Ухвала від 10.07.2020 по справі 826/21037/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

10 липня 2020 року м. Київ № 826/21037/15

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Добрянської Я.І., ознайомившись із заявою Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку для його пред'явлення

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Українська правова колегія»

про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суд міста Києва від 19.01.2016р. адміністративний позов задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська правова колегія" на користь Управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Києва суму заборгованості (недоїмки) по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 224,04 грн. на наступні рахунки:

- 195,12 грн. (сто дев'яносто п'ять грн. 12 коп.) на р/р 256093122614 у ГУ ОБУ по Києву та області МФО 322669;

- 28,92 грн. (двадцять вісім грн. 92 коп.) на р/р 256083132614 у ГУ ОБУ по Києву та області МФО 322669.

На виконання вищезазначеної постанови 07.04.2016р. видано виконавчий лист.

20.12.2019р. до суду надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку для його пред'явлення.

У поданій заяві, Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві зазначає, що заява про видачу дубліката виконавчого листа подається до закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання. У зв'язку з цим, заявник вважає, що строк слід поновити.

Однак, зі змісту вказаної заяви не вбачається причин пропуску строку для пред'явлення виконавчого листа та підстав для видачі дубліката виконавчого листа.

Суд звертає увагу, що заявником належних доказів на підтвердження своїх доводів до суду не надано.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 09.07.2020р. заява призначена до розгляду.

Проаналізувавши матеріали справи, суд прийшов до висновку щодо можливості перейти до подальшого розгляду заяви в порядку письмового провадження.

Дослідивши подану заяву та додані до неї документи, суд зазначає таке.

Згідно з ст. 376 КАС України, стягувачам, які пропустили строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено.

Заява про поновлення пропущеного строку подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Суд розглядає заяву про поновлення пропущеного строку в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Ухвалу суду за результатами розгляду заяви про поновлення пропущеного строку може бути оскаржено в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до ч. 6. ст. 12 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016р. № 1404-VIII, стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.

Отже, єдиною та необхідною правовою підставою для поновлення строку пред'явлення виконавчого документа до виконання є наявність в особи поважних причин його пропуску. При цьому, поважність причин є оціночною категорією та повинна визначатися, виходячи з наявності реальних обставин, які фактично унеможливили вчинення особою відповідної процесуальної дії вчасно, тобто в межах строків, установлених законодавством.

Щодо вимоги заявника про видачу дубліката виконавчого листа, суд зазначає таке.

Відповідно до підпункту 18.4 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України в новій редакції передбачено, що у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред'явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви. За видачу стягувачу дубліката виконавчого документа справляється судовий збір у розмірі 0,03 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Ухвала про видачу чи відмову у видачі дубліката виконавчого документа може бути оскаржена в апеляційному та касаційному порядку.

Судом встановлено, що виконавчий лист виданий за результатом розгляду справи № 826/21037/15 було пред'явлено до виконання, однак відповідно до повідомлення від 14.11.2019 державного виконавця, виконавчий лист повернутий стягувачу без прийняття до виконання на підставі п. 6 ч. 4 ст. 4 ЗУ "Про виконавче провадження".

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення заяви Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про видачу дубліката виконавчого листа та поновлення строку для його пред'явлення

Керуючись ст. 376, 379 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. У задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві про поновлення строку пред'явлення виконавчого листа до виконання та видачу дубліката виконавчого листа - відмовити.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена відповідно до ст. 293-297 КАС України.

Суддя Я.І. Добрянська