13 липня 2020 р.м. ХерсонСправа № 540/159/19
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Варняка С.О.,
при секретарі: Нікітенко А.В.,
за участю:
позивача - ОСОБА_1 ,
представників відповідачів - Горішнього К.О., Філімонової О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Звернувшись до суду, позивач зазначає, що отримує пенсійне забезпечення з 04.01.1997 року. Пенсію призначено за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
У грудні 2018 року на виконання Постанови КМУ № 45 від 13.02.2008 року позивач звернувся із заявою про перерахунок пенсії у розмірі 90% грошового забезпечення до Головного управління ПФУ в Херсонській області відповідно до вимог статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що діяла на момент призначення пенсії.
Проте відповідач відмовив у нарахуванні та перерахунку пенсії, посилаючись на відсутність підстав щодо здійснення перерахунку пенсії.
Вважає відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 05.12.2018 року № 676/ю-99-1 протиправною та необґрунтованою.
За загальним правилом закон зворотної сили не має, а тому норми ч. 2 ст.13 Закону № 2262-ХІІ поширюються на відносини, які виникли після набуття чинності.
Крім того, позивач зазначає, що починаючи з 04.01.1997 року йому призначено пенсійне забезпечення, яке включало: посадовий оклад; оклад за військове звання; процентна надбавка за вислугу років 40%; надбавка за кваліфікацію льотчик/штурман, 1 клас 12%; особливі умови служби 35%; секретність 10%; надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%; премія 10%. Зазначена форма розрахунку застосовувалась до 01.01.2018 року.
В свою чергу, з 01.01.2018 року при виплаті пенсійного забезпечення безпідставно почали нараховувати пенсійне забезпечення, яке включало лише посадовий оклад, оклад за військове звання, процентна надбавка за вислугу років 40%.
Вважає незаконним виключення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області та Херсонським обласним військовим комісаріатом з довідки про розмір грошового забезпечення надбавки за кваліфікацію льотчик/штурман, 1 клас 12%; особливі умови служби 35%; секретність 10%; надбавки за виконання особливо важливих завдань 50%; премії 10%.
З метою недопущення порушення прав позивач 14.12.2018 року звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 стосовно надання до Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з врахуванням складових (надбавок та доплат) грошового забезпечення, які отримував на час звільнення з лав Збройних Сил, та які повинні враховуватись при обчисленні (перерахунку) пенсії в період з 01.01.2018 року по теперішній час. На зазначене звернення надійшла відповідь № 6/2/1235 від 28.12.2018 року, у якій, посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій, особам, які звільнені з військової служби та деяким категоріям осіб" повідомлено, що включити в довідку для перерахунку пенсії надбавки за кваліфікацію льотчик/штурман, 1 клас 12%; особливі умови служби 35%; секретність 10%; надбавки за виконання особливо важливих завдань 50%; премію 10% не має законних підстав.
Позивач вважає, що не надання Херсонським обласним військовим комісаріатом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області довідки, за якою необхідно провести перерахунок, нарахування пенсійного забезпечення, починаючи з 01.01.2018 року, з врахуванням незаконно не включених до даного розрахунку надбавки за кваліфікацію льотчик/штурман, 1 клас 12%; особливі умови служби 35%; секретність 10%; надбавки за виконання особливо важливих завдань 50%; премії 10% є бездіяльністю. А також, бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсії з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які позивач отримував на час звільнення із Збройних Сил України та зменшення максимального розміру пенсії, який був обчислений в розмірі 90% відповідних сум грошового забезпечення є протиправною та суперечить чинному законодавству.
Позивач просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2018 року у розмірі 90% грошового забезпечення;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 в розмірі 90% суми грошового забезпечення відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" з 01.01.2018 року із врахуванням раніше виплачених сум;
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо не надання довідки про грошове забезпечення Головному управлінню Пенсійного фонду України у Херсонської області з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які позивач отримував на час звільнення із ЗСУ;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Херсонський області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з врахуванням складових (надбавок та доплат) грошового забезпечення, які позивач отримував на час звільнення з лав Збройних Сил, та які повинні враховуватись при обчисленні (перерахунку) пенсії;
- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які останній отримував на час звільнення із Збройних Сил України протиправною;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Херсонській області провести ОСОБА_1 перерахунок, нарахувати та виплачувати пенсію з врахуванням наступних надбавок:
надбавка за кваліфікацію льотчик/штурман, 1 клас 12%;
особливі умови служби 35%;
секретність 10%;
надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%;
премія 10%.
Ухвалою суду від 25 січня 2019 року позовну заяву було залишено без руху та встановлено строк для усунення її недоліків.
Позивач вимоги суду виконав, недоліки позову усунув.
Ухвалою суду від 12.02.2019 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання на 01.03.2019 року.
25.02.2019 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області позовні вимоги не визнає, вважає їх необґрунтованими. Зазначає, що статтею 13 Закону України № 2262-ХІІ в редакції, яка діяла на момент здійснення перерахунку, передбачено, що максимальний розмір пенсії за вислугу років не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення. Крім того, чинним законодавством передбачено, що при перерахунку пенсії використовуються виключно такі види грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років, відповідачем правомірно не враховані до сум пенсії інші надбавки, не включені до довідки уповноваженого органу.
Постанова № 103 на час розгляду справи є чинною та підлягає застосуванню до спірних правовідносин.
28.02.2019 року до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому Херсонський обласний військовий комісаріат позовні вимоги не визнає, вважає їх необґрунтованими. Зазначає, що пунктом 1 Постанови КМУ від 21 лютого 2018 р. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" визначено, що слід перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Херсонський обласний військовий комісаріат при підготовці довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача керувався вимогами останнього норм нормативно-правового акту, а саме Постановою КМУ від 21 лютого 2018 року № 103, яка визначає, що перерахунок і відповідно довідка про перерахунок пенсії складається з урахуванням трьох складових розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років.
Ухвалою суду від 01.03.2019 року зупинено провадження в адміністративній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразкових справах № 240/5401/18 та № 240/6263/18.
04.12.2019 року поновлено провадження в адміністративній справі.
Ухвалою суду від 04.12.2019 року роз'єднано позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії шляхом виділення у самостійне провадження вимог про визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо відмови ОСОБА_1 у проведенні перерахунку та виплати пенсії з 01.01.2018 року у розмірі 90% грошового забезпечення та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 в розмірі 90% суми грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" з 01.01.2018 року із врахуванням раніше виплачених сум.
Виділені матеріали передано до відділу документального забезпечення та діловодства (канцелярії суду) для здійснення розподілу справи раніше визначеному складу суду.
Ухвалою суду від 04.12.2019 року повернуто ОСОБА_1 заяву про збільшення позовних вимог.
Ухвалою суду від 04.12.2019 року зупинено провадження в адміністративній справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі № 240/6263/18 (провадження № Пз/9901/1/18).
13.07.2020 року поновлено провадження в адміністративній справі.
У судовому засіданні позивач наполягав на позовних вимогах, просив суд задовольнити позов.
Представники відповідачів у судовому засіданні по суті позову заперечували, просили у задоволенні позову відмовити.
Заслухавши сторони та дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини.
04.12.2018 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо перерахунку пенсії у відповідності до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року в розмірі 90 % відповідних сум грошового забезпечення.
Листом Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 05.12.2018 року № 676/Ю-99-1 ОСОБА_1 повідомлено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам (окрім осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) перерахунок здійснюється із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Розмір пенсії визначається відповідно до норм закону, що діють на дату з якої переглядається її розмір, то максимальний розмір пенсій за вислугу років не повинен перевищувати 70 % відповідних сум грошового забезпечення.
14.12.2018 року ОСОБА_1 звернувся до Херсонського обласного військового комісаріату із заявою, у якій просив надати до Пенсійного фонду довідку за якою провести перерахунок нарахування пенсійного забезпечення, починаючи з 01.01.2018 року, з врахуванням незаконно не включених до даного розрахунку надбавки за кваліфікацію льотчик/штурман, 1 клас, 12 %, особливі умови служби 35 %, секретність 10 %, надбавки за виконання особливо важливих завдань 50 %, премії 10 %.
Листом ІНФОРМАЦІЯ_1 № 6/2/1235 від 28.12.2018 року ОСОБА_1 повідомлено про те, що КМУ прийнято постанову № 103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби та деяким категоріям осіб", якою впроваджено суттєві зміни щодо обчислення пенсій військовим пенсіонерам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 року.
Пенсії перераховуються з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби.
Інші складові грошового забезпечення для перерахунку пенсії зазначеною Постановою не визначені.
Включити в довідку для перерахунку пенсії з 01.01.2018 року надбавки за кваліфікацію, особливі умови служби, виконання особливо важливих завдань, а також за роботу з таємними документами Херсонський обласний військовий комісаріат немає законних підстав.
Вирішуючи спір, суд застосовує такі норми права.
Вимогами частини другої статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, є Закон України від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" ( далі - Закон № 2262-ХІІ).
Стаття 51 зазначеного Закону (в редакції на момент перерахунку пенсії) визначає, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Відповідно до частини третьої - четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції на момент перерахунку пенсії) перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (надалі - Постанова № 103) постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 (в редакції на момент перерахунку пенсії позивача, із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ № 103 від 21.02.2018) пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Згідно з пунктом 5 Порядку № 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Системний аналіз наведених вище приписів законодавства у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, свідчить про те, що статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови, порядок та розміри пенсійних виплат при перерахунку пенсії військовослужбовців, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, у зв'язку зі зміною грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, що узгоджується з функціями Уряду України, визначеними в пунктах 2, 3 статті 116 Конституції України.
Відповідно до пункту 1 постанови КМУ від 21.02.2018 № 103, який був чинний на момент здійснення перерахунку, перерахунок пенсії військовослужбовцям та деяким іншим особам здійснюється із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Врахування інших видів грошового забезпечення цією постановою не передбачено.
Форма довідки про розмір грошового забезпечення позивача, в тому числі складові грошового забезпечення, передбачена додатком 2 Порядку № 45.
Відповідно до довідки Херсонського обласного військового комісаріату № ТХ23049 від 15.03.2018 року про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку, визначеному рішенням Кабінету Міністрів України виданої ОСОБА_1 відповідно до постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 розмір грошового забезпечення позивача становить 10995,00 грн., в тому числі: посадовий оклад - 5920,00 грн., оклад за військовим званням (підполковник) - 1410,00 грн.; надбавка за вислугу років (50%) - 3665,00 грн.
Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області у березня 2018 року здійснило перерахунок пенсії позивача на підставі довідки, що надійшла від ІНФОРМАЦІЯ_1 № ТХ23049 від 14.03.2018 року, в якій визначено розмір грошового забезпечення для такого перерахунку.
Права самостійно визначати розміри грошового забезпечення ОСОБА_1 відповідачі не мають.
Таким чином, Херсонським обласним військовим комісаріатом видано довідку про грошового забезпечення відповідно до вимог Постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103, відповідно до якої грошове забезпечення складається з врахуванням трьох складових розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років.
У свою чергу Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області як територіальний орган виконавчої влади, який у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів, які прийняті відповідно до Конституції та законів України, іншими нормативно-правовими актами, не мав підстав здійснювати перерахунок пенсії позивачу без врахування положень Порядку № 45 та постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103.
Аналогічний правовий висновок викладено Великою Палатою Верховного суду у постанові від 19.02.2020 р. у зразковій справі № 240/6263/18, які підлягають застосуванню у даних спірних правовідносинах.
Відповідно до ч.1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Виходячи з підстав та предмету спору, системного аналізу положень чинного законодавства України та оцінки наявних у матеріалах справи доказів в сукупності, суд дійшов до висновку, що відповідачами доведено правомірність своїх дій, а позивачем не надано доказів на їх спростування, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Керуючись статтями 9, 90, 242 - 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
У задоволенні позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки, продовжуються на строк дії такого карантину.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 14 липня 2020 р.
Суддя С.О. Варняк
кат. 112010201