ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
09 липня 2020 року м. Київ №640/15382/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Вєкуа Н.Г., ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї матеріалами
Товариства з обмеженою відповідальністю «Мілк Ест»
до Київської митниці Держмитслужби
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -
Товариство з обмеженою відповідальністю «Мілк Ест» (код ЄДРПОУ 34413236, 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, будинок 18) звернулось до Київської митниці Держмитслужби (код ЄДРПОУ 43337359, 03124, м. Київ, бул. Вацвала Гавела, будинок 8-А) про:
- визнання протиправним та скасування рішення про коригування митної вартості товарів № UА100000/2020/300122/1 від 21.04.2020 року Київської митниці Державної митної служби;
- визнання протиправною та скасування картки відмови в прийняті митної декларації митному оформлені випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № UA100550/2020/00040.
Відповідно до п.п. 3 та 5 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу та чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Ознайомившись із позовною заявою, суд встановив, що вона не відповідає вимогам ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку.
Суд зауважує, що згідно з рішенням Європейського суду з прав людини від 14.10.2010 р. у справі "Щокін проти України" вбачається, що вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є втручанням до його майнових прав.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Отже, вимога позивача про визнання протиправними та скасування рішення про коригування митної вартості товарів №UА100000/2020/300122/1 від 21.04.2020 року є вимогою майнового характеру, водночас, вимога про визнання протиправною та скасування картки відмови в прийняті митної декларації є похідною, а тому окремо судовий збір за другу вимогу не сплачується.
Оскільки вказаний спір носить майновий характер, то, відповідно Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У зв'язку з наведеним, суд вказує позивачу, що сума судового збору визначається виходячи з ціни позову (в даному випадку - сума коригування митної вартості товарів, тобто різниця між сумою заявленої ціни та сумою скоригованої ціни товару).
Так, дослідивши оскаржуване позивачем рішення, судом встановлено, що різниця між сумою заявленої ціни та сумою скоригованої ціни товару складає 328 148, 28 грн., а відтак сума судового збору, яка підлягає сплаті дорівнює - 4 922, 22 грн.
Разом з тим, на підтвердження доказів сплати судового збору позивачем додано платіжні доручення про сплату судового збору від 22.06.2020 №698 та №699 на загальну суму 4 204, 00 грн.
Отже, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 718, 22 грн. та надати до суду докази такої сплати.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (ч. 2 цієї ж статті).
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст. 161 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки у п'ятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання до суду із супровідним листом:
- платіжного документу на підтвердження доплати суми судового збору у розмірі 718, 22 грн.
Керуючись статтями 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Вєкуа Н.Г.