про виправлення помилки у виконавчому листі
13 липня 2020 р. Справа № 480/1410/19
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Глазька С.М.,
за участю секретаря судового засідання - Провозіна О.І.,
відповідача - ОСОБА_1 ,
представника відповідача - Сапіча В.М.,
представника третьої особи - Кочаряна Я.С.,
розглянувши в приміщенні суду в м. Суми заяву представника Управління державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради про виправлення помилки у виконавчому листі по справі №480/1410/19 за позовом Управління державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити дії,-
Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 25.07.2019 позовні вимоги Управління державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради до ОСОБА_1 , третя особа - ОСОБА_2 про зобов'язання вчинити дії задоволено.
Зобов'язано ОСОБА_1 знести самочинно збудований стрічковий фундамент прибудований до кв. 1 буд. АДРЕСА_1 , за власний рахунок.
Рішення Сумського окружного адміністративного суду по даній справі набрало законної сили 08.10.2019.
На виконання вказаного рішення, Сумським окружним адміністративним судом 01.04.2020 був виданий виконавчий лист.
03.07.2020 представником позивача подано заяву про виправлення помилки у виконавчому листі, а саме: зазначити правильно строк пред'явлення виконавчого документа.
Ухвалою суду від 07.07.2020 вказану заяву призначено до розгляду на 13.07.20120.
13.07.2020 представник позивача належним чином повідомлений про місце, час та дату розгляду заяви, у судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд заяви за його відсутності.
Відповідач та його представник у судовому засіданні заперечували проти задоволення заяви.
Представник третьої особи у судовому засіданні підтримав заяву.
Суд, заслухавши відповідача, представника відповідача та представника третьої особи, вивчивши письмові матеріали справи, вважає за необхідне виправити помилку у виконавчому листі, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 374 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувача або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.
Так, судом встановлено, що при оформленні виконавчого листа була допущена помилка, а саме: строк пред'явлення виконавчого листа до виконання зазначено три місяці, а не три роки.
Частиною 1 ст. 12 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що виконавчі документи можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред'явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Вирішуючи питання про те, чи є стягувач - Управління державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради, державним органом, суд зазначає наступне.
Статтею 140 Конституції України визначено, що місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Органами місцевого самоврядування, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, є районні та обласні ради.
За приписами ст. 1 Закону України "Про місцеве самоврядування в України" визначено, що представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган (рада), який складається з депутатів і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення; виконавчі органи рад - органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
Рішенням Сумської міської ради від 28 вересня 2016 року № 1129-МР затверджено Положення про управління державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради, пунктом 1.1 якого визначено, що управління державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради утворюється Сумською міською радою та є виконавчим органом Сумської міської ради, їй підзвітне та підконтрольне, підпорядковане виконавчому комітету Сумської міської ради та міському голові, оперативно підпорядковане заступнику міського голови відповідно до розподілу обов'язків.
Отже, Управління державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради є виконавчим органом Сумської міської ради, тобто органом місцевого самоврядування.
Враховуючи, що стягувач у справі - Управління державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради не є державним органом, суд вважає за необхідне виправити помилку, допущену у виконавчому листі, виданого Сумським окружним адміністративним судом у справі № 480/1410/19, та зазначити строк пред'явлення виконавчого листа до виконання три роки - 09.10.2022.
Керуючись ст.ст. 248, 374 Кодексу адміністративного судочинства, суд, -
Заяву представника Управління державного архітектурно-будівельного контролю Сумської міської ради про виправлення помилки у виконавчому листі - задовольнити.
Виправити помилку у виконавчому листі, виданого 01.04.2020 Сумським окружним адміністративним судом у справі № 480/1410/19, а саме: строк пред'явлення виконавчого документа до виконання до 09.10.2022.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.
Відповідно до п. 3 розділу VI “Прикінцеві положення” Кодексу адміністративного судочинства України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки визначені, зокрема, статтею 295 цього Кодексу, продовжуються на строк дії такого карантину.
Повний текст ухвали складений та підписаний 14 липня 2020 року.
Суддя С.М. Глазько