Справа № 581/518/20
Провадження № 3/581/269/20
10 липня 2020 року сел. Липова Долина
Суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Кузьмінський О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Липоводолинського ВП ГУНП в Сумській області, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , приватного підприємця, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія АПР 18 №660845/449, 26 червня 2020 року близько 11 год. 30 хв. в АДРЕСА_2 , гр. ОСОБА_2 , яка є продавцем, здійснила продаж продуктів харчування гр. ОСОБА_3 , перебуваючи без засобів індивідуального захисту, а саме без маски та респіратора, чим порушила постанову Кабінету Міністрів України № 392 від 20 травня 2020 року, чим вчинила правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою провину не визнав, надав письмові пояснення, в яких зазначив, що на момент складення протоколу він перебував в іншому місці, а ОСОБА_2 не являється найнятим працівником ФОП « ОСОБА_1 » і перебуває на обліку в центрі зайнятості. У протоколі не зазначено який саме пункт постанови КМУ порушено, торгівля здійснювалась із тимчасової споруди, яка є малою архітектурною формою та не являється громадською будівлею. Просив закрити провадження у справі у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши особу, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини вчинення правопорушення, суд вважає, що провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 44-3 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Оскільки вказана норма закон є бланкетною, тому відсилає до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Суд зазначає, що вказаною постановою установлено з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з 22 травня 2020 р. до 31 липня 2020 р. на території, в тому числі Сумської області, із урахуванням епідемічної ситуації в регіоні карантин, продовживши на всій території України дію карантину, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
Також постанова містить перелік із 14 пунктів заборонних заходів, якими встановлено що на період дії карантину забороняється.
Серед зазначеного у постанові переліку заборон відсутня заборона продавцю здійснювати продаж продуктів харчування, перебуваючи без засобів індивідуального захисту, а саме без маски та респіратора.
У порушення вимог, передбачених ст. 44-3 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначене адміністративне правопорушення, що ставиться у провину ОСОБА_1 , яке передбачене постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».
За змістом ст. 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення має суддею розглядатись у межах тих обставин, які зазначенні у протоколі про таке порушення.
Суддя не має права у постанові за підсумками розгляду справи розширювати зміст складеного протоколу, вказувати на ознаки правопорушення, які не зазначались у протоколі про адміністративне правопорушення, або їх виключати, адже у протилежному випадку він виходить за межі своєї компетенції, якою згідно з вимогами ст. ст. 213, 221 КУпАП, є лише розгляд справи.
З викладених вище мотивів вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення є неналежним доказом вчинення правопорушення.
Також з протоколу не вбачається за можливе встановити чому до адміністративної відповідальності притягується ОСОБА_1 за дії, що було вчинені продавцем магазину ОСОБА_2 .
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю в разі відсутності події та складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, вважаю, що відсутні ознаки події та складу в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
Керуючись ст. 44-3, 221, 245, 247, 280, 283, 284 КУпАП ,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Липоводолинський районний суд Сумської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О. В. Кузьмінський