Постанова від 10.07.2020 по справі 462/1686/20

Справа № 462/1686/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 липня 2020 року Суддя Залізничного районного суду м. Львова Гедз Б. М., за участю захисника - адвоката Возного О.Й., розглянувши матеріали справи, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої ФОП, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

встановив:

згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія АПР18 №127794 від 19.03.2020 року,фізична особа-підприємець ОСОБА_1 , 19.03.2020 року о 16.00 год. не припинила роботу у магазині «Посуд, вироби з пластмаси, кухонне приладдя» за адресою: м. Львів, вул. Патона, 2/4, чим порушила п.2.3 постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 року.

В суді адвокат ОСОБА_1 - Возний О.Й. заявив клопотання про закриття справи за відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопоорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП з наступних мотивів та передбачених законом підстав.

У відповідності до п. 2 ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Так, згідно вимог ч.1 ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Суть правопорушення викладається у відповідності до диспозиції тієї частини статті або статті, за якою складається протокол.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серія АПР18 №127794 від 19.03.2020 року, у такому зазначено, що 19.03.2020 року о 16.00 год. за адресою: м. Львів, вул. Патона, 2/4 у магазині «Посуд, вироби з пластмаси, кухонне приладдя» не припинила роботу фізична особа підприємець ОСОБА_1 , чим порушила п.2.3 постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020року та вчинила правопорушення передбачене ст. 44-3 КУпАП.

Диспозиція ст.44-3КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Отже, вказана норма права носить бланкетний характер, а тому серед ознак суті такого адміністративного правопорушення обов'язково повинно бути посилання на конкретну норму нормативно-правового акту, яким встановлюється відповідні правила та якої не дотрималася особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, порушивши тим самим законодавчі приписи.

Відповідно до п.п. 3 п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (в редакції, чинній станом на день вчинення адміністративного правопорушення), забороняється до 24 квітня 2020 р. роботу суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім: торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв'язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Між тим, п. 2.5, 2.5.1, 2.5.2, 2.6.5 протоколу № 7 позапланового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 16.03.2020 р. Львівської міської ради дозволено господарську діяльність (через здійснення он-лайн замовлень чи телефоном з наступною доставкою товару замовнику) таким об'єктам: торговим закладам господарських товарів, торговим закладам будівельних товарів; дозволено діяльність за окремим протоколом магазинам побутової хімії.

В матеріалах справи містяться дані органів державної статистики про основний вид економічної діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , відповідно до яких зазначено: Код КВЕД 47.52 Роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах.

Таким чином, інспектором поліції при складанні протоколу про порушення ст. 44-3 КУпАП, наведених вимог закону не виконано, не вказано, які саме порушення та яких саме норм вчинила ОСОБА_1 , не відібрано пояснень свідків, які були відвідувачами закладу, пояснень продавця, інших свідків, не долучено відеоматеріалів, розрахункових документів, які б підтверджували здійснення торгівлі, а лише формально наведено перелік норм, без наведення конкретних порушень.

У відповідності до положень ч. 1 ст. 7 КУпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Розгляд справи про адміністративне правопорушення відбувається в межах протоколу про адміністративне правопорушення відносно конкретної особи, суд не має права у будь-який спосіб конкретизувати пред'явлене посадовою особою адміністративне обвинувачення та його змінювати, оскільки це суперечить загальним засадам судочинства, які передбачені ст. 129 Конституції України.

Оцінюючи надані докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що провадження в справі підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП.

Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 44-3 КУпАП у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Залізничний районний суд Львівсьокї області особою щодо якої її винесено протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: (підпис) Б.М.Гедз

З оригіналом згідно.

Суддя: БМ.Гедз