10 липня 2020 р. справа № 400/4534/19
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., у спрощеному позовному провадженні, в письмовому провадженні, розглянув адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 , АДРЕСА_1
до відповідачаГоловного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області, вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020
прозобов'язання вчинити певні дії
ОСОБА_1 (надалі - позивач або ОСОБА_1 ) звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (надалі - відповідач), в якому просить суд:
- зобов'язати відповідача включити до страхового стажу позивача періоди роботи в публічному акціонерному товаристві "Чорноморський суднобудівний завод" (надалі - ПАТ "ЧСЗ") з 01.11.2007 р. по 30.04.2008 р., з 01.06.2010 р. по 31.12.2010 р., з 01.09.2013 р. по 31.01.2014 р. та періоди роботи в товаристві з обмеженою відповідальністю "Черноморенергоремсервіс" (надалі - ТОВ "Черноморенергоремсервіс") з 01.02.2006 р. по 31.12.2006 р., з 01.01.2007 р. по 31.07.2007 р.;
- здійснити перерахунок пенсії з моменту її призначення та з урахуванням доходів та страхового стажу за період роботи в ПАТ "ЧСЗ" з 01.11.2007 р. по 30.04.2008 р., з 01.06.2010 р. по 31.12.2010 р., з 01.09.2013 р. по 31.01.2014 р. та періоди роботи в ТОВ "Черноморенергоремсервіс" з 01.02.2006 р. по 31.12.2006 р., з 01.01.2007 р. по 31.07.2007 р., з дотриманням принципів диференціації, оптимізації та вимог законодавства: якщо у разі перерахунку розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі без будь-яких стягнень та утримань з позивача.
Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що з травня 2012 р. отримує пенсію, однак у липні 2019 р. дізнався, що відповідач не врахував до страхового стажу періоди роботи (зазначені в позовних вимогах) в ПАТ "ЧСЗ" та ТОВ "Черноморенергоремсервіс", у зв'язку з відсутністю інформації щодо сплати страхових внесків страхувальником. Однак, як зазначає позивач, за вказані періоди з його заробітної плати утримувались податки та суми страхових внесків. На думку позивача, несвоєчасна сплата підприємствами страхових внесків, не повинна порушувати законні права та інтереси позивача на належне пенсійне забезпечення.
Відповідач подав відзив на позов, в якому зазначає, що згідно даних реєстру застрахованих осіб на ім'я позивача відсутня інформація про сплату страхових внесків ПАТ "ЧСЗ" за період з листопада 2007 р. по квітень 2008 р., з липня 2010 р. по грудень 2010 р. та ТОВ "Черноморенергоремсервіс" за періоди з 01.02.2006 р. по 31.12.2006 р. Окрім того, відомості про застраховано особу, страхувальником якої є ТОВ "Черноморенергоремсервіс" за період з 01.01.2007 р. по 31.07.2007 р. у індивідуальних відомостях реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування позивача взагалі відсутні. На думку відповідача, зарахування до страхового стажу позивача періоду роботи, за який страхувальником не сплачено внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, створить ситуацію подвійного дефіциту, адже і страхувальник не виконав обов'язок з сплати внесків, і позивачу будуть виплачуватись суми пенсії на умовах, що не передбачені системою пенсійного забезпечення. При цьому, на час подання відзиву, наявна сплата страхових внесків за червень 2010 р. ПАТ "ЧСЗ", однак позивач із заявою про призначення/перерахунок пенсії не звертався (а. с. 36-40).
Позивач подав відповідь на відзив, в якій зазначив, що за спірний період отримував дохід від ПАТ "ЧСЗ" та з доходу сплачувалися страхові внески. Страхувальник направляв до Пенсійного фонду України поточні внески, проте Пенсійний фонд України направляв їх на погашення попередньої недоїмки. Щодо заборгованості ТОВ "Чорноморенергоремсервіс", то за повідомленням відповідача (лист від 13.09.2019 р.), заборгованість з сплати внесків була списана 09.10.2012 р., оскільки підприємство за рішенням суду визнано банкрутом та припинено його державну реєстрацію (а. с. 41-50).
Судом відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження відповідно до ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України).
Позивач подав заяву про зміну предмету позову (а. с. 51-54), в якій просить суд зобов'язати відповідача:
1) включити до страхового стажу позивача періоди роботи в ПАТ "ЧСЗ" з 01.11.2007 р. по 30.04.2008 р., з 01.06.2010 р. по 31.12.2010 р., з 01.09.2013 р. по 31.10.2013 р. та періоди роботи в ТОВ "Черноморенергоремсервіс" з 01.02.2006 р. по 31.12.2006 р., з 01.01.2007 р. по 31.07.2007 р.;
2) здійснити перерахунок призначеної пенсії з дати набрання законної сили рішення суду із внесенням страхового стажу, доходу та сплачених страхових внесків до індивідуальних відомостей про застраховану особу, форма ОК-5, з урахуванням:
- страхових внесків, визначених довідкою ПАТ "ЧСЗ" № 600/29 від 21.06.2019 р. за період роботи в ПАТ "ЧСЗ" з 01.11.2007 р. по 30.04.2008 р., з 01.06.2010 р. по 31.12.2010 р., з 01.09.2013 р. по 31.10.2013 р., а саме : листопад 2007 р. - 45,91 грн., грудень 2007 р. - 78,12 грн., січень 2008 р. - 70,85 грн., лютий 2008 р. - 70,36 грн., березень 2008 р. - 76,00 грн., квітень 2008 р. - 73,00 грн., червень 2010 р. - 67,41 грн., липень 2010 р. - 71,85 грн., серпень 2010 р. - 75,66 грн., вересень 2010 р. - 82,97 грн., жовтень 2010 р. - 80,53 грн., листопад 2010 р. - 89,21 грн., грудень 2010 р. - 77,13 грн., вересень 2013 р. - 63,32 грн., жовтень 2013 р. - 41,46 грн.;
- доходів, отриманих ОСОБА_1 у ПАТ "ЧСЗ", що підтверджені відомостями з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків ДФС України від 03.06.2019 р., а саме: 4 квартал 2007 року розмір нарахованого доходу - 11 338,15 грн., нараховано податків 1 644,99 грн., перераховано до бюджету 1 561,30 грн.; 1 квартал 2008 року розмір нарахованого доходу - 10 081,30 грн., нараховано податків 1 459,27 грн., перераховано до бюджету 1 540,69 грн.; 2 квартал 2008 р. розмір нарахованого доходу - 11 125,75 грн., нараховано податків 1 611,01 грн., перераховано до бюджету 1 582,76 грн.; 2 квартал 2010 року розмір нарахованого доходу - 11 489,38 грн., нараховано податків 1 661,36 грн., перераховано до бюджету 3 284,02 грн.; 3 квартал 2010 року розмір нарахованого доходу - 11 523,90 грн., нараховано податків 1 666,36 грн., перераховано до бюджету 1 553,87 грн.; 4 квартал 2010 року розмір нарахованого доходу - 12 343,43 грн., нараховано податків 1 784,86 грн., перераховано до бюджету 1 504,57 грн.; 3 квартал 2013 року розмір нарахованого доходу - 6 383,28 гри., нараховано податків 837,40 грн., перераховано до бюджету 1 152,69 грн.; 4 квартал 2013 року розмір нарахованого доходу - 4 410,37 грн., нараховано податків 379,83 грн., перераховано до бюджету 644,69 грн.;
- доходів, отриманих ОСОБА_1 за періоди роботи в ТОВ "Черноморенергоремсервіс", що підтверджені відомостями з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків ДФС України від 03.06.2019 р., а саме: 1 квартал 2006 розмір нарахованого доходу - 4 351,71 грн., нараховано податків 545,92 грн.; 2 квартал 2006 розмір нарахованого доходу - 4 318,32 грн., нараховано податків 518,9 грн.; 3 квартал 2006 розмір нарахованого доходу - 6 695,43 грн., нараховано податків 862,70 грн.; 4 квартал 2006 розмір нарахованого доходу - 5 830,32 грн., нараховано податків 731,44 грн.; 1 квартал 2007 розмір нарахованого доходу - 5 802,51 грн., нараховано податків 843,47 грн.
3) зобов'язати відповідача перерахувати пенсію з урахуванням інформації, яка зберігається в органах ПФУ та органах Державної фіскальної служби України за періоди здійснення ними функцій з адміністрування та контролю за дотриманням відповідного законодавства, зокрема, інформацію із звітності страхувальників, в тому числі первинної звітності до системи персоніфікованого обліку Пенсійного фонду, яка містить відомості про суми нарахованих страхових внесків чи єдиного страхового внеску та про щомісячне нарахування заробітної плати застрахованим особам, інформацію про донарахування за актами перевірок та іншу інформацію, яка, у разі необхідності, може бути отримана за запитом органів ПФУ;
4) перерахунок пенсії здійснити з дотриманням принципів диференціації, оптимізації та вимог п. 4 Розділу XV Прикінцеві положення Закону № 1058, що у разі, якщо внаслідок перерахунку пенсії за нормами цього Закону її розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Відповідач подав заперечення на заяву про зміну предмету позову (а. с. 55-67).
Вирішуючи заяву позивача, чуд враховує наступне.
Як визначено п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України, суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Спір між позивачем і відповідачем виник у зв'язку з не включенням до страхового стажу позивача періодів його роботи в ПАТ "ЧСЗ", ТОВ "Черноморенергоремсервіс" та не перерахунку пенсії позивача з урахуванням таких періодів, а тому суд відкрив провадження у справі за правилами ст. 263 КАС України.
Стаття 263 ч. 3 КАС України визначає певні особливості розгляду такої категорії справ, зокрема нею передбачено, що у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.
Отже, при розгляді справ, визначених у ст. 263 КАС України, сторони позбавлені права подавати будь-які процесуальні заяви, окрім заяв по суті справи, якими є позов та відзив на нього, відповідно, позивач не може змінювати свої позовні вимоги, предмет або підстави позову.
Це підтверджується і нормами ст. 47 ч. 1 КАС України, відповідно до якої позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, тобто у випадку розгляду справи, передбаченої ст. 263 КАС України, в яких судові засідання не проводяться і справа розглядається у письмовому провадженні, позивач не має права на подання зави про зміну предмету і підстав позову.
Окрім того, суд зазначає, що фактично позивач просить зарахувати до страхового стажу ті ж періоди, що й в первинному позові, посилаючись на довідку ПАТ "ЧСЗ" № 600/29 від 21.06.2019 р. та відомості Державного реєстру фізичних осіб-платників податків ДФС України, які додані ним до матеріалів справи при подачі первинного позову та далі по тексту досліджені судом. Відтак, позивачем змінений період, з якого має бути перерахована пенсія: в первинному позові - з моменту її призначення, а в заяві - з дати набрання законної сили рішенням суду.
Враховуючи вищевикладене, суд не приймає до розгляду заяву позивача про зміну предмету позову і вирішує справу з первинно заявленими вимогами.
Вирішуючи спір, суд враховує наступне.
Позивач отримує пенсію за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-ІV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (надалі - Закон № 1058) з 06.05.2012 р.
12.07.2019 р. позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок страхового стажу, оскільки до його страхового стажу не враховано періоди роботи на ПАТ "ЧСЗ" з 01.11.2007 р. по 30.04.2008 р., з 01.06.2010 р. по 31.12.2010 р., з 01.09.2013 р. по 31.01.2014 р. та періоди роботи в ТОВ "Черноморенергоремсервіс" з 01.02.2006 р. по 31.12.2006 р., з 01.01.2007 р. по 31.07.2007 р. (а. с. 12-13).
Листом від 24.07.2019 р. відповідач повідомив про відсутність підстав для перерахунку пенсії з урахуванням періодів з 01.01.2004 р. по 31.10.2007 р., з 01.05.2008 р. по 30.06.2010 р., з 01.11.2011 р. по 31.08.2013 р., з 01.02.2014 р. по 30.06.2019 р. (ПАТ "ЧСЗ") та з 01.09.2005 р. по 31.01.2006 р. (ТОВ "Черноморенергоремсервіс"), у зв'язку з несплатою підприємствами страхових внесків за відповідні періоди (а. с. 14-15).
12.12.2019 р. позивач подав до відповідача звернення-відповідь, оскільки відповідь від 24.07.2019 р. містить інформацію про не включення до страхового стажу позивача тих періодів, які вже включено (а. с. 17-18).
Листом від 13.09.2019 р. відповідач повідомив, що до страхового стажу позивача не враховано:
1) період роботи з 01.02.2006 р. по 31.12.2006 р. у зв'язку з відсутністю даних про сплату страхових внесків ТОВ "Черноморенергоремсервіс";
2) 01.01.2007 р. по 31.07.2007 р. у зв'язку з відсутністю в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування на ім'я позивача відомостей про роботу і нарахування ТОВ "Черноморенергоремсервіс" заробітної плати в 2007 р. та відсутністю сплати страхових внесків;
3) з 01.11.2007 р. по 30.04.2008 р., з 01.06.2010 р. по 31.12.2010 р., з 01.09.2013 р. по 31.01.2014 р. у зв'язку з відсутністю даних про сплату страхових внесків ПАТ "ЧСЗ" на дату останнього перерахунку (24.10.2016 р.) (а. с. 19-21).
З індивідуальної відомості про застраховану особу форми ОК-5 вбачається, що за спірні періоди страхові внески до Пенсійного фонду України від ПАТ "ЧСЗ" та від ТОВ "Чорноморенергоремсервіс" дійсно не надходили (а. с. 23-24).
Проте, згідно з довідкою ПАТ "ЧСЗ" від 21.06.2019 р. № 600/29 за спірні періоди із заробітної плати позивача були утримані та перераховані страхові внески та єдиний внесок (а. с. 22).
Згідно довідки трудового архіву Відділу інформації та використання документів ліквідованих установ Миколаївської міської ради від 04.06.2019 р. № Ж-642/24.03-01, документи з особового складу ТОВ "Чорноморенергоремсервіс" до відділу на зберігання не надходили (а. с. 28).
При цьому, відомості з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків ДФС України свідчать про виплату позивачу доходу за спірні періоди від ПАТ "ЧСЗ" та ТОВ "Чорноморенергоремсервіс" (а. с. 25-27).
Під час розгляду справи суд встановив, що Господарським судом Миколаївської області порушено провадження у справі № 915/86/14 про банкрутство ПАТ "ЧСЗ", а органами ПФУ були заявлені кредиторські вимоги, до складу яких увійшла й недоїмка по страховим внескам за спірні періоди.
Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
За визначенням ст. 1 Закону № 1058, пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом; пенсіонер - особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім'ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених цим Законом.
Страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до закону сплачують єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або є платниками відповідно до цього Закону.
Відповідно до п. 1 ч. 1 та ч. 1 ст. 24 Закону № 1058, страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Порядок обчислення та сплати страхових внесків встановлено в ч. 1 ст. 20 Закону № 1058, якою передбачено, що страхові внески обчислюються виключно в грошовій формі, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Відповідно до ч. 12 ст. 20 цього Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Таким чином, страхові внески є складовою умовою існування солідарної системи і підлягають обов'язковій сплаті, перерахунок пенсії провадиться з урахуванням часу, коли особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, та за який підприємством, де працює людина, (страхувальником) сплачені щомісячні страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
При цьому, у ч. 10 ст. 20 Закону № 1058 вказано, що якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про сплату страхових внесків, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Відповідно до положень ст. 106 Закону № 1058, відповідальність за несплату страхових внесків несе підприємство-страхувальник, оскільки здійснює нарахування страхових внесків із заробітної плати застрахованої особи.
Із змісту вищезазначених норм вбачається, що обов'язок по сплаті страхових внесків та відповідальність за несвоєчасну або не в повному обсязі сплату страхових внесків законом покладено на страхувальника.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що несплата ПАТ "ЧСЗ" та ТОВ "Черноморенергоремсервіс" за позивача страхових внесків не може бути підставою для незарахування до страхового стажу позивача його періодів роботи, оскільки відповідальність за несплату страхових внесків несе підприємство-страхувальник, в якому працює застрахована особа.
Таким чином, позивач не повинен відповідати за неналежне виконання підприємством - страхувальником свого обов'язку щодо належної сплати страхових внесків, а отже, наявність заборгованості підприємства по страховим внескам не може бути підставою для незарахування до страхового стажу при перерахунку пенсії позивача періодів його роботи.
Такий висновок суду узгоджується з висновком Верховного Суду, викладеним у постанові від 24.05.2018 р. у справі № 490/12392/16-а (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/74262468), у постанові від 04.09.2018 р. у справі № 482/434/17 (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/76246161), у постанові від 10.10.2019 р. у справі № 304/877/17 (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/84899381).
Одночасно з цим, позивач не просить визнати дії відповідача протиправними.
Частина 2 ст. 9 КАС України надає суду право вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У даному випадку, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та визнати протиправними дії відповідача щодо не зарахування до страхового стажу позивача періоди роботи в ПАТ "ЧСЗ" з 01.11.2007 р. по 30.04.2008 р., з 01.06.2010 р. по 31.12.2010 р., з 01.09.2013 р. по 31.01.2014 р. та періоди роботи в ТОВ "Черноморенергоремсервіс" з 01.02.2006 р. по 31.12.2006 р., з 01.01.2007 р. по 31.07.2007 р.
Також, відповідно до ч. 2 ст. 87 Закону України "Про пенсійне забезпечення", суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.
За таких обставин, пенсія позивача підлягає перерахунку з моменту її призначення з урахуванням доходів та страхового стажу за періоди роботи в ПАТ "ЧСЗ" з 01.11.2007 р. по 30.04.2008 р., з 01.06.2010 р. по 31.12.2010 р. та періоди роботи в ТОВ "Черноморенергоремсервіс" з 01.02.2006 р. по 31.12.2006 р., з 01.01.2007 р. по 31.07.2007 р. Щодо перерахунку пенсії з урахуванням періоду роботи в ПАТ "ЧСЗ" з 01.09.2013 р. по 31.01.2014 р., така вимога позивача є необґрунтованою, оскільки на момент призначення пенсії - 06.05.2012 року, позивач ще не набув стажу за період з 01.09.2013 р. по 31.01.2014 р., а відповідач не знав та не міг знати про це.
Позовна вимога про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії з дотриманням принципів диференціації, оптимізації та вимог п. 4 Розділу XV Прикінцевих положень Закону № 1058, задоволенню не підлягає як передчасна, адже спору в цій частині фактично не існує, оскільки відповідний перерахунок пенсії з урахуванням висновків, викладених у даному рішенні, ще не проведено. Позовна вимога, направлена на майбутнє, не може бути задоволена.
Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується, оскільки позивач на підставі ст. 5 ч. 1 п. 9 Закону України "Про судовий збір" звільнений від його сплати, а доказів понесення інших судових витрат сторони суду не подали.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ЄДРПОУ 13844159), задовольнити.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ЄДРПОУ 13844159) щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до страхового стажу періоди роботи в публічному акціонерному товаристві "Чорноморський суднобудівний завод" з 01.11.2007 р. по 30.04.2008 р., з 01.06.2010 р. по 31.12.2010 р., з 01.09.2013 р. по 31.01.2014 р. та періоди роботи в товаристві з обмеженою відповідальністю "Черноморенергоремсервіс" з 01.02.2006 р. по 31.12.2006 р., з 01.01.2007 р. по 31.07.2007 р.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ЄДРПОУ 13844159) включити до страхового стажу ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) періоди роботи в публічному акціонерному товаристві "Чорноморський суднобудівний завод" з 01.11.2007 р. по 30.04.2008 р., з 01.06.2010 р. по 31.12.2010 р., з 01.09.2013 р. по 31.01.2014 р. та періоди роботи в товаристві з обмеженою відповідальністю "Черноморенергоремсервіс" з 01.02.2006 р. по 31.12.2006 р., з 01.01.2007 р. по 31.07.2007 р.
4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (вул. Морехідна, 1, м. Миколаїв, 54020, ЄДРПОУ 13844159) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) з дати призначення пенсії з урахуванням доходів та страхового стажу за періоди роботи в публічному акціонерному товаристві "Чорноморський суднобудівний завод" з 01.11.2007 р. по 30.04.2008 р., з 01.06.2010 р. по 31.12.2010 р. та періоди роботи в товаристві з обмеженою відповідальністю "Черноморенергоремсервіс" з 01.02.2006 р. по 31.12.2006 р., з 01.01.2007 р. по 31.07.2007 р.
5. Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення, з урахуванням вимог п. 3 розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України.
Суддя А. О. Мороз