десяти років.

Враховуючи зазначені вище норми КПК, строк досудового розслідування в кримінальному провадженні №12018250000000298, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.12.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, закінчується 26.06.2020, проте по провадженню необхідно виконати значний обсяг слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, а саме:

- з урахуванням висновків спеціалістів Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, призначити та провести судово-економічні експертизи;

- за результатами проведених експертиз, допитати працівників та посадових осіб ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та Служби автомобільних доріг у Черкаській області з приводу виконання робіт з утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Черкаській області за договором від 16.11.2018 №97/1-02 в період з 16.11.2018 по 31.12.2018;

- проаналізувати висновки отриманих судово-економічних експертиз в сукупності з іншими зібраними у кримінальному провадженні доказами;

- з урахуванням зібраних доказів, вирішити питання про повідомлення про підозру винним особам, допитати їх як підозрюваних, звернутися до слідчого судді з клопотанням про обрання їм запобіжних заходів;

- зібрати відомості, що характеризують підозрюваних;

- провести інші процесуальні дії, в яких виникне необхідність після проведення вище вказаних слідчих і процесуальних дій;

- виконати вимоги, передбачені ст. 290 КПК України.

Для проведення зазначених вище слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, з врахуванням обмежень, встановлених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами і доповненнями), необхідний строк не менше шести місяців, а тому слідчий органу досудового розслідування просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018250000000298, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.12.2018 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, на шість місяців, тобто до 26.12.2020.

У судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 , підтримала клопотання та просила його задовольнити у повному обсязі. Крім того, додатково зазначила, що СУ ГУНП в Черкаській області здійснює досудове розслідування по кримінальному провадженню №12018250000000298 від 26.12.2018. Підозра нікому не оголошена. 26.06.2020 збігає вісімнадцятимісячний строк досудового розслідування даного кримінального провадження, між тим, у вказаний строк завершити досудове розслідування не виявилось можливим, у зв'язку із великим обсягом інформації, яку необхідно доопрацювати, складністю проведення експертиз та виконання інших слідчих (розшукових) дій, в яких може виникнути потреба у залежності від висновків експертних досліджень. Також зазначила, що кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 191 КК України відносить до категорії тяжких, а тому просила продовжити строк проведення досудового розслідування на 06 місяців, тобто до 26.12.2020.

У судове засідання прокурор ОСОБА_4 не з'явився, подавши до суду заяву від 24.06.2020, в якій просить провести розгляд клопотання за його відсутності. Крім того, просить задовольнити дане клопотання на підставі обґрунтування, викладеного у ньому та з урахуванням доказів, доданих до клопотання.

Заслухавши думку слідчого, враховуючи думку прокурора, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань №12018250000000298 від 26.12.2018, щодо кримінального провадження, у рамках якого було подане клопотання та дослідивши докази по цих матеріалах, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання слідчого підлягає до часткового задоволення, виходячи з наступного:

відповідно до ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить, зокрема, - вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого злочину (у даному випадку кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.286 КК України).

Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому, загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

1) двох місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку;

2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину невеликої або середньої тяжкості;

3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Частинами 1 та 4 ст. 294 КПК України передбачено, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.

Строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України, - у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

У судовому засіданні встановлено, що 26.12.2018 відомості про кримінальні правопорушення, що передбачені ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018250000000298. Підозра нікому не оголошена.

Аналіз доданих до клопотання слідчого документів свідчить, що є достатньо відомостей, які свідчать про те, що було вчинено кримінальні правопорушення, які за обставинами їх вчинення відноситься до категорії тяжких злочинів проти власності (ч. 3 ст. 191 КК України) та до злочинів середньої тяжкості у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг (ч. 2 ст. 367 КК України).

Між тим, закінчити досудове розслідування у строк, який спливає 26.06.2020 (18 місяців - починаючи з 26.12.2018), неможливо, оскільки органу досудового розслідування у встановлений строк не вдалося виконати значний обсяг слідчих (розшукових) та процесуальних дій, зокрема: з урахуванням висновків спеціалістів Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області, призначити та провести судово-економічні експертизи; за результатами проведених експертиз, допитати працівників та посадових осіб ДП «Черкаський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» та Служби автомобільних доріг у Черкаській області з приводу виконання робіт з утримання автомобільних доріг загального користування державного значення та штучних споруд на них у Черкаській області за договором від 16.11.2018 №97/1-02 у період з 16.11.2018 по 31.12.2018; проаналізувати висновки отриманих судово-економічних експертиз в сукупності з іншими зібраними у кримінальному провадженні доказами; з урахуванням зібраних доказів, вирішити питання про повідомлення про підозру винним особам, допитати їх як підозрюваних, звернутися до слідчого судді з клопотанням про обрання їм запобіжних заходів; зібрати відомості, що характеризують підозрюваних; провести інші процесуальні дії в яких виникне необхідність після проведення вище вказаних слідчих і процесуальних дій; закінчити досудове розслідування за однією із форм, що передбачені ст. 283 КПК України; у разі необхідності провести інші слідчі та процесуальні дії.

Слідчим та прокурором доведено, що обставини, які перешкоджали здійсненню вказаних вище процесуальних дій раніше, є суттєвими, тобто такими, що унеможливлюють завершення досудового розслідування та не свідчать про бездіяльність органу досудового розслідування і прокурора у проведенні досудового розслідування за вказаним кримінальним провадженням.

Між тим, на думку слідчого судді, слід відмовити у задоволенні клопотання у частині визначення строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018250000000298 від 26.12.2018, на 06 місяців, тобто до 26.12.2020, як необгрунтованого. Слідчий суддя вважає, що той обсяг слідчих та процесуальних дій, про які вказує сторона обвинувачення, можливо здійснити у коротший строк досудового розслідування та прийняти остаточне рішення. Отже, підлягає до задоволення клопотання у частині можливості продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018250000000298, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.12.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, до двадцяти двох місяців, тобто до 26.10.2020 (на 04 місяці). Слідчий суддя вважає, що такий строк є достатнім для виконання ряду процесуальних та слідчих дій, що зазначені у цьому клопотанні.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 2, 3, 7, 22, 42-45, 219, 294, 295, 295-1, 372, 376 КПК України слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити частково.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018250000000298, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.12.2018, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 367 КК України, на чотири місяці, тобто до 26.10.2020.

В іншій частині відмовити.

Копію ухвали вручити учасникам кримінального провадження.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1