Єдиний унікальний номер 341/589/20
Номер провадження 3/341/316/20
06 липня 2020 року місто Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Гаполяк Т.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП щодо,
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактичне місце проживання якого за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого
ОСОБА_1 25 квітня 2020 року о 21 год. 32 хв. по вул. Надставками в с. Новий Мартинів, Галицького р-ну, Івано-Франківської обл. керував автомобілем марки BMV3161, д.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння, зі згоди водія, проводився із застосуванням приладу «Драгер» в присутності двох свідків. ОСОБА_1 порушив пункт 2.9а Правил дорожнього руху та допустив адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП.
ОСОБА_1 в суд не з'явився. З метою повідомлення такого про розгляд справи 21 травня 2020 року та 06 липня 2020 року - скеровувались повістки за адресою його проживаня.
22 червня 2020 року на адресу суду ОСОБА_2 (мамою ОСОБА_1 ) скеровано заяву про відкладення розгляду справи, оскільки ОСОБА_1 перебуває за кордоном, та призначення такої після 20 серпня 2020 року. Зазначена обставина свідчить про те, що ОСОБА_1 відомо по дату, час та місце розгляду справи у суді. Намірів з'явитись до суду в межах строків розгляду справи ОСОБА_1 не має.
Беручи до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки, вважаю, що ОСОБА_1 зловживає своїми процесуальними правами та визнаю за можливе провести судовий розгляд за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності його захисника.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, відповідно до статті 245 КУпАП, є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП полягає, зокрема, у відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Відповідно до пункту 2.9а Правил дорожнього руху, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до розділу 10 Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07 листопада 2015 року № 1395, Особливості оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 130 КУпАП:
- пункт 3. Направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду на стан сп'яніння і проведення такого огляду здійснюються відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103;
Відповідно до Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1103
-пункт 3 Огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом;
-пункт 4. Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків.
-пункт 6. Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
- пункт 7. Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, вчиненому при вище викладених обставинах повністю доведена дослідженими в суді доказами у справі, що ретельно перевірені та оцінені суддею з точки зору їх належності, допустимості, достовірності, достатності кожен окремо, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення ДПР 18 № 233551 від 25 квітня 2020 року за змістом якого, 25 квітня 2020 року о 21 год. 32 хв. ОСОБА_1 по вул. Надставками в с. Новий Мартинів, Галицького р-ну, Івано-Франківської обл. керував автомобілем марки BMV3161, д.н.з. НОМЕР_1 . Огляд на стан алкогольного сп'яніння, зі згоди водія, проводився із застосуванням приладу «Драгер» в присутності двох свідків;
- результатами тесту-огляду з метою виявлення стану алкогольного п'яніння ОСОБА_1 , за яким результат становить 2,34 %. Результат погоджений ОСОБА_1 ;
- актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, який проведений в присутності свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . Зазначено ОСОБА_1 про згоду з результатами огляду;
- направленням ОСОБА_1 у Галицьку ЦРЛ на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, за змістом якого медичний огляд проведено, виявлено ознаки сп'яніння: нестійка хода, тремтіння пальців рук, запах алкоголю з ротової порожнини. Огляд в ЦРЛ не проводився;
- змістом письмових пояснень свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4 ;
- відеозаписом з нагрудної камери полісменів, зі змісту сюжету якого встановлено, що при патрулюванні поліцейськими було зупинено автомобіль марки BMV3161, д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_1 . Поліцейськими останнього було запрошено до автомобіля патрульної поліції, та в ході спілкування було виявлено ознаки алкогольного сп'яніння, а саме запах з ротової порожнини. Даний факт підтвердив і сам правопорушник.
Зазначені докази визнаю належними та допустимими для використання в процесі доказування, оскільки ці докази містять у собі фактичні дані, які логічно пов'язані з тими обставинами, які підлягають доказуванню в справі та становлять предмет доказування, зібрані у порядку, встановленому КУпАП.
Зазначені докази є узгодженими між собою та іншими доказами у справі та сумніву у своїй належності та допустимості не викликають.
Вважаю, що під час складення протоколу інспектором дотримано вимоги статті 256 КУпАП, такий протокол складено уповноваженою особою, його форма та зміст повністю відповідають законодавству.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого статтею частиною 1 статті 130 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки у відповідності до статтей 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
01 липня 2020 року набрав чинності Закон України № 2617-VІІІ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень, яким стаття 130 КУпАП викладено у новій редакції та доповнено Кримінальний кодекс України статтею 286-1, об'єктивна сторона кримінального проступку, передбаченого даною статтею полягає, зокрема, у відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння. В результаті внесення зазначених змін юридична відповідальність за вчинене не була скасована, а навпаки посилена. Підстава для закриття провадження відповідно до пункту 6 частини 1 статті 247 КУпАП відсутня.
Підстав для закриття провадження у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП не вбачаю.
Відповідно до частини 5 статті 4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, до спеціального фонду Державного бюджету України підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420,40 грн.
Керуючись статтями 33, 283, 284 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10 200 грн.) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. судового збору в дохід держави.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Галицький районний суд Івано-Франківської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя: Т. В. Гаполяк