09 липня 2020 року м. Кропивницький Справа №340/1781/20
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Момонт Г.М., розглянув у порядку спрощеного провадження (письмового провадження) в м. Кропивницькому адміністративну справу
за позовом: ОСОБА_1
до відповідача: Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області
про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії.
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про:
- визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, які полягають у зменшені розміру пенсії ОСОБА_1 за рахунок виплати у 2018 році - 50% та у 2019 році 75% суми підвищення пенсії, перерахованого та визначеного на 01.03.2018 року;
- зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області провести виплату ОСОБА_1 перерахованої пенсії з 01.01.2018 р. до 31.12.2019 р. в повному обсязі без урахування розстрочки, передбаченої пунктом 2 Постанови КМУ №103 та постановою КМУ №804.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що з 07.02.2001р. перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Позивач вказує, що протягом 2018 - 2019 років отримував перераховану з 01.01.2018 р. пенсію відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 р. «Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», але з відтермінуванням виплат: у 2018 році - 50%, у 2019 році - 75% суми підвищення пенсії. На думку позивача, факт відтермінування виплат не відповідає вимогам ч.3 ст.52 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до якої виплата пенсії проводиться за поточний місяць загальною сумою. Позивач зауважує, що відповідно до розрахунку згідно з постановою Кабінету Міністрів від 21.02.2018 р. №103, підвищення складає 5 842,65 грн., з них виплачується з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 р. щомісячно 50% від підвищення 2 921,33 грн., з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. щомісячно 75% від підвищення 4 381,99 грн., з 01.01.2020 р. - 100% від підвищення 5 842,65 грн. Позивач, посилаючись на правову позицію Верховного Суду у зразковій справі №160/3586/19, вважає дії відповідача протиправними.
Відповідачем подано відзив на позовну заяву відповідно до якого не погоджується з позовними вимогами (а.с.15-16). Відповідач зазначає, що позовні вимоги в частині зобов'язання головного управління провести перерахунок пенсії позивача за період з 01.01.2018 р. до 01.06.2020 р. повинні бути залишені без розгляду у зв'язку з пропуском позивачем строку звернення до адміністративного суду. Відповідач вказує, що рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 року по справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 року і яке набрало законної сили 05.03.2019 р., зокрема, визнано протиправними та нечинними пункти 1 та 2 Постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року за №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Після дати набрання рішенням суду по справі №826/3858/18 законної сили, Кабінетом Міністрів України прийнято новий нормативно-правовий акт щодо визначення умов, порядку та розмірів, за якими має проводитися перерахунок пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а саме - прийнято постанову КМУ від 14.08.2019 р. №804 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян». Відповідач зауважує, що згідно з Постановою №804 Урядом встановлено, що виплата пенсій, призначених згідно із Законом до 01.03.2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із зазначеним Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) та перерахованих з 01.01.2018 р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, заклади вищої освіти), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», здійснюється у 2019 році в розмірі 75% суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року. Відповідач наголошує, що пенсійна виплата ОСОБА_1 обраховується та виплачується у визначеному нормами чинного законодавства України порядку, а тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Позивачем подано відповідь на відзив у якій зазначено, що з огляду на вимоги ч.3 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у разі порушення законодавства про пенсійне забезпечення органом, що призначає та виплачує пенсію, адміністративний позов з вимогами, пов'язаними з виплатами сум пенсії за минулий час, у тому числі сум будь-яких її складових, може бути подано без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів незалежно від того, чи були такі суми нараховані цим органом. Також позивач вказує, що Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного суду розглянуто зразкову справу №160/3586/19 (провадження №11-986заі19) в якій суд визнав дії Пенсійного фонду України та Кабінету Міністрів України протиправними та зобов'язав провести виплату пенсії з урахуванням 100% суми підвищення пенсії. Також Верховний Суд дійшов висновку, що обставинами, які можуть впливати на інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі є зміна правового регулювання спірних правовідносин або визначення Кабінетом Міністрів України нових умов та порядку перерахунку пенсії або розмірів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу На думку позивача. Постановою №804 фактично дублюються пункти 1 і 2 постанови №103, не змінюючи їх суті. Даний нормативний акт прийнято вже після набрання рішенням суду по справі №826/3858/18 законної сили, крім того, Постанова №804 не існувала на час виникнення правовідносин, на час здійснення перерахунку та виплати пенсії - 01.01.2018 р. Також позивач просить врахувати, що йому не потрібно проводити перерахунок пенсії, оскільки його пенсія вже була перерахована ще у березні-квітні 2018 року, а він звернувся до суду з вимогою провести виплату його пенсії з 01.01.2018 р. по 31.12.2019 р. у повному обсязі без урахування розстрочки, передбаченої п.2 Постанови КМУ №103 та постановою КМУ від 14.08.2019 р. №804 (а.с.32-35).
Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 09.06.2020 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а.с.13).
24.06.2020 р. проведено перше судове засідання та розпочато розгляд справи по суті (а.с.30).
Заяв, клопотань від учасників процесу до суду не надходило. Інші процесуальні дії у справі не вчинялися.
Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ОСОБА_1 з 07.02.2001 р. отримує пенсію по інвалідності згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у розмірі 80% суми грошового забезпечення (а.с.8, 23, зі зворотного боку).
У зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців Кіровоградським обласним військовим комісаріатом складено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області довідку №ФГ-38431 від 10.03.2018 р. про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій з 01 січня 2018 року згідно з постановою КМУ від 21.02.2018 р. №103, за нормами, чинними на 01 березня 2018 року, відповідно до якої розмір грошового забезпечення за посадою, яку позивач займав на день звільнення становить 9 300,00 грн. (а.с.27).
Відповідно до перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 встановлено, що у квітні 2018 року відповідачем відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 перераховано пенсію позивача з 01.01.2018 р. та визначено її розмір 7 009,48 грн. (а.с.8, 27, зі зворотного боку). При цьому Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 визначено, що підвищення складає 5 842,65 грн., з них виплачується з 01.01.2018 р. по 31.12.2018 р. щомісячно 50% від підвищення 2 921,33 грн., з 01.01.2019 р. по 31.12.2019 р. щомісячно 75% від підвищення 4 381,99 грн., з 01.01.2020 р. - 100% від підвищення 5 842,65 грн. (а.с.8, 27, зі зворотного боку).
Позивач 25.05.2020 р. звернувся із заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо виплати його перерахованої пенсії з 01.01.2018 р. по 31.12.2019 р. у повному обсязі без урахування розстрочки, передбаченої п.2 Постанови КМУ №103 та Постанови №804 (а.с.6).
Відповідач листом від 28.05.2020 р. №1252-1629/С-03/8-1100/20 повідомив ОСОБА_1 про те, що підстав для проведення виплати пенсії в іншому порядку, ніж той, який було визначено постановами Кабінету Міністрів України №103 та № 804 немає (а.с.7).
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ (далі за текстом - Закон №2262).
Частиною 3 статті 11 Закону №2262 визначено, що зміна умов і норм пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Згідно з ч.18 ст.43 Закону №2262 у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.51 Закону №2262 при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
З огляду на ч.ч.1, 2, 4 ст.63 Закону №2262 перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
З аналізу зазначених норм суд дійшов висновку, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру одного з видів грошового забезпечення.
Згідно з абз.12 п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їх сімей» перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45, у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі за текстом - Постанови №103) постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».
Згідно з п.2 Постанови №103 виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 р. у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 р., визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
За правилами ч.2 ст.265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.
Отже, на час розгляду справи, пункт 2 Постанови №103, який передбачав поетапну виплату сум підвищення перерахованої пенсії, визнаний протиправним та нечинним.
Зважаючи на викладене суд враховує, що упродовж 2018 року та до 05 березня 2019 року п.2 Постанови №103 був чинний та підлягав застосуванню в межах даних правовідносин, оскільки встановлений Кабінетом Міністрів України порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262, є обов'язковим для виконання органами державної влади, зокрема відповідачем у справі.
Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, здійснюючи з 01.01.2018 р. по 05.03.2019 р. виплату перерахованої пенсії позивачу в порядку та розмірах встановлених п.2 Постанови №103, діяло правомірно.
Однак, враховуючи, що пункт 2 Постанови №103 втратив чинність з 05.03.2019 р. (з дня набрання законної сили рішенням суду по справі №826/3858/18), то з даного часу позивачу підлягає виплата пенсії у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 за рахунок виплати з 05 березня 2019 року 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 р., є протиправними.
Викладене узгоджується з висновками Верховного Суду, викладеними у рішенні від 06.08.2019 р. у зразковій справі №160/3586/19 (провадження №ПЗ/9901/12/19), залишеному без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 11.03.2020 р. (провадження №11-986заі19).
Також суд враховує, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 14.08.2019 р. №804 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» (далі за текстом - Постанова №804), яка набрала чинності 04.09.2019 р.
Постановою №804 установлено, що виплата пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із зазначеним Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським) та перерахованих з 1 січня 2018 р. з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, заклади вищої освіти), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 №Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб№, здійснюється у 2019 році в розмірі 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 1 березня 2018 року.
При цьому Постанова №804 визнана протиправною та нечинною повністю рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 23.01.2020 р. у справі №640/19133/19, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 31.03.2020 р.
Отже, з 04.09.2019 р. у Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області були правові підстави для виплати позивачу 75 відсотків підвищення до пенсії.
Зважаючи на викладене, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню в частині визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 за рахунок виплати з 05 березня 2019 року по 04 вересня 2019 року 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити виплату пенсії (з урахуванням раніше виплачених сум) ОСОБА_1 з 05 березня 2019 року по 04 вересня 2019 року у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01 березня 2018 року.
Відносно посилання відповідача на пропуск позивачем строку звернення до суду в частині позовної вимоги про здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2018 р. суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з ч.3 ст.51 Закону №2262 перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Отже, право позивача на перерахунок пенсії не обмежене будь-якими строками.
Оскільки у Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області відмовило позивачу у виплаті пенсії листом від 28.05.2020 р., то позивач звернувся до суду з дотриманням строків встановлених ч.2 ст.122 КАС України.
Відповідно ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. №3674-VI позивач звільнений від сплати судового збору (а.с.10). Доказів понесення інших судових витрат позивачем до суду не надано.
Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області щодо зменшення розміру пенсії ОСОБА_1 за рахунок виплати з 05 березня 2019 року по 04 вересня 2019 року 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року.
3. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (м. Кропивницький, вул. Соборна, 7 А, код ЄДРПОУ 20632802) здійснити виплату пенсії (з урахуванням раніше виплачених сум) ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) з 05 березня 2019 року по 04 вересня 2019 року у розмірі 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01 березня 2018 року.
4. У задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.
Дата складання повного рішення суду - 09 липня 2020 року.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Г.М. Момонт