Постанова від 22.06.2020 по справі 208/3942/20

справа № 208/3942/20

провадження № 3/208/2247/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2020 р. м. Кам'янське

Суддя Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області Сушкова Л.І. розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює,

за ч.2 ст.123 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

До Заводського районного суду м.Дніпродзержинська після належного дооформлення надішла адміністративна справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.123 КУпАП.

З протоколу про адміністративне правопорушення ДПР18 №513163 від 20.04.2020 року, слідує, що 20.04.2020 року о 18:13 водій керуючи автомобілем Део Ланос д.н.з. НОМЕР_1 , повертаючи з вулиці Музична на вул.Тритузна рухаючись в бік вул.Ф.Бульбенка виїхав на залізничний переїзд при ввімкненому заборонному сигналі світлофора, чим порушив вимоги п.20.5В за що передбачено відповідальність ч.2 ст.123 КУпАП.

Відповідно до ст.256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі, що заважає прийняттю по справі об'єктивного рішення.

Відповідно до ст.278 КУпАП, орган (посадова особа), при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Згідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Постановою судді від 28.04.2020 р. дані матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.123 КУпАП, були повернуті до Кам'янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області для належного до оформлення, із зазначенням наступних недоліків, а саме: в протоколі про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №513163 від 20.04.2020 року відносно ОСОБА_1 в порушення статей 254,256,268 КУпАП не зазначено відомостей щодо свідків правопорушення, їх адрес проживання, окрім того, до протоколу про адміністративне правопорушення окрім рапорту працівника поліції не надано жодного доказу: письмових пояснень свідків, не долучено матеріали відео фіксації (хоч в протоколі зазначено що додається відео), а також інших документів, що підтверджують вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення зач.2 ст.123 КУпАП. Справа повернута до суду, без усунення зазначених недоліків.

Відповідно до положень ст.251 КУпАП, ст.62 Конституції України суд вважає такими, що не можуть бути визнані належними та допустимими доказами відомості, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, у зв'язку з їх невідповідністю нормам ст.256 КУпАП, виходячи з того, що сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не може бути беззаперечним доказом вини особи в тому чи іншому діянні, оскільки не являє собою імперативного факту доведеності вини особи, тобто не узгоджується із стандартом доказування поза розумним сумнівом (Рішення ЄСПЛ від 18 січня 1978 року у справі Ірландія проти Сполученого Королівства (Ireland v. the United Kingdom), п. 161, Series A заява № 25), який застосовується при оцінці доказів, а такі докази можуть випливати зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

На підставі вище викладеного, з метою недопущення порушення конституційних прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, суд вважає необхідним направити справу про адміністративне правопорушення для належного оформлення посадовій особі, яка складала протокол про вчинення адміністративного правопорушення для забезпечення всіх передбачених законом заходів забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст.ст.254,256,268,278 КУпАП, -,

ПОСТАНОВИВ:

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.123 КУпАП повернути до Кам'янського ВП головного управління національної поліції в Дніпропетровській області для належного оформлення та прийняття заходів забезпечення провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Л.І. Сушкова